Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Atilla Yalman

• Party Store
Mac Mini HD görüntü
- 23 Aralık 2014, 23:45

Selamlar,
Media player olarak Mini alaca??m ama bir sorum var. HDMI ç?k??? OLMAYAN bir C2D mini alsam vede Mini DVI ç?k??? dönü?türücüler ile HD tv'me ba?lasam, acaba HD görüntü alabilir miyim? Seyrederken tak?lmalar olur mu?

Te?ekkürler....
MacMini 2,3 GHz Intel Core i5
iPad Mini 32gb.
iPhone 5s
iPod Touch 4G 8gb.
iPod Nano 2G 2gb.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Ynt: Mac Mini HD görüntü
Cevap #1 - 24 Aralık 2014, 02:55

HD görüntü alabilirsiniz, 9400m ekran kartl? modellerdeki i?lemci bunun için yeterlidir. Ancak ben yine de aluminyum kasal? olanlardan tavsiye ederim, en az?ndan nvidia 320 ekran kart? olsun.

Sebebine gelince hem harici bir güç adaptörü bulunmaz yeni modellerde hem de daha az elektrik tüketir. Ram eklemek de çok daha kolayd?r.

Ama bütçe önemliyse yapacak bir ?ey yok. 9400M'li modellerde mini Displayport ç?k??? vard?r, do?rudan buradan hdmi'ye dönü?türebilirsiniz.

Daha eski modellerde mini DVI adaptörü gerekiyor. ??lemci core solo veya core duo ise full hd'de zorlanabilir. Core 2 Duo yeterli ram ile sorun ç?kartmayacakt?r.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

barsahin

Cevap #2 - 24 Aralık 2014, 16:52

2 sene önce önce sizin bahsetti?iniz mac mini'lerden 9400m ekran kartl? modelle mini DVI'dan VGA'ya dönü?türen aparat ile film izlemi?tim, hiçbir tak?lma olmuyordu. ?u anda da oldu?unu sanm?yorum ama sonuçta bu bilgisayarlar?n 2009 üretimi oldu?unu ve eskimeye ba?lad???n? unutmamak gerekir.

Ben evde mid 2011 üretim Mac Mini'yi TV'ye ba?l? media center olarak kullan?yorum. Gayet memnunum.

Burada Bu?ra'n?n önerisine ilave de bulunaca??m.

2009, 2011 ve 2012 üretimleri aras?nda bile ciddi donan?m farklar? var. ??lemci h?zlar? bir yana RAM h?zlar?, kablosuz klavye ve mouse dü?ünüldü?ünde bluetooth sürüm farklar?, 2012 modellerin USB 3 ve sata 3 olu?u gibi durumlarda bence gözard? edilir ayr?nt?lar de?il.
Bir sat?nalma söz konusuysa güncel modele yakla?makta fayda var.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2014, 17:00 Gönderen: barsahin »
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

FRAT

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #3 - 29 Mart 2016, 15:33

Ayni sorun bende de var ama su sekilde,henuz 2010 mac pro hd 5870 ekran karti upgradeli modelini aldim,el capitan yukledim ve sadece muzik aranje icin kullanicam,owc'den 4k icin mini display port adaptorude aldim ayrica samsungun 4k monitorunun sahibiyim fakat bi turlu 4k res. ayarlarda cikmiyo 2k bile yok,bu konuda yardimci olabilirmisin bugra hocam? Assagida aparatlarin resimlerini yukledim,mini display port olan bu arada 1.4 versiyon,for upper 1080p res diyo aciklamasinda zaten.

FRAT

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #4 - 29 Mart 2016, 15:34

Ayni sorun bende de var ama su sekilde,henuz 2010 mac pro hd 5870 ekran karti upgradeli modelini aldim,el capitan yukledim ve sadece muzik aranje icin kullanicam,owc'den 4k icin mini display port adaptorude aldim ayrica samsungun 4k monitorunun sahibiyim fakat bi turlu 4k res. ayarlarda cikmiyo 2k bile yok,bu konuda yardimci olabilirmisin bugra hocam? Assagida aparatlarin resimlerini yukledim,mini display port olan bu arada 1.4 versiyon,for upper 1080p res diyo aciklamasinda zaten.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri