Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lithos

Ynt: MAC'te web tasar?m? yap?lmaz m??
Cevap #15 - 15 Mart 2013, 19:36

Gene bir konu daha hortlatim. :)

Uzun zamandan beri web i?ine girmek istiyorum. Ba?lang?ç için ne tavsiye edersiniz ? CSS lerle mi ba?l?yay?m yoksa kodlar? m? ö?renim ? CSS tam olarak nedir, photoshop gibi bir program? olup sadece o programlarla web sitesi yap?l?r m? yoksa dreamviewer m? ö?renmeliyim ? Yada wordpress, joomla vs ? Text edit, Coda vs tarz? programlarla da web sitesi yap?labilir mi ?

Not: Kod bilgim s?f?r. Sadece bir yerden ba?lamam gerekti?ine inan?yorum ve o ba?layaca??m yer konusunda da kendimi geli?tirmek istiyorum.

Yard?mc? olacaklara ?imdiden te?ekkürler
Macbook Pro 10.8.2 Mountain Lion
iPhone 4  5.1

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #16 - 16 Mart 2013, 14:23

Öncelikle HTML kodlar?, ard?ndan CSS, ard?ndan PHP ve nihayetinde de MySql ve Java Script, Ajax...vb. ?eklinde ilerleyebilirsi niz. Bu kodlar? bilmeden Dreamwaver tarz? programlar ile pek bir yere gelemezsiniz, Wordpress, Joomla gibi haz?r kütüphaneler ile ise bir noktadan sonra t?kan?rs?n?z muhtemelen.
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

omerismail

• macbook air 11.6" 1.3 ghz
Cevap #17 - 29 Mart 2013, 08:35

macflux4 isimli bir program var;
?öyle : windows' ta dreamveawer isimli bir program var. kod bilmen gerekiyor. kodlar? yaz?yorsun. alt k?s?mda da yazd???n kodlar?n görüntüsünü görebiliyorsun. ayr?ca haz?r kodlar? yaz?lm?? siteler var. onlar?n öngördükleri kadar siteni olu?turabiliyorsun.
            mac'ta iweb var. biraz daha ileri rapidweaver var. sürükle b?rak çal??mal?. bunlarda da haz?r ?ablonlardan i?lem yapabiliyorsun.

macflux4 ise (lakab? dreamweaver katili) hem sürükle b?rak ve de?i?tir hemde istersen kodla yaz. içine sürükledi?in veya seçti?in bir objeyi de?i?tiriken bile kodlar de?i?ikli?e göre yeniden düzenleniyor. ben kullanmas?n? ö?renemedi?imden öylecene duruyor. asl?nda deneme yan?lma yap boz takti?i ö?renmem gerekirdi. en az?ndan nerede tak?ld???m? bilirdim.

istersen bir dene.
ekran görüntüsü ekte             The Escapers - Flux 4 burada 

hasancanozyigit

• Lütfen imza k?sm?na bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #18 - 26 Ocak 2014, 08:46

Mac kötüleme ekibindendir o arkada? kesin :)

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri