Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coniwalker

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

Daha once de boyle bir baslik acmistim, bir nevi yardimci oldu bana ama tam anlamiyla degil.
 Altyaziyi bulmak cok ugras gerektiriyor, daha dogrusu srt/sub  seklinde alt yaziyi bulmak. Nerdeyse tum altyazilar .rar olarak iniyor ve ben bunu .srt/.sub olarak degistirip vlc'ye attigimda hata aliyorum. srt ve sub seklindeki olanlari attigimda ise senkron sorunu yasiyorum cogu zaman, h ve j ile surekli ayarlamam gerekiyor -ki bu cok zor oluyor, hatta olmuyor.

coniwalker

Ynt: vlc player altyazi bulma ve senkron sorunu
Cevap #1 - 06 Ağustos 2012, 15:51

rar seklinde attigimda boyle hata aliyorum, onlari sub/srt.. yapip attigimda da yine ayni hatayi aliyorum. Anlayacaginiz bir film icin altyaziyi bulmak ve senkronu uyumlu olmasi icin cok caba harcamak gerekiyor. Bunun daha bir kisayolu yok mu?

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #2 - 06 Ağustos 2012, 16:07

1- RAR ?eklinde indirilmi? dosyalar s?k??t?rlm?? dosyalard?r. Onlar? öncelikle açman?z gereklidir. AppStore'da var Ücretsiz. "UnRar Arsive" çok basit ve kullan??l?. RAR dosyas?n?n üstüne çift t?klad???n?zda hemen aç?yor.

2- indirdi?iniz dosya ile uyumlu altyaz?lar? arat?rsan?z daha rahat edersiniz.
Ben divxplanet.com u kullan?yorum. Ekteki resimde gördü?ünüz gibi dosyalarda hangi sürüm ile uyumlu oldu?u yaz?yor.

3- Film izlemek için Movist kullan?rsan?z; CMD + SHIFT + SOL ve CMD + SHIFT + SA? ile film devam ederken alt yaz?y? ileri geri sarabilirsiniz. Böylece uyu?mayan alt yaz?lar? bile zahmetisizce uyumlu hale getirebilirsini z.
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

coniwalker

Cevap #3 - 06 Ağustos 2012, 16:09

yaziniz icin tesekkurler. Movisti nerden indirebilirim ?

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #4 - 06 Ağustos 2012, 16:18

AppStore'da var ama paral? olmu?.

Downloads · samiamwork/Movist · GitHub
Benim evdeki hangi sürümdü bilmiyorum ama ücretsizdi.
Bu adresten ücretsiz versiyonunu indirebilirsini z. Zannediyorum ücretsiz son sürüm.
Farkl? bir sürüm bulursam tekrar yazar?m.
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

coniwalker

Cevap #5 - 06 Ağustos 2012, 16:19

Gerek kalmadi, gercekten cok tesekkur ederim. Buyuk bir yukten kurtarmis oldunuz. :)

coniwalker

Cevap #6 - 06 Ağustos 2012, 16:20

vlc de halletmistim ama yine de indireyim onu.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #7 - 12 Ağustos 2012, 23:12

Movist'in son ücretsiz sürümü için:

Downloads · samiamwork/Movist · GitHub
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Hakan Yörük

• Pretty cool,? huh?!
Cevap #8 - 13 Ağustos 2012, 11:36

Ben kendi yöntemimi yazay?m:

Öncelikle torrent sitesinden filmi ar?yorum ve ç?kan sonuçlar? seed say?s?na göre s?raland?r?yorum. Arkas?ndan divxplanet'dan ilgili filmin sayfas?n? aç?yorum ve buradaki altyaz?lar? torrent sonuçlar?yla kar??la?t?rarak gözüme kestirdi?im bir dosyan?n release kodunun divxplanet'da olup olmad???n? kontrol ediyorum. Release kodu olarak bahsetti?im ?eyleri Zebedee'nin mesaj?na ekledi?i görsel üzerinde görebilirsin (LTRG, BLOW, SANTi vb.) ?ndirece?im dosyan?n release kodu divxplanet'da belirtilmi?se söz konusu filmi ve altyaz?y? gönül rahatl???yla indiriyorum ve bir senkron sorunuyla kar??la?madan filmimi izliyorum.

Bu arada altyaz? aç?klamalar?nda indirmek istedi?imiz filmin release koduyla ilgili bir ?eyler bulamad?ysan?z divxplanet'da ki altyaz? yorumlar?na da bakmakta fayda var. Söz konusu altyaz? dosyas?n? kullananlar, dosyan?n uyumlu oldu?u sürümlerle ilgili notlar dü?ebiliyorlar.
Macbook Pro 15" C2D 2.4 GHz Mountain Lion
The New iPad 32GB 4G White
iPhone 5 16GB Black

coniwalker

Cevap #9 - 13 Ağustos 2012, 22:47

Ben kendi yöntemimi yazay?m:

Öncelikle torrent sitesinden filmi ar?yorum ve ç?kan sonuçlar? seed say?s?na göre s?raland?r?yorum. Arkas?ndan divxplanet'dan ilgili filmin sayfas?n? aç?yorum ve buradaki altyaz?lar? torrent sonuçlar?yla kar??la?t?rarak gözüme kestirdi?im bir dosyan?n release kodunun divxplanet'da olup olmad???n? kontrol ediyorum. Release kodu olarak bahsetti?im ?eyleri Zebedee'nin mesaj?na ekledi?i görsel üzerinde görebilirsin (LTRG, BLOW, SANTi vb.) ?ndirece?im dosyan?n release kodu divxplanet'da belirtilmi?se söz konusu filmi ve altyaz?y? gönül rahatl???yla indiriyorum ve bir senkron sorunuyla kar??la?madan filmimi izliyorum.

Bu arada altyaz? aç?klamalar?nda indirmek istedi?imiz filmin release koduyla ilgili bir ?eyler bulamad?ysan?z divxplanet'da ki altyaz? yorumlar?na da bakmakta fayda var. Söz konusu altyaz? dosyas?n? kullananlar, dosyan?n uyumlu oldu?u sürümlerle ilgili notlar dü?ebiliyorlar.
yorumlarinizi fotograflarla aciklamaniz mumkun mu ? Ozellikle release kodu, cunku cogu zaman senkron sorunu bas belasi oluyor.

hazalbarann

Arkada?lar merhaba. Vlc Player yükledim. Altyaz?larda altta ve üstte çizgi ç?k?yor. Nas?l düzeltebilirim ?

NonStop

Cevap #11 - 09 Haziran 2014, 11:44

Selam,

BsPlayer gibi, ayn? anda iki altyaz?y? (secondary subtitle) birini altta birini üstte gösterebilecek bir program var m?d?r, ücretli veya ücretsiz olabilir. hem TR hem EN altyaz? ile izlemek daha güzel oluyor. veya ENG ile FR izlemekte olabilir.

te?ekkürler.
MacBook Pro Retina 13" i7, 8 GB Ram, 128 GB Flash Drive,
iPad 4 Retina 32 GB+4G,
iPad Air 32 GB+4G,
iPone 4S, iphone 5S,

NonStop

Cevap #12 - 09 Haziran 2014, 11:54

arkada?lar birde VLC player haricinde bir program denediyseniz aradaki ses fark?n?da görmü?sünüzdür. VLC player ses kalitesini nedense çok dü?ürüyor. Örne?in bir videoyu Mac Media Player ile aç?yorum ses kalitesi harika, birde vlc ile aç?yorum, iki ses aras?nda çok fark var.

MacBook Pro Retina 13" i7, 8 GB Ram, 128 GB Flash Drive,
iPad 4 Retina 32 GB+4G,
iPad Air 32 GB+4G,
iPone 4S, iphone 5S,

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #13 - 09 Haziran 2014, 12:57

Movist'in hem appstore hem de normal sürümü altyaz? gösterme konusunda istediklerinizi yap?yor.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri