Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onurçal??kan

• I was so confused when I was a little child
Ynt: iPad mini ve ileti?imle ilgili ba?z? ?eyler
Cevap #1 - 24 Ekim 2013, 11:54

Yaz?n?za kesinlikle kat?l?yorum, hatta iPad Air ve iPad mini'nin ayn? çözünürlükte olmas? iPad mini'nin daha kaliteli bir görselli?e sahip oldu?unu gösteriyor. ?u an tek merak etti?im ise A7 i?lemcinin daha yava? bir versiyonunun kullan?l?p kullan?lmad??? iPad mini'de, e?er ayn?ysa tad?ndan yenmez.
Mac mini mid 2011 2.3ghz Dual Core i5 8Gb Ram 500Gb Hdd-OS X Mavericks 10.9.1
iMac 21,5'' mid 2011 2.7GHz Quad Core i5 16Gb Ram 256GB SSD-OS X Mavericks 10.9.1

Mustafa ESEN

• MBP 13'' i5 2,4 Ghz Late 2011 8Gb - 500Gb SSD
Cevap #2 - 24 Ekim 2013, 20:52

Selçuk bey yaz?n?zdan sanki Apple'dan Note 3 tarz? bir cihaz bekliyormu? hissine kap?ld?m :)

Benim tak?ld???m di?er bir konu Apple genelde iPad serisine iPhone i?lemcilerinin modifiye haliyle X serileri kullan?yordu, örne?in A5X gibi. Bu seride bunu yapmad?. iPad 2 kullan?c?s? olarak iPad'i yo?un kullan?m ve yava? yava? göz yormas? (iPad4 alacakt?m ancak yeni iPad için oyaland?m) sebebiyle iPad Air minimum 64gb almay? planl?yorum, tabi iPad 3 gibi k?sa sürede A7X i?lemciyle yeni iPad Air ç?kart?r m??
iPhone 5s 32 gb
iPad Air 2       64 gb
Apple TV 3

onurçal??kan

Cevap #3 - 24 Ekim 2013, 22:38

Siz sorunuzu Selçuk Bey'e sormu?sunuz ama kendisi bu soruyu cevaplamadan önce ben bugün birkaç yerde kar??la?t???m haberden bahsetmek istiyorum :) Bildi?iniz üzere Apple'?n ta??nabilir bilgisayar serisinde ?u an iki farkl? isim ile an?lan cihaz var bunlardan birisi Macbook Air di?eri de Macbook Pro, i?te okudu?um haberler de tam bu isimlendirme k?sm?na dayanarak ?unu belirtiyor; iPad Air ç?kt? acaba bu iPad Pro'nun mu i?aretçisi? Aç?kças? ben bu ''dedikodu''ya olumlu yakla?t?m çünkü size de garip geldi?i gibi Apple bu y?lki 9.7''lik (iPad Air) modelinde iPhone'da kullan?lan i?lemciyi kulland? oysa önceki y?llarda dedi?iniz gibi hep iPhone'dan h?zl? i?lemciler kullan?l?yordu ve halihaz?rda adland?rma da bu ?ekilde olunca acaba ''iPad Pro'' mu geliyor sorular? akl?mda canlanmaya ba?lad?. Tabiki Apple aç?klayana kadar böyle bir?eyin olup olmayaca??n? bilemeyiz ama ?u anki modeller de oldukça performansl? kesinlikle.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 22:40 Gönderen: onurçal??kan »
iMac 21,5'' mid 2011 2.7GHz Quad Core i5 16Gb Ram 256GB SSD-OS X Mavericks 10.9.1

Mustafa ESEN

• MBP 13'' i5 2,4 Ghz Late 2011 8Gb - 500Gb SSD
Cevap #4 - 25 Ekim 2013, 00:07

:) Bunlar insan? paronayak yapar, ama teknolojinin sonu yok. Ben nette gezmek ve okumak için ço?unluk iPad kullan?yorum ve iPad 2 art?k göz yoruyor ve büyük hatam acemilikle 16gb almam. Öyle yada böyle yeni iPad Air sat??a ç?ks?n 64 yada 128 gb kap?cam birtane. ?ansa k?sa sürede sizin de dedi?iniz gibi Pro veya revize hali ç?karsa yapacak bir?ey yok, nas?l iPad 2 üstüne iki model çokt? aynen öyle devam edilir :))
iPhone 5s 32 gb
iPad Air 2       64 gb
Apple TV 3

onurçal??kan

Cevap #5 - 25 Ekim 2013, 00:12

Kesinlikle, teknoloji bu h?z?na ayak uydurmak imkans?z :)) Benim arkada?lar?mdan biri ilk ç?kt???nda ald? iPad 2'yi ve hâlâ de?i?tirmeyi dü?ünmüyor, iPad'ler de biraz Mac'ler gibi, her y?l terfi etmek gerekmiyor :))

Laments

• iPhone 5 / iPad Mini / iPod Nano 1. Nesil
Cevap #6 - 25 Şubat 2014, 18:38

iPad mini'mi 2. nesil ile de?i?tirmeyi ciddi ciddi dü?ünüyorum, biraz para laz?m tabi bunun için.

iPad Air'de çok güzel gerçekten.

Steve Wozniak son aç?klamas?nda art?k 128 GB kime yetiyor diyerek Tim Cook'a güzel bir gönderme yapm??t?. Yaln?z bu konuda ben pek böyle dü?ünmüyorum. Cloud geli?tikçe cihaz içinde bir ?ey depolama ihtiyac? hissetmiyorum. Gerçi bu benim genellikle yaz?l? dosyalarla i?im oldu?u için bana öyle geliyor olabilir.

Neyse iPad mini cand?r :)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri