Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Aşağı git
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FY

Ynt: Time Capsule nedir?
Cevap #45 - 29 Nisan 2009, 22:51

Merhaba,

Zor olsada Time Capsul'ü sisteme tan?tt?m (wifi ba?lant?s? ile evdeki network'e dahil ederek kullan?yorum) ancak Time Capsul belli bir süre geçtikten sonra Finder alt?nda yok oluyor ve tekrar göre bilmek için Mac Book'u yeniden ba?latmam veya TC'ün güç kablosunu ç?kart?p yeniden takmam gerekiyor.

TC veya 10.5.6'n?n herhangi bir yerinde dikkat etmem gereken bir ayar varm?d?r? (Sanki bir zamanlay?c?  var ve belli bir süre TC kullanmazsam ba?lant?s?n? kopart?yor)

?imdiden te?ekkürler,

Sohrabeck

Cevap #46 - 17 Mayıs 2009, 10:58

Arkadaslar

Time Capsule Wifi uzerinden iPhonla nasil birlikte kullanirim ? (Dosya paylasimi olarak kastediyorum)
S. Rahimov

abbaskywalker

• iyte.net
Cevap #47 - 23 Haziran 2009, 03:07

arkada?lar benim sorum ?öyle, ben wifi internet ba?lant?s? olan ama modeme müdahale edemedi?im bir yerden girece?im internete(kyk yurdu) TC kurarken illa modeme fiziki veya kablosuz, ama bizim taraf?m?zdan yap?lmas? gereken bir?ey var m?? konunun özünü de kaç?rm?? olabilirim.
ha bir de, ilk kurma a?amas?n? ba?ka yerde yapt?ktan sonra yine modeme müdahale gerekiyor mu? diyelim evde yapt?m kurdum, sorun kal?r m? bu konuda yine?
son olarak, yedekleme yapmak için hep internet olan bir ortamda m? olmak gerek?
may the force be with you..

ulimen

• viva la revolucion!
Cevap #48 - 23 Haziran 2009, 09:48

Selam,

Bu tam olarak ne yapmak istediginizle ilintili. Eger TC'yi mevcut agi genisletmek icin kullanacaksaniz, ethernet vb ile direkt modeme baglanmaniza gerek yok. TC sizin icin mevcut internet baglantisina dahil olup kapsama alanini genisletir, ayni zamanda kablosuz yedekleme fonksiyonu da devam eder.

Ancak bu sekilde kurulmus bir TC'den, wireless ozelligi olmayan bir cihaza internet aktaramiyorsunu z. Yani ya modemden TC'ye, TC'den cihaza kabloyla yada tam tersi tamamen kablosuz bir baglanti kurulabiliyor.

Ornegin ben evsahibimin kablosuz modemine TC ile baglanip kendi dairemde macbook ile internete rahatlikla baglanip yedeklememi yapabiliyorum. Ama ayni TC'den wireless ozelligi olmayan xBox'ima ethernet kablosu ile internet veremiyorum.

Biraz karisik oldu sanirim :)
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2009, 09:50 Gönderen: ulimen »
Mac Mini 2,4-GHz Intel Core 2 Duo - 4 GB ram - 250 GGB Samsung 840 SSD - NVIDIA GeForce 320M - Mac OSX 10.7
Magic Mouse / Wireless Aluminum Keyboard / Magic Trackpad / Logitech HD c910
iPhone 4 16GB Black

abbaskywalker

• iyte.net
Cevap #49 - 15 Ağustos 2009, 12:38

tesekkurler ulimen gercekten oldukca yararli oldu, TC lerin fiyatlari da 1 tb olanlar 299 2 tb olanlar da 499 dolardir. gayet makuldur ozellikle 1 tb. ilerde buna ayrica usb den bellek takacak olursak onu da tumlestirecek mi tc ile yoksa ayri bi parca mi gorunecek?
may the force be with you..

applemouse

Cevap #50 - 07 Ekim 2009, 15:52

time machine arayüzünü pek i?levsel hale getirecek, makul düzeyde fiyat? ile profesyonelleri pek sevindirecek apple kutusu. ayr?ca kablosuz ola bu cihaz cd'ye yedekleme ça??n? bitirmi? macbook air'?n da en önemli aksesuar? konumunda. çünkü kablosuz yap?s?yla daha çok ta??nabilir kullan?c?lar?n? hedef alm??.

ulimen

• viva la revolucion!
Cevap #51 - 07 Ekim 2009, 21:49

...ilerde buna ayrica usb den bellek takacak olursak onu da tumlestirecek mi tc ile yoksa ayri bi parca mi gorunecek?

Selamlar,

TC'ye USB'den harici disk yada hafiza cubugu takarsaniz, TC klasoru icinde ayri bir bolum olarak gorunecek.

Sevgiler, saygilar. 
Mac Mini 2,4-GHz Intel Core 2 Duo - 4 GB ram - 250 GGB Samsung 840 SSD - NVIDIA GeForce 320M - Mac OSX 10.7
iPhone 4 16GB Black

hamann7725

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Para her?eyi yapar diyen insan, para için her?eyi yapan insand?r !

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #53 - 11 Nisan 2010, 15:54

Selam,

Bu tam olarak ne yapmak istediginizle ilintili. Eger TC'yi mevcut agi genisletmek icin kullanacaksaniz, ethernet vb ile direkt modeme baglanmaniza gerek yok. TC sizin icin mevcut internet baglantisina dahil olup kapsama alanini genisletir, ayni zamanda kablosuz yedekleme fonksiyonu da devam eder.

Ancak bu sekilde kurulmus bir TC'den, wireless ozelligi olmayan bir cihaza internet aktaramiyorsunu z. Yani ya modemden TC'ye, TC'den cihaza kabloyla yada tam tersi tamamen kablosuz bir baglanti kurulabiliyor.

Ornegin ben evsahibimin kablosuz modemine TC ile baglanip kendi dairemde macbook ile internete rahatlikla baglanip yedeklememi yapabiliyorum. Ama ayni TC'den wireless ozelligi olmayan xBox'ima ethernet kablosu ile internet veremiyorum.

Biraz karisik oldu sanirim :)

Arkada?lar dün TC 500GB sat?n ald?m ancak akl?ma tak?lan birkaç konu var.
  TC önce ethenet kablosu ile modemime ba?lad?m.Biraz zor olsa da ba?lant? ayarlar?n? yapr?m.Bu ayarlar? yaparken bir noktada hata mesaj? ald?m o da ?uydu:"Connecting Sharing" k?sm?n? OFF (Bridge mode) olarak ayarlamam gerekti.Di?er türlü Share IP addres olarak hata verdi.Sizce bu do?ru mu? Herneyse ?uan bi?ekilde sürekli ye?il yan?yor ve wireless olarak yedekleme yapabiliyorum.
  Sorum ?u ulimen 'in de dediklerine ek olarak yapmak istediklerim mevcut a?? geni?letmek bundan kastetti?imiz daha geni? bir alanda wireless internet gücü mü?Daha uzak mesafelerden ba?lanabilmek mi?Benim mecut ayarlar?mla bu mümkün mü?
  Bu zahmetli ayarlar? yapt?ktan sonra ba?ka bir bilgisayar ile wireles a?lar?n? arama yapt???mda benim modemimin isminden ayr? sabricifci's Network diye bir isim daha ç?k?yor.O ba?lant?n?n üzerinden de internete girebiliyorum.a ncak o ba?lant?n?n da sinyal gücü benim modemimkinden çok fazla yada güçlü de?il bi fark göremedim.
   Di?er bir konu da ben TC'e kendi bilgisayar?m d???nda da ba?ka bilgisayarlarla ya da iphone ile ula?mak istiyorum.Bunun için di?er bilgisayarlar?n da illaki MAC mi olmas? laz?m?E?er bu mümkünse ne yapmam gerekiyor?

Anl?yaca??n?z ben bi?eyler yapt?m ama ne yapt???m?n tam fark?nda de?ilim :) biraz daha net aç?klarsan?z sevinirim.
Sayg?lar
sabri Ç?FÇ?
A.Sabri Ç?FÇ?

ulimen

• viva la revolucion!
Cevap #54 - 12 Nisan 2010, 10:21

Merhabalar,

Once ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum:

2008 ve oncesinde satin alinmis bazi model TC'lerde bir power supply sorunu varmis ve bu sorun yuzunden TC'niz bir anda bozulabiliyor. Benim basima geldiginde Apple servisine basvurdum ve bana bir telefon numarasi verdiler. O numaraya telefon edip TC'nin seri numarasini vermemi ve benim TC'm de sorumlular arasindaysa ucretsiz yenisiyle degistirebilece klerini soylediler. Ancak soyle bir sorun var, TC'nin icindeki dosyalarin korunma garantisi yok ve yenisini almak icin once eskisini gondermek gerekiyor. Ben de problemin power supply'dan kaynaklanmasind an hareketle, icindeki harddisk saglamdir diyerek aleti actim. Harddisk'i cikarttim, external bir dock yardimiyla butun dosyalarimi kurtardim ve TC'yi tekrar eski haline getirdim. Ancak, TC'mi degistirecek olan servis aleti acip icini kurcaladigim icin artik degistiremeyece klerini, zira acma kapama esnasinda cihazi benim bozmus olabilecegimi soylediler. Acmasaydim dosyalarim ucacakti, actim alet elimde patladi :)

Neyse, artik bir TC'm olmadigi icin kurcalayip da sizin sorduklariniza bakamiyorum ama hatirladigim kadariyla sorularinizi cevaplayayim. Internetinizin gucu, indirme hizi neyse onda bir degisiklik olmayacak, sadece modemin kapsama alanini veya modemin wireless sinyalini guclendirmis olacaksiniz TC ile.

Modemin disinda gordugunuz o network'e baglandiginizda masaustune TC mount oluyor mu bir kontrol edin, eger oluyorsa o network'e baglanan diger cihazlar da TC'nin icindeki klasorlere ulasabilir ama iPhone bildigim kadariyla boyle birsey yapamiyor.

Dedigim gibi cok emin olamiyorum, sadece aklimda kalanlari yazdim, umarim faydam dokunmustur,

Sevgiler.
iPhone 4 16GB Black

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #55 - 12 Nisan 2010, 10:52

Oncelikle detayli cevabiniz icin tesekkur ederim.Ancak soyledikleriniz e paralel birkac soru daha sirmak istiyorum.
  Modem gucu konusunda indirme hizi konusunda bir artis beklemiyorum zaten ancak kapsama alaninda da bir degisiklik olmadi.Bahsetti gim buydu yada benim ayarlarimda dogru yapmadigim birsey var.Acaba bu kapsama alaninin artisi icin modemele TC yi birbirine ethernet ile degilde wireless olarak mi tanitmak gerekiyordu?Sadece fikir yurutuyorum:)
   Diger konuda; cevabinizda bahsettiginiz TC mount oluyor mu ne demek? Bahsettiginiz Tc un masaustumde belirmesiyse evet beliriyor.Ancak o gozuken diger Networkun de WPA seklinde sifre belirlemistim.2 . Bir windows tabanli bilgisayar ile belirledigim sifreyle o network uzerimden internete girebiliyorum.p c de herhangi biyerde TC gozukmuyor.

Ama herseye ragmen  yedekleme yapiyor mu yapiyor.Modemin kapsama alani ve baska bilgisayar ile baglanabilme konusu olmasada olur simdilik cunku anladigim kadariyla cok basit bisey degilmis :)))
A.Sabri Ç?FÇ?

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #56 - 17 Nisan 2010, 22:19

Arkada?lar TC ile mevcut internet a??n? nas?l geni?letebiliyoruz?Yapt???m do?ru mu bilmyorum ama ethernet ile modemden TC e ba?lad?m.?una hem modemin wireless ismi gözüküyor hem de SabriÇifçi's Network diye bi?ey gözüküyor.?kisinin de ba?lant? kapsama alan? gücü ayn? hiçbir geni?leme yok ne yapmam alz?m ?

?uan TC ü tam olarak kullanamd???m? dü?ünüyorum.?uan sadece wireless yedekleme yapabiliyorum.N etwork a??mda bir d?ei?iklik olmad?.
Ayr?ca evimde bir de windows tabanl? bir bilgisayar daha var ve TC içindeki bilgilere o bilgisayardan da ula?mak istiyorum.Bu mümkün müdür?
A.Sabri Ç?FÇ?

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #57 - 17 Nisan 2010, 22:57

Gücü ayn? zaten. Ama aralar?nda TC ile modem aras?nda 50 metre varsa, kapsama alan?n?z TC yönüne do?ru 50 metre daha artar gibi dü?ünün. Baz? modemler için Extend seçene?i çal??m?yor bu yüzden deneyemedi?imden düz mant?k yürüttüm.

Zaten a??n?zda bir de?i?iklik olmad? derken? As?l amac? zaten içine veri yedeklemek, usb'si sayesinde printerlar? network ile çal??t?rabilmeniz, sadece ethernet portu olan modeminizi wireless modeme çevirmek vs vs.

Windows ile eri?ebilmeniz için Windows için TC yaz?l?m? indirmeniz laz?m diye hat?rl?yorum. Bunun d???nda OS X, direk görüyor zaten.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #58 - 18 Nisan 2010, 00:37

öncelikle verdi?iniz bilgiler için te?ekkür ederim.Ancak tüm ayarlar? s?f?rlay?p,biraz daha dikkatli bak?nca ayarlar? yapabildim.
Windows içinde hakl?ym??s?n?z airport utility windows versiyonu var bu sayede windows üzerinden de time capsule ula??labiliyor yaln?z Windows üzerinden yapmak istedi?imizde kendisi otomatik bulam?yorum TC 'ü ip adresini girince buluyor.Bu da ek bilgi
A.Sabri Ç?FÇ?

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #59 - 18 Nisan 2010, 01:18

windows oertam?nda çal??t?rmak ölüm sadece ilk girdi?imde oldu sonra hiçbi?ey buldugu yok
A.Sabri Ç?FÇ?

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri