Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guasson

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.

arkada?lar 2014 (late) 2.6 ghz bir mac mini almay? planl?yorum bu cihazla evde kay?t yapmak istiyorum.
1- onboard ses kart?n? midi ve audio giri?lerimi latency veya clipping ya?amadan kullanabilirmiy im?
2- latency için harici ses kart? önerileriniz nedir bundan önce pcde Juli@ ses kart? kullan?yordum ve ne midi klavyede nede audioda bir problem ya?amad?m
3- focusrite scarlett 2i2 fiyat/performans olarak uygun görünüyor bilgi verebilirseniz sevinirim te?ekkürler

sefil_muzisyen

• 13" Macbook pro (Mid 2012) / 16 gb ram

arkada?lar 2014 (late) 2.6 ghz bir mac mini almay? planl?yorum bu cihazla evde kay?t yapmak istiyorum.
1- onboard ses kart?n? midi ve audio giri?lerimi latency veya clipping ya?amadan kullanabilirmiy im?
2- latency için harici ses kart? önerileriniz nedir bundan önce pcde Juli@ ses kart? kullan?yordum ve ne midi klavyede nede audioda bir problem ya?amad?m
3- focusrite scarlett 2i2 fiyat/performans olarak uygun görünüyor bilgi verebilirseniz sevinirim te?ekkürler

cevap1: onboard ses kart?nda "latency" sorunu ya?amazs?n çünkü 96 khz'e kadar destekleyen bir kart ve "sample rate" ne kadar yüksekse gecikme o kadar az olur, ancak i?lemciye binen yük artar. Clipping sorununa gelirsek bu ses kart?n?n giri?i balansl?d?r ve sen bu giri?e gitar gibi balanss?z bir ?ey girersen clipping'e ve yüksek miktarda dip gürültüsüne maruz kal?rs?n. Dahili ses kart?yla kay?t almak oldukça fanteziye kaçar. Midi konusunda ise mac mini'nin dahili ses kart?nda midi giri?i yok. Hatta ben hiç bir onboard kartta midi giri?ine rastlamad?m.

cevap2: Piyasadaki harici ses kartlar?n?n hemen hemen tamam?n?n hissedilir bir gecikme ya?ataca??n? sanm?yorum. Ama oldukça dü?ük bir latency'de çal??mak istiyorsan 96 yada 192 khz'lik ses kartlar?na yönel. Bence 192 khz oldukça gereksiz bir rakam bence 96 khz oldukça yeterlidir.

cevap3: focusrite scarlett  2i2 ev stüdyosu ayar?nda, fiyat?na göre iyi preamp'lara sahip bir ses kart?.

guasson

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.

te?ekkürler bilgiler için

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri