Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

TurkMac » Macintosh » Oyun » mac mini

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fatalomer

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.
mac mini
- 17 Kasım 2014, 02:54

1. Mac mini ile oyun oynan?r m??
2.Mac mini ile league of legends oynan?r m?? full fps(250) açar m? ?
3.Mac mini ile call of duty black ops, advance oynan?r m? ?
4. Mac mini tam olarak hangi amaç için üretilmi?tir ?
5.Ekran kart? iyi midir?
6. Ekran kart? piyasadaki hangi ekran kart? ile e?de?er olabilir veya ona yak?n amd ve nvdia hangi ekran kart? vard?r ?

Almak istedi?im mac mini vermi? oldu?um linktedir. http://store.apple.com/tr/buy-mac/mac-mini?product=MGEN2TU/A&step=config#

2.6 ghz
8gb Lpddr 3
1 tb harddisk

buri

• ?
Ynt: mac mini
Cevap #1 - 17 Kasım 2014, 12:46

Y?llard?r Mac Mini kullanan birisi olarak sorular?n?za cevap vermek isterdim ama anlad???m kadar? ile oyun amaçl? olarak al?yorsunuz. Bence PC'den ziyade konsollara yönelirseniz daha iyi performans al?rs?n?z ve kesinlikle daha uyguna gelir.

? Uzay?n derinliklerinde n Teleport ile gönderildi.
iMac Mini(5.2), i5 2.5Ghz, 16gb Ram, 120gb SSD + 500gb HDD, Mac OS X 10.10 Yosemite Beta 8
? iPad 2, 16gb Wi-Fi, iOS 7.1.2
? iPhone 4s 16gb, iOS 7.1.2

barsahin

Cevap #2 - 17 Kasım 2014, 16:01

Mac mini ile oyun oynan?r ama sizin yazd???n?z oyunlar?n onynanabilirli?inin çok tatmin edici olmayaca??n? dü?ünüyorum. Ben oynamad???m için bu oyunlar için çok yorum getiremeyece?im ama Mac'in her türlü modelini kullanan birisi olarak mini'lerin performans bilgisayar? olmad???n? çok rahat söyleyebilirim.
Ekran kart?n?n yetersizli?i bir yana siz bir de?i?im yapmad???n?z sürece 5400 RPM gibi ça??n gerisinde kalm?? art?k üretilmemesi bile gereken bir hard disk ile geliyor bilgisayar.

Bana göre Mini'nin üretilme amac?, di?er Mac modellerine göre daha az bütçe ile Mac kullanma zevkini ve gereksinimini sa?lamak.

Oyun için ben de buri'nin dedi?i gibi konsol öneririm ama bu yorumu genel ihtiyaçlar?n?z? ve ayr?lan bütçeyi bilmeden sadece oyun sorusuna yönelik yap?yorum.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #3 - 17 Kasım 2014, 16:07

1. Mac mini ile oyun oynan?r m??
Oynanir.

2.Mac mini ile league of legends oynan?r m?? full fps(250) açar m? ?
Hayir o kadar detayli oynayamazsiniz.

3.Mac mini ile call of duty black ops, advance oynan?r m? ?
Oyunun acilacagini bile sanmiyorum ama acilirsa düsük cözünürlükte oynanabilir.

4. Mac mini tam olarak hangi amaç için üretilmi?tir ?
OS X kullanmak isteyen ama tasinabilir cihaz almak istemeyen, ya da evdeki pcsinden kurtulup yerine sade bir bilgisayar alirken klavyesini, monitörünü, faresini muhafaza etmek isteyen ev ve ofis kullanicilarina hitap etmektedir.

5.Ekran kart? iyi midir?
Ekran karti yoktur, dahili bir ekran cipi vardir.

6. Ekran kart? piyasadaki hangi ekran kart? ile e?de?er olabilir veya ona yak?n amd ve nvdia hangi ekran kart? vard?r ?
Ekran karti/cipi'nin muadili yine kendisidir. An baz modelde HD 5000, ortanca ve üst modellerde Iris graphics bulunmaktadir.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

sefil_muzisyen

• 13" Macbook pro (Mid 2012) / 16 gb ram
Cevap #4 - 17 Kasım 2014, 22:00

bu grafik çipinin eski sürümü olan hd 4000 ile boot camp'ta orta ayarda 20 FPS Crysis 3, 25 FPS Far cry 3 oynayabiliyorum . Call of duty black ops'un abart?lacak bir yan? yok. Benim emektar core duo'lu bilgisayar?m 0 kasma ile oynat?yordu. Sonuçta 4 y?ll?k bir oyun.

hakan yucel

Cevap #5 - 17 Kasım 2014, 23:34

crossover da tomb rider (en son olan) orta ayarlarda tak?lmadan oynan?yor. bootcamp ile daha performansl? olaca?? kesin. Daha çok ofis vb i?ler için uygun lakin ev kullan?c?s? için cs6 bile kald?r?yor tabi 5400 rpm can s?k?yor o ayr?. Ben biraz yava? da olsa virtual makinede vista çal??t?r?p, safari ile internette gezerken, müzik dinleyip hatta adobe brige de resimleri düzenliyorum.  ssd ve en az 8 gb ram ile iyi bir ultrabook tad? al?rs?n?z.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri