Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 78   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zoom

Ynt: BootCamp ile Windows XP kurulumu...
Cevap #60 - 06 Nisan 2007, 21:55

Polemi?e ben de girmek istemiyorum tabiki sadece ö?renmek için soruyorum fark?nday?m biraz fazla sordu?umun :)
iMac C2D 2.0 Ghz - 2 GB Ram

zoom

Cevap #61 - 06 Nisan 2007, 22:39

bootcamp 1.1.2 nin inmesi bitti.

bootcampassista nt.pkg diye bir dosya ç?kt? dmg nin içinden ona t?klad?m kurdum ba?ar?yla kuruldu dedi.Ama ortada bootcamp yok gibi applications klasöründe yok spotlight den aratt?m oradada sadece üstte belirtti?im pkg format?ndaki paketi buluyor.

Kendisi nerede acaba ?

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #62 - 06 Nisan 2007, 22:43

bootcamp 1.1.2 nin inmesi bitti.

bootcampassista nt.pkg diye bir dosya ç?kt? dmg nin içinden ona t?klad?m kurdum ba?ar?yla kuruldu dedi.Ama ortada bootcamp yok gibi applications klasöründe yok spotlight den aratt?m oradada sadece üstte belirtti?im pkg format?ndaki paketi buluyor.

Kendisi nerede acaba ?

Bu ba?l???n 1. Mesaj?nda yazd??? üzere kendisi Uygulamalar klasörünün içinde ki izlenceler klasöründe olmas? gerekir.
Defalarca anlat?lmas?na ra?men sitenin içeri?ine katk?da bulunmak için bir defa da ben burada anlatmak istiyorum.

Öncelikle Apple'?n sitesinden BootCamp'i indirin. Program? kurduktan sonra BootCamp Applications->Utilities bölümünde olacak. BootCamp'i çal??t?r?n. Bu a?amada BootCamp sizden ilk olarak bo? bir CD isteyecek. Bu CD'ye bütün donan?m?n?z için gerekli olan Windows driverlar? yaz?lacak. Bu CD olu?turulduktan sonra tek yapman?z gereken sizden istenildi?inde Windows CD'sini takarak kuruluma ba?lamak. Tabi öncelikle sabit diskinizde en az 10GB bo? alan olmas? gerekti?ini unutmay?n. Kurulum tamamland?ktan sonra BootCamp'in haz?rlad??? driver CD'sini tak?n. Sistem otomatik olarak sizin kullan?m?n?za haz?rlanacakt?r. Ben hiçbir donan?m?mla sorun ya?amad?m. Bundan sonra aç?l??ta "option" tu?una basarak çal??t?rmak istedi?iniz i?letim sistemini seçebilirsiniz. Windows'u kald?rmak isterseniz de gene BootCamp'i kullanabilirsin iz. Bütün bu i?lemler süresinde sabit diskinizdeki bo? alanda yarat?lan veya kald?r?lan partition Mac OS X kurulumunuzdaki dosyalara zarar vermeyecektir. K?sacas? bir pisiye çift i?letim sistemi yüklemekten çok daha kolay. Umar?m yararl? olmu?umdur.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

zoom

Cevap #63 - 06 Nisan 2007, 23:34

ben spotlight'den bootcamp diye arat?nca ç?kmam??.Halbuki boot camp diye geçiyormu? buldum ve XP kurdum ama i?te acemilikle 5 gb l?k partion açm???m.?imdi oradaki XP yi nas?l silipte oray? 32 gb yapar?m yine bootcample mi ?

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #64 - 06 Nisan 2007, 23:38

Yukar?da ki al?nt?da ?öyle bir aç?klama bulunuyor.

Alıntı
Defalarca anlat?lmas?na ra?men sitenin içeri?ine katk?da bulunmak için bir defa da ben burada anlatmak istiyorum.

Öncelikle Apple'?n sitesinden BootCamp'i indirin. Program? kurduktan sonra BootCamp Applications->Utilities bölümünde olacak. BootCamp'i çal??t?r?n. Bu a?amada BootCamp sizden ilk olarak bo? bir CD isteyecek. Bu CD'ye bütün donan?m?n?z için gerekli olan Windows driverlar? yaz?lacak. Bu CD olu?turulduktan sonra tek yapman?z gereken sizden istenildi?inde Windows CD'sini takarak kuruluma ba?lamak. Tabi öncelikle sabit diskinizde en az 10GB bo? alan olmas? gerekti?ini unutmay?n. Kurulum tamamland?ktan sonra BootCamp'in haz?rlad??? driver CD'sini tak?n. Sistem otomatik olarak sizin kullan?m?n?za haz?rlanacakt?r. Ben hiçbir donan?m?mla sorun ya?amad?m. Bundan sonra aç?l??ta "option" tu?una basarak çal??t?rmak istedi?iniz i?letim sistemini seçebilirsiniz. Windows'u kald?rmak isterseniz de gene BootCamp'i kullanabilirsin iz. Bütün bu i?lemler süresinde sabit diskinizdeki bo? alanda yarat?lan veya kald?r?lan partition Mac OS X kurulumunuzdaki dosyalara zarar vermeyecektir. K?sacas? bir pisiye çift i?letim sistemi yüklemekten çok daha kolay. Umar?m yararl? olmu?umdur.

Orada bildirildi?ine göre evet yine BootCamp ile yap?l?yormu?.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2007, 23:40 Gönderen: Cahil »
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

zoom

Cevap #65 - 07 Nisan 2007, 19:40

32 GB yap?p Fat32 ile biçimlendirdim ve XP yi kurdum.

Ancak XP bölümünde macintosh HDD'i gözükmüyor.Ama mac os x de XP HDD'i gözüküyor.

Ayr?ca bir kaç ?ey daha soraca??m.Aç?l??ta direk XP de?ilde mac os x 'in aç?lmas?n? nas?l yapabiliriz.Ved e ses aç?p k?sma tu?lar? XP bölümünde çal??mad??? için ses ayar simgesi d???nda klavyeden sesi aç?p k?smam?z? sa?layan bir program yada özellik mevcut mu ?

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #66 - 07 Nisan 2007, 20:00

1. osx harrdiskinizi xp görmez, bu apple'?n de?il microsoft xpnin problemi. Macdrive adl? ücretsiz ücretli bir yaz?l?m? kurabilirsiniz.
2. startup disk adl? denetim masas?na bak?n. oradan hangi sistemin ba?layaca??n? seçebilirsiniz.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2007, 16:34 Gönderen: Bu?ra Henden »
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #67 - 08 Nisan 2007, 07:55

Macdrive adl? ücretsiz bir yaz?l?m? kurabilirsiniz.

Macdrive ücretsiz de?il 50 dölarr!
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

north

Cevap #68 - 08 Nisan 2007, 15:03

Emin de?ilim fakat JFS (Journal File System) okuyan ba?ka yaz?l?mlarda olmas? laz?m.
 Mac Book Pro[/url] mu ? Emin misin[/url] ?

Fakir Mac kullan?c?s? tornavidayla gezermi? -P Hangi atan?n sözü bilmiyorum -P

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #69 - 08 Nisan 2007, 16:35

afedersin özgür abi, kusura bamya

Macdrive ücretsiz de?il 50 dölarr!
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

hazeyin

• Ziyaretçi
Cevap #70 - 08 Nisan 2007, 16:52

Alıntı
afedersin özgür abi, kusura bamya
bamya derken? :)

zoom

Cevap #71 - 10 Nisan 2007, 14:43

Macdrive windows 2000 e kadar destek veriyor XP yok içerisinde.

Acaba ba?ka bir program yok mu mac HDD'ini XP de gösterip kullanmak için.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
Cevap #72 - 10 Nisan 2007, 14:47

Macdrive windows 2000 e kadar destek veriyor XP yok içerisinde.

Acaba ba?ka bir program yok mu mac HDD'ini XP de gösterip kullanmak için.

Hangi sürümünü kurdunuz? Ben MacDrive 6'y? Windows XP'de kullan?yorum.

Hatta ?imdi MacDrive 7 ç?km?? windows 2000 deste?i yok :)

zoom

Cevap #73 - 10 Nisan 2007, 18:18

Yanl?? bakm???m san?r?m.

macdrive 7 nin denemesini kurdum yüklerken bir uyar? ç?kt? "diskinizde gizli bir çak??ma tespit edildi" gibisinden.Daha sonra alttaki kutucukta üstteki durumu anlad???m? ve kabul etti?imi bildiren bir yaz? ç?kt? onu i?aretleyince devam etti.Yani sanki bir sorun ç?karsa benden de?il sen kabul ettin göz göre der gibi  :)

7. sürümü ile 6. sürümü aras?nda Vista deste?i d???nda bir fark var m? ?

Bir de ben ?imdi bu yeni ç?kan mac sürücüsünün içinde bir klasör olu?turup oraya program oyun vb. ?eyler kurabilir miyim XP bölümünde yer kalmazsa ?

ozgur

• Lümpen Proleter!!
Cevap #74 - 10 Nisan 2007, 18:49

7. sürümü ile 6. sürümü aras?nda Vista deste?i d???nda bir fark var m? ?

7'yi kullanmad???m için bilemiyorum.

Bir de ben ?imdi bu yeni ç?kan mac sürücüsünün içinde bir klasör olu?turup oraya program oyun vb. ?eyler kurabilir miyim XP bölümünde yer kalmazsa ?

Teorik olarak yapabilirsiniz. Windows bu sürücüyü de normal bir windows diski gibi görüyor çünkü. MacDrive'dan kaynaklanan performans fark? olur mu ondan emin de?ilim ama.

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri