Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayanora

Arkada?lar herkese merhaba, epeydir forumdan uzak kald?m :) bugün yard?ma ihtiyac?m oldu ilk akl?ma buras? geldi.

Arkada?lar iMovie'de bir video düzenliyorum. Videoyu bir çerçeve içerisinde oynatmak istiyorum ama en boy oranlar? konusunda bir yerlerde hata yap?yorum san?r?m videonun bir k?sm? hep Photoshop'ta haz?rlad???m çerçevenin arkas?nda kal?yor.

Farkl? ebatlar da videolar denedim olmad?, 640x360, 1280x720 vb. Photoshop'ta haz?rlad???m çerçeve dosyas?n? ?u olarak seçiyorum:

Videoyu oynataca??m alan? en boy oran?n? koruyarak küçültüyorum ama bir türlü oturmuyor. iMovie'de "Green/Blue Screen" seçiyorum. K?rpma seçene?i hem video hem de çerçeve için "s??d?r" yine de i?e yaram?yor. Nerede hata yap?yor olabilirim?

Sayanora

Ynt: iMovie'de çerçeve içerisinde video
Cevap #1 - 25 Mayıs 2015, 14:43

Videonun oynayaca?? mavi alan (R:0 G:0 B: 255) 640x360 yapsam bile yine ayn? ölçüdeki video (640x360) tam olarak oturmuyor. Piksel oranlar?nda bir hata yap?yorum san?r?m ama bulam?yorum oran ne olmal?.

Yazmay? unuttu?um bir detay da iMovie 10.0.6 ile bu i?i yapmaya çal???yorum. Acaba daha geli?mi? bir uygulama m? kullanmal?y?m?
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2015, 18:07 Gönderen: Sayanora »

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri