Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reformer

Selamlar

kamu ihalelerinin yay?nland??? bir elektronik bülten var ve bu yay?nlar?n ekinde indirilen word dosyalar?n? açarken ya?ad???m Türkçe karakter problemi konusunda yard?m?n?z? rica ediyorum.

tahmin etti?im kadar?yla iso-8859-9 karakter kod seti ile https://ekap.kik.gov.tr/ sayfas?ndan indirilen word dökümanlar?n? osx ya da office 2011 den birisi çözüp açam?yor.

Açamad???m dosyay? windows bilgisayarda office ve office 2003 formatlar?nda farkl? kaydetti?imde karakter kod seti UTF 8 oluyor ve bu sefer OSX de karakter sorunu ya?amadan sorunsuz açabiliyorum.

Faydas? olabilir dü?üncesiyle ORJ, OFF, OFF2003 adlar?yla dosyalar? da dropbox?ma yükledim.

Orjinal dosyay? OSx de sorunsuz açabilmem için bana yard?mc? olabilecek arkada?lara ?imdiden te?ekkür ederim.

Bu arada users library deki office ile gelen windows fontlar?n? çöpe at?p yerine türkçe fontlar yükledim olmad?

dosyalar da bu linkte:)

Dropbox - turkmac - Simplify your life

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite

ORJ hariç, di?er ikisini Pages ile açabiliyorum. Ayr?ca üçü de TexEdit ile aç?labiliyor.

PDF olarak kaydettim:

Droplr • PDFs.zip
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2013, 19:14 Gönderen: June8 »

korhon

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.

Ayn? sorunu ben de ya??yorum. Bir çözüm bulabildiniz mi?

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri