Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 78   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Ynt: BootCamp ile Windows XP kurulumu...
Cevap #15 - 28 Şubat 2007, 15:40

Arkada?lar,
imac g5 de bootcamp ile windows xp kurulu idi tabiki xp ye virüs bula?t?, format at?p tekrar kurmak istedim fakat format sonras? bir türlü xp yi tekrar kuramad?m. Ba?lang?ç dosyalar?n? yüklüyor  ve yeniden ba?lat?p windows u yükleme s?ras?nda ?imdi hat?rlayamad???m bir dll dosyas?n? bulamad???n? söylüyor. Defalarca u?ra?mama ra?men bu ?ekilde yükleyemedim.
Ben de mac taraf?na geçip bootcamp e hdd yi yeniden bölümlendirip sil ba?tan her?eyi kurarak i?lemi tamamlayabildim .
Acaba intelli imac g5 lerde windows taraf?na format atma i?lemi windows un kendi özelliklerini kullanarak yap?lam?yor mu? Yada ben eksik bir i?lem mi yapt?m?
[/quote

Konuya hakim de?ilim ama;

Öncelik le sizin Mac'iniz intellidir.
( G5 de?ildir. Çünkü iMac G5 PPC'li bir modeldir. ?ntelli Mac ise ad? üzerine ?ntel CPU 'ludur)

BootCamp ile kurulum yap?ld???nda Windows'un özellikleri kullan?larak yap?lm?yor. Mac'lerin neye ihtiyac? varsa ona göre Mac'inizi MacOS X ve Win taraf?na göre ayarlamaktad?r.

Ne MacOS X taraf?nda nede Windows taraf?ndan yap?lamayan ayar BootCamp ile yap?lmaktad?r diye duymu?tum. Çok karma??k yazd?m kusura bakmay?n. :D 
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

soundcraft

Cevap #16 - 05 Mart 2007, 00:04

Selam arkada?lar..
Boot Camp'le Xp kurarken bi sorunla kar??la?t?m..Os X driver cd sini yazd?ktan sonra disk uzerinde Xp için yer aç?yorum (15gb+) faka dei?ik bi hata weriyor.
-This disk cannat be partitioned because verification failed.
 Use disk utility this disk..
ben çözemedim acaba sizce ne olabilir.??
Kad?n hakk? diye bi?ii yoktur...Çünkü 'hakk?' bir erkek ismidir...

Selçuk Y?lmaz

• Ziyaretçi
Cevap #17 - 05 Mart 2007, 00:10

E?er daha önceden bölünmü? ise bootcamp bölemiyor diski... tek bölüntü olmas? gerekiyor...

soundcraft

Cevap #18 - 05 Mart 2007, 00:22

daha oncedende diski böldum fakat Xp cdsinde sorun ya?ad???m için yukleme yapamad?m ve i?lemi iptal ettim.dolay?s? ile bolunen disk tekrardan eski haline geldi yada benmi ole zannediyorum..???
ama diskin bölünük kald???n? zannetmiyorum çunku full olarak kullanabiliyoru m

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #19 - 05 Mart 2007, 01:49

Su anda diskiniz tam ise ve boot camp utility bölemiyorsa harddiskiniz oldukca defragmante olmustur. TechTool gibi bir yazilimla defrag yapin ve tekrar deneyin.
Ben gecen gün harddiskimde 20 GB bos yer olmasina ragmen yapamadim, defragmantasyon dan sonra 1 dakikada yapti.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

soundcraft

Cevap #20 - 05 Mart 2007, 13:10

Su anda diskiniz tam ise ve boot camp utility bölemiyorsa harddiskiniz oldukca defragmante olmustur. TechTool gibi bir yazilimla defrag yapin ve tekrar deneyin.
Ben gecen gün harddiskimde 20 GB bos yer olmasina ragmen yapamadim, defragmantasyon dan sonra 1 dakikada yapti.

Dedi?iniz gibi TechTool Pro 4 program?n? indirdim fakat program yüklendikten sonra Toast Titanium uzernden aç?l?yor...aç?kças? program? nas? kullan?ca??m hakk?nda bi bilgim yok..Biraz aç?klama yapabilirseniz çok sewinirim...

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #21 - 05 Mart 2007, 13:15

TechTool ile defrag yapmak icin ikinci bir harddiske ve oradaki sistemdem boot etmenize ihtiac vardir.
Eger indirdiginiz dosya Toast dosyasi ise, Finderdeyken sag tiklayip Mount Image diyebilirsiniz.

soundcraft

Cevap #22 - 05 Mart 2007, 13:42

TechTool ile defrag yapmak icin ikinci bir harddiske ve oradaki sistemdem boot etmenize ihtiac vardir.
Eger indirdiginiz dosya Toast dosyasi ise, Finderdeyken sag tiklayip Mount Image diyebilirsiniz.

yaa kusura bakmayin belki çok basit bi olay için bu kadar soru sorulmaz ama hakikaten i?in içindn ç?kamad?m..
yine dedi?iniz gibi finderdeyken sa? t?klad?m ama Mount Image yoktu.onun yerine Mount It ward? ona t?klad?m yeni bi dosya aç?ld? fakat update dosyas?..program kendini update etti we restart ettim bilgisayar? ama sadece update etmi? kendini..progra m yuklenmemi?..
acaba benmi bi yerde yanl??l?k yap?yorum.??

Bu?ra Henden

• Yönetici
Cevap #23 - 05 Mart 2007, 14:41

Bu yazilim paralidir ve internette sadece güncelleme dosyalari mevcut. Malesef macte defrag yapmak pek kolay degildir. Bu konuda iDefrag adli ayzilim da deneyebilrisini z.

everglide

Cevap #24 - 29 Mart 2007, 01:19

?unu sormak istiyorum..

neden hemen windows xp virüs kap?yor iMac Osx ' e sald?ran pc virüsleri mi , windows kurulunca hemen ona bula??yor ?E?er böyle olsa bile antivüris programlar? sayesinde korunma olmaz m? ?Ben sadece baz? programlar ve oyunlar için eski pc mi geri getirmeyi dü?ünüyorum.Ve bunuda hiç istemiyorum çünkü "imac" bana fazlas?yla yetiyor.
mac pro 2x2.4-quad
apple display 23"
macbook pro 2.4 i7
macbook pro core2duo 3.1

exexex

• hohooow
    • http://www.teknoalem.com
Cevap #25 - 29 Mart 2007, 11:51

?u anda internette gezinen virüslerin ço?u windows için yaz?lm??t?r. bu yüzden mac osx e girerse bile sadece ta??y?c? görevi görür, bir zarar vermez maclere.   cihaza windows kuruldu?und ado?al olarak virüs girdi?inde  windowsa etki edecektir. windows tabanl? pclerdeki deki antivirüs yaz?l?mlar? ile korunulabiliyor .
MacBookPro 15" 1.8Ghz 2GbRam Intel Core Duo
MacBook 13" 1.8Ghz 3GbRam Intel Core 2 Duo
iPod Mini 6 Gb
iPhone(1.1.4) 8Gb

everglide

Cevap #26 - 29 Mart 2007, 23:57

O zaman windows kurduktan sonra üstüne bir antivirüs program? ile virüslerden kurtulabilir ve düzgün bir ?ekilde windows kullan?m?na , devam edebilirim tahminim.ce
mac pro 2x2.4-quad
apple display 23"
macbook pro 2.4 i7
macbook pro core2duo 3.1

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Cevap #27 - 30 Mart 2007, 01:43

Intelli Mac'inize kurdu?unuz Win. için ücretsiz antivirüs yaz?l?m?n? (AntiVir) a?a??daki sitenin download linkinden indirebilirsini z:
http://www.free-av.com/
Yaz?l?m virüs database dosyalar?n? otomatik olarak güncelliyor.

K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

everglide

Cevap #28 - 31 Mart 2007, 15:14

Çok te?ekkürler.

Yaln?z ?una karar verdim ki güzel macintosh'uma windows yükleyerek kirletmek yerine , odam?n bi kenar?na eski pc mi kurmak daha mant?kl? geldi.Format atmakla geçirece?im zaman?  mac'te i? yaparak geçirmek daha mant?kl?.
mac pro 2x2.4-quad
apple display 23"
macbook pro 2.4 i7
macbook pro core2duo 3.1

humru

Cevap #29 - 31 Mart 2007, 19:27

BootCamp ve Parallels kurulumlar? aras?nda performans analizini muhakkak birileri yapm??t?r. Haberdar olan yahut kendisi merak edip kar??la?t?rm?? olan varsa bizi ayd?nlatabilir.
ASUS F3Sc SANTAROSA-Lion 10.7.1
Intel Core 2 Duo T7300
Attansic L1 Gigabit Ethernet
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri