Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kare

iWork 5.0 ve Yaz?m denetimi
- 28 Ekim 2013, 14:28

Selam dostlar,

Mac AppStore'dan art?k tamamen Türkçe olan iWork 5.0 paketinden Pages ve Numbers'? indirdim (sat?n ald?m). Gerçekten de muhte?em yapm??lar. Fiyat? da pek makul...
Sorum ?u: Program tamamen Türkçe olmu?, lakin yaz?m denetimi yapm?yor. Hatta hatal? yazd???mda düzeltmiyor, alt?n? bile çizmiyor...
Cumlelere büyük harfle ba?lam?yor. Noktadan sonra otomatik büyük harfi bile koymuyor... Ya ayarlar?n? iyi saklam??lar ya da sadece iyi bir arabirim çevirisiyle ba? ba?ay?z...

Uzun yaz?lar ve haz?rlad???m 3 kitab?m için yeniden microsoft Office for Mac kullanmak istemiyorum.
Yard?m ederseniz sevinirim...

Sevgiler...

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: iWork 5.0 ve Yaz?m denetimi
Cevap #1 - 29 Ekim 2013, 03:18

Pages halen sistem yaz?m denetimini kullan?yor görünüyor. Program? açt?ktan sonra Edit > Spelling & Grammar bölümüne oradan da "Show spelling Grammar" penceresini açt???n?zda alt tarafta "Automatic by Language" aç?l?r kutusu bulunuyor. Bunu açt???n?zda denetim yap?labilen diller görünüyor. Listenin en alt?nda ise "Open text preferences" var, buna t?klad???n?zda Sytem Preferences içerisindeki yaz?m denetimi bölümü aç?l?yor ve burada da Türkçe bulunmuyor halen ne yaz?k ki...
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri