Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

diablord

• Macbook a1342 (Mid-2010) 8gb ram 1tb hdd
HDD Biçimlendirme Sorunu
- 27 Nisan 2016, 16:48

merhaba macbook un hard d?sk?n? yukseltt?m. esk?s?n? de satt?m.. i?letim sistemi yüklemeye cal?st?g?mda once elma ?saret?, sonra g?r?lmez ?saret? c?k?yo.. sonra anlad?m k? hard diski takmadan once mac os a uygun b?c?mlend?rmem laz?m.. s?md? ?slet?m s?stem?m yok format atam?yorum.. acaba i?letim sistemsiz hard diski biçimlendirebilece?im herhangi bir yol varm?.. flash bellek üzerinden format olabilir mi ya da hard d?sk? ç?karmadan Windows bilgisaya?ma göstermen?n b? yolu varm?? macbookum ile Windows bilgisayar?m? usb ?le ba?lasam hard d?sk?m? goreb?l?r ya da b?c?mlend?reb?l?rm?y?m?.. lütfen yard?m ed?n..

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Ynt: HDD Biçimlendirme Sorunu
Cevap #1 - 27 Nisan 2016, 23:13

i?letim sistemi yüklemeye cal?st?g?mda

??letim sistemini hangi ortamdan yüklemeye çal???yorsunuz?

diablord

Cevap #2 - 27 Nisan 2016, 23:54

flashbellek üzerinden yüklemeye çal??t?m.. fakat hard diski biçimlendirmeden macbooka takt???mdan olsa gerek yukleyemed?m.. ?imdide nas?l mac os journal olarak biçimlendirebilirim onun yolunu ar?yorum..

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #3 - 27 Nisan 2016, 23:58

Fla? bellek ile ba?latt???n?zda ne seçenekler geliyor kar??n?za? Disk izlencesi var m?? Yoksa, bir de internete ba?l?yken cmd + R ile ba?latmay? deneyin.

diablord

Cevap #4 - 28 Nisan 2016, 00:01

disk izlencesi yok.. takt???m hard diskin içinde Windows yuklu.. zaten ba?ka pc den ç?karm??t?m.. cmd r denedim kar??ma bir ?ey ç?kmad?.. flash belle?i takt???mda optiona bas?l? tutuyorum mac os yükle ç?k?yor, t?kl?yorum once elma i?areti ç?k?yor sonra girilmez i?areti ç?k?yor..

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri