Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kare

iWork Pages hakk?nda bir soru...
- 27 Eylül 2009, 10:57

Merhaba,

Sonunda iWork ve Pages kullanmaya ba?lad?m. Ne güzel oldu... Fakat bir sorunum var. Pages program?nda Türkçe dil denetimi de yapabiliyorum; ancak nokta(.)dan sonra büyük harf ba?latam?yorum. MS Office'deki gibi bu i? yaz?m esnas?nda neden otomatik olmuyor?
Ç?ld?rd?m, bulamad?m.
Yard?mlar?n?z? bekliyorum. Sevgiler...

SY

• Ziyaretçi
Cevap #1 - 01 Ekim 2009, 12:08

Ben de bulamad?m... Bu özelli?in word'deki ismi nedir?

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: iWork Pages hakk?nda bir soru...
Cevap #2 - 01 Ekim 2009, 12:17

Noktadan sonra (veya cümle bitiminden sonra) büyük harfle ba?ka gibi bir?ey yaz?yordu Türkçe word içerisinde yanl?? hat?rlam?yorsam.
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #3 - 01 Ekim 2009, 22:15

PC'deki ingilizce Word 2003'te Tools -> AutoCorrect Options menusu altinda Capitalize first letter of sentences olarak geciyor.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

erdknt

Cevap #4 - 01 Ekim 2009, 23:11

Türkçe dil denetimini nas?l yapabildiniz acaba?
13" MacBook Pro 2.26 C2D - 20" imac 2.16 C2D & Apple Wireless Keyboard & Wireless Mighty Mouse - iPad 2 - iPhone 4S - iPod Nano 3rd Gen. 4GB - Apple Universal Dock - Apple Airport Extreme Base Station - Magic Mouse - Mac OS X 10.7

Kare

Cevap #5 - 02 Ekim 2009, 12:10

Selam,

E?er iWork Pages, noktadan sonra büyük harfle ba?lama fonksiyonuna sahip de?ilse bu görebilece?imiz en büyük rezalet ve hatta eksikliktir. Bu fonksiyonun unutulmu? oldu?unu sanm?yorum; ancak çok iyi saklam??lar. Haydi arkada?lar, aramaya devam!

Bu arada Türkçe yaz?m denetimi için forumumuzu iyice taray?n?z. Macos X Türkçe Dil Araçlar? adl? bir dosya olacak. Kullan?c?lar?m?z bu dosyay? Bilkom'dan elde etmi?lerdi ve foruma Rapidshare üzerinden yerle?tirmi?lerdi. Ben buradan çektim. Leopard ve Tiger ile oldukça uyumlu çal???yor. ?kide birde kar??ma ç?kan o k?rm?z? çizgileri de bu sayede a?t?m. Mac'e sevgim artt? :)

Sevgiler...

SY

• Ziyaretçi
Cevap #6 - 02 Ekim 2009, 12:34

A??r konu?tun... (:

Pages > Preferences > Auto-Correction > Fix capitalization'u i?aretleyin...

Aktepe

Cevap #7 - 02 Ekim 2009, 12:50

Bu özellik 2.0 versiyonunda bile var.

Türkçe 2.0.2 Versiyonda ?u ?ekilde:

Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

ozgurcakici

Cevap #8 - 11 Ekim 2009, 13:20

Türkçe dil denetimini nas?l yapabildiniz acaba?
Snow Leopard da Türkçe Dil Denemetimi yapmak için a?a??da ki linke bak?n?z. Ben yapt?m, memnunum.

http://www.applechronicles.net/blog/snow-leoparda-turkce-yazim-denetimi-nasil-eklenir.html

cimcim

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #9 - 13 Ağustos 2010, 02:13

Merhaba...
Ben hala bir PC kullan?c?s?y?m ve aran?za s?zma nedenim bir hafta içinde bir Macbook Pro almak istiyor olmam...
Mac'lerin ciddi bir Türkçe yaz?l?m ve dil kontrolü eksi?i oldu?unu duydu?um için bir süredir ara?t?r?yorum.
Her yol bu foruma ç?k?yor.
Bu i?in do?rusu nedir?
Akademik ihtiyaçlar nedeniyle sürekli Office Word kullan?yor,  makale ve tez yaz?yorum.
Bu durumda Mac benim için yanl?? karar m?d?r?

Cevap verirken bilgisayar?m?n Amerika'dan gelece?ini de göz önünde bulundurur musunuz?
Bu durumda klavye ve yaz?l?m konusunda ?ah ve ?ahbaz problemlerim neler olacakt?r?

Vaz geçmez üzereyim!

Atilla Yalman

• Party Store
Cevap #10 - 03 Kasım 2012, 19:46

ML'de yaz?m denetimini nas?l yapabiliriz? Sistem dilim ingilizce ama Türkçe denetimi bulamad?m.
MacMini 2,3 GHz Intel Core i5
iPad Mini 32gb.
iPhone 5s
iPod Touch 4G 8gb.
iPod Nano 2G 2gb.

kinemania

Cevap #11 - 19 Mart 2014, 13:07

Maalesef pages’in son sürümü olan 5.1’de cümle sonundaki noktadan sonra yeni cümleye otomatik olarak büyük harfle ba?lanam?yor. Bunu ayarlayabilece?imiz bir seçenek de yok. Oysa ios’larda cümlenin sonuna gelindi?inde bo?luk tu?una iki kere h?zl?ca bas?l?nca otomatik olarak nokta konulup yeni cümle büyük harfle ba?layacak ?ekilde kendili?inden ayarlan?yor.
San?r?m Mavericks’e özgü bir eksiklik bu. Düz metinle i?i çok olanlar word kullans?n. Word hantal mantal ama yazarken h?z? ciddi ölçüde etkileyen otomatik büyük harf düzeltmesi önemli bir ak?ll? özellik. Pages’in son sürümünde ya da Mavericks’te olmamas?n? anlamak zor.
« Son Düzenleme: 19 Mart 2014, 13:23 Gönderen: kinemania »
Macbook Pro 15" (Mid-2010)
2.66 GHz Core i7 6GB 1067 MHz DDR3 RAM
NVIDIA GeForce GT330MMac OS X El Capitan Beta
Macbook air 5,1 11" 1.7 Ghz Intel Core i5, 4GB 1600 Mhz DDR3 RAM Mac OS X 10.9 Yosemite iPhone 5 iOS9

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri