Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kadir Can

• Henüz Mac'im yok.
Ynt: Mac'te programc?l?k
Cevap #45 - 22 Aralık 2010, 17:06

Te?ekkür ederim.

alpertayfun

• Think Different ! Be a MAC !
    • Alper Tayfun Ki?isel .Net Blog
Cevap #46 - 30 Aralık 2010, 15:51

?ahsen yaz?l?m konusu olunca hepsinin bir mant??? oldu?unu zaten profesyonel bir yaz?l?m bilir.

Ayr?ca Objective - C çok da zor bir geli?tirme dili de?ildir. Mac , iOS geli?tirme yapmak istiyorsan?z size gerekli olan kitaplar? edindikten sonra çok rahat ilerleyebilirsi niz.

Ayr?ca en büyük destekçiniz. "developer.apple .com" adresidir.
IMac 21 " Intel Core I3 3.06 GHz G GB 1333 MHz DD3
Macbook Pro Intel Core 2 Duo 2.4 GHz 3 MB 4 GB Ram 1067 MHz
iPad 16 GB Wi-Fi
iPhone 3Gs 16 GB

thesonof

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #47 - 23 Haziran 2011, 19:17

bende finlandiyadan kat?lmak isterdim ama helsinkide yap?yorlarm??.uzak mesafe biraz gitmek zor olur benim oldu?um ?ehirden..

ahmedalp@yahoo.com

Cevap #48 - 06 Ağustos 2011, 06:15

ben de bu programa ve gruba kat?lmak istiyorum. hiçbir bilgim olmamas?na ra?men istekliyim.

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB
Cevap #49 - 17 Aralık 2011, 11:57

Uzun zaman olmu? buraya yaz?lmayal? ama bir karar verme sürecinde oldu?um için buraya yazma gere?i duydum.
Ben de C/C++ ile u?ra?t?m ve bunlarla küçük programc?klar yazd?m, proje geli?tirdi?imi iddia edemem.
Xcode ve Objective C ile yaz?l?m geli?tirmek bana da çok s?n?rl? geliyor. Neden kendimizi bir platformla s?n?rlayal?m ki ?
Eclipse, CodeBlock, Mono, Netbeans v.b. developer araçlar?yla bütün platformlarda çal??abilen portable C/C++ yazmak mümkünken neden sadece Objective C ile s?n?rl? kalmal?y?m onu anlayamad?m.
C/C++ ile iPhone'a ve iPad'e yaz?l?m ge?li?tiremezmiyim, neden illaki Objective C ?

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB
Cevap #50 - 17 Aralık 2011, 12:01

Borland Embarcadore Rad Studio XE2
iOS için C++ yaz?l?m geli?tirme arac?. Sorumun cevab? :)

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #51 - 17 Aralık 2011, 14:47

Borland Embarcadore Rad Studio XE2
iOS için C++ yaz?l?m geli?tirme arac?. Sorumun cevab? :)

Rad Studio XE2 tan?t?m videolar?n? izlemi?tim bende, ama Native kod kadar sa?l?kl? çal??aca??n? dü?ünmüyorum aç?kcas?.

Onun d???nda, her ne kadar tecrübe etmi? olmasam da, bildi?im kadar?yla yaz??l?m?n?zda MVC(model view controller)'nin , Modeli'i tabiiki C++ ile yaz?p sadece ekran görüntülenmesini xCode ile yapabilirsiniz.

Edit:
A?a??da Delphi formunun iPad'de nas?l çal??t??? görünüyor. Ama iPad program?ndan ba?ka her ?eye benziyor..
http://www.youtube.com/watch?v=JtFIw2YpuQc

Dedi?im gibi bu ?ekilde program yazmaktansa, Model'i istedi?im yerde tasarlay?p, View k?sm?n? xCode ile dizayn etmeyi tercih ederim.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2011, 14:53 Gönderen: Zebedee »
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

birogrenci

Cevap #52 - 31 Ocak 2012, 17:04

Bende programlamayla ilgileniyorum fakat size farkli bir konu hakkinda soru soracagim. C, C++, VB.net, C# biliyorum. Masaustu uygulamalari yaziyorum.  Visual studio kullanmak bana daha kolay geliyor.  Bende macbook pro 13 inc var. Simdi yaklasik 3 senedir elimde olan macbookla programlama yapma niyetindeyim. Sorularim sunlar;

1. Macbooka bu dilleri aktif olarak kullanabilecegi m windows 7 kurmali miyim sizce?
2. Macbooka oracle kurulabiliyor diye biliyorum. Fakat eger ilgilenen varsa, windowsa kurulumu bile bu kadar zorken macbookta kolay olur mu?
3. Her hangi bir developer tool su anda bilgisayarimda yok. Siz hangilerini onerirsiniz? Hangileri daha kullanisli?

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #53 - 31 Ocak 2012, 17:59

Mac'te Apple'in sundu?u SDK xCode ad?yla geçiyor. Ücretsiz sunuluyor. APPLE'dan indirebilirsini z.

xCode ile hem Mac programlar? hemde iOS programlar? yazabilirsin.
Visual Studio'nun Mac sürümü yok. Olmas? da çok ?a??rt?c? olurdu :)

E?er programlar?n?z Win platformuna yönelik olacaksa en do?ru çözüm,
Windows kurmak olacakt?r.
Mac Platformu için program yazacaksan?z,
C kodlar? xCode ile derlenebiliyor ama bende daha yeni oldu?um için tam bilmiyorum.
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

?smail Pazarba??

Cevap #54 - 31 Ocak 2012, 19:58

Microsoft Visual Studio'ya en yakin IDE bence Eclipse CDT. eclipse.org'tan "for C/C++ developers" linkini izleyerek Eclipse CDT indirebilirsini z. Xcode kurulu olmasi gerekir, cunku toolchain Xcode ile geliyor. Eclipse'te ayrica Visual Studio shortcut destegi de var.

C# icin Mac'te Mono kullanabilirsin iz belki, ben kullanmadigim icin ne kadar iyidir, neler yapabilir, bilmiyorum. VB.NET'i hic bilmiyorum.
Mac Pro 2 x 2.6GHz Quad-Xeon + 7 GiB RAM + ATI Radeon HD5770 + 2.6TB HDD + 10.7 ENU/NO

HAI
CAN HAS STDIO?
KTHXBYE[/url]

mursel134

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #55 - 15 Nisan 2016, 16:51

konuyu okudum ve baz? sorular?m var:

-?imdi swift ç?kt?. gelecekte swift ile hem windows a, hem android e, hem de do?al olarak macos sistemine program yaz?labilece?ini dü?ünüyor musunuz?

-Programlama dilleri ve framework lar çöplü?üne dönü?üyor sanki dünya. Swift sizce bu i?in alt?ndan kalkacak m? gelecek y?llarda?

-objective c ile ilgili dü?ünceleriniz swift için de geçerli mi?

- c++ biliyor say?l?r?m ve macbook pro kullanmaya ba?lad?m. xcode üzerinde c++ çal??m?? olan arkada?lar var m?? win için derleme yap?labiliyor mu? veya ?öyle soray?m: xcode üzerinde yazd???m codlar? win üzerinde çal??acak ?ekilde exe olarak paketliyebiliyo r muyum bir ?ekilde? ( farkl? araçlarda olur)
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2016, 16:54 Gönderen: mursel134 »

mustafa öksüz

Cevap #56 - 15 Nisan 2016, 17:23

QT Develop (C++)  ve  Xamarin veya ücretsiz Mono Develop (C#) için deneyebilirsini z.

Xcode kullanacaksan?z Objective C ve C++ ayn? anda kullan?labiliyor (Objective C++ deniliyor).

Farkl? platformar için program geli?tirecekseniz bence en ideali QT gibi gözüküyor. Yazd???n?z program? mac, windows ve linux için derleyebilirsin iz.

Kolay gelsin

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri