Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

megavolkan

Bu konuyu nereye açaca??ma tam emin olamad?m ancak FontLab'da düzenleme yapaca??m için bu bölüm daha uygun olacak san?r?m. Olay ?u:

Mac'ime Plex Home Theater kurarak film izliyorum. Ancak yeni sürümde altyaz? Türkçe karakter problemi olmaya ba?lad?. Hiçbir Unicode font Türkçe karakterleri göstermiyor. Tüm altyaz?lar? da tek tek UTF-8'e çevirmek istemiyorum. Ben de geçici çözüm olarak bir font modifiye edip onu kullanaca??m bug düzeltilene kadar. Kullan?lan altyaz?da ??'ler Şş (Thorn, thorn), I ve ?'lar İı (Yacute, yacute), ??'ler Ğğ (Eth, eth) karakterlerine denk geliyor. Ç, Ü, ve Ö'lerde sorun yok. Ancak ? (büyük i) karakterinin tabloda hangi karaktere kar??l?k geldi?ini bulamad?m. Eski font Türkçele?tirenlerden bunu bilebilecek arakda?lar var ise bilgi verebilirler diye dü?ündüm. ?imdiden te?ekkürler.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Encoding ayariniz düzgün mü? Ben Plex'te encodingi ISO-Turkish yapinca (UTF8 degil) font problemim genelde cözülüyor. O olmazsa Windows-1254'ü de deneyebilirsini z.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

megavolkan

Merhabalar. Plex Home Theater 1.0 (eski Media Center de?il) uygulamas?ndan bahsediyorsan?z tüm kombinasyonlar? denedim, ancak Windows 1254 seçene?ini hiç görmedim. Yanl?? yere mi bakt?m acaba  :-\

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1

Unicode altyaz?lar nadirdir, genelde ASCII oluyorlar...
Encodinglerden ISO Latin 5 ya da Windows Latin 5 seçmeyi deneyin
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Plex Home Theather'i yeni duyuyorum. XBMC kullanmaya basladigim icin biraktim Plex'i. Gerci onu da cok kullanmiyorum.

Eski Plex'ten ne farki var acaba Plex Home Theather'in..
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

megavolkan

Evet komple yenilediler uygulamay?, sorunlar da ondan sonra ba?lad? zaten  :( Encoding seçimi pek bir i?e yaram?yor. Windows 1254 ya da ISO 8859-9 gibi seçenekler bulunmuyor. Uygulaman?n geli?tiricileri de yak?n vadede çözüm vaadetmemi?ler. Ben gene fontu el yordam?yla modifiye etmeye devam edeyim en iyisi :)

SY

• Ziyaretçi
Böyle bir uygulamaya encoding koymayan kafayla nereye kadar giderler bilmiyorum. Neredeyse en önemli detay encoding...

A?a??da XBMC'nin ayar ekran? var mesela...

osmansrg

• Imac 5K
    • Creative Portfolio

Forumda ara?t?r?rken bir arkada? Plex'in kulland??? Arial fontunun içerisine Türkçe karakterleri ekleyerek ve sisteme yüklemi? ve sorunu a?t???n? söylemi?, bende ?imdi denedim fontu yükledim ve sorun düzeldi. Benim gibi Plex Home Theater kullanan arkada?lar gönül rahatl???yla filmlerini dizilerini karakter sorunu olmadan izleyebilirler :)

https://dl.dropboxusercontent.com/u/10005424/Arial.ttf
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2014, 22:27 Gönderen: osmansrg »
Imac 5K + 500 Gb Seagate Freeagend Hdd + Magic Mouse + Wireless Keyboard + iPhone 5 White + Sony PS4  500 GB +  New ipad 32GB wifi

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri