Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

solonor

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

bir ?ey sormayacak veya eklemeyece?im. sadece bu topic e mesaj atan herkese te?ekkür ederim, çok yard?mc? oldunuz gerçekten. ellerinize sa?l?k.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Oldukça eski bir ba?l???n canlanmas? ho?uma gitti, san?r?m forum aramas? meyvesini veriyor :)

Bu ba?l??? sabitleyelim, hala güncel say?l?r.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

sanalkaptan

• Macbook 5.1 Alu, 2.0Ghz, 8GB, 1Tb, 9400M, OSX LION

Cift isletim sisteminde denemedim ama gecen hafta uygun fiyata 1tb hdd buldum. ilk basta klonlamayi dendim ama hem cok uzun suruyor hemde biryerler yanlis yaptim sanirim o yuzden calismadi. bende tekrar yeni hdd ye format attim. eskisi ile degistirdim. 1tb uzerine usb den lion kurdum. kurulum bittikten sonra eski hdd yi usb den baglayip tum icerigi (uygulama, ayarlar, belgeler vs.) aktar dedim. 1 saat sonra tum eski ayarlarim ve uygulamalarim geri geldi. sonrada disk izlencesinden ; diski dogrula, disk izinlerini dogrula ve disk izinlerini onar islemlerini yaptim. simdi sorunsuz olarak kullaniyorum. bir arada bootcamp ile tekrar windows kurarim hanim icin. umarim yardimci olmustur...
Macbook 5.1 (2.0Ghz C2D, 8Gb DDR3, 1Tb HDD, Magic Mouse, Osx LION 10.7.3 )
iPhone 4S 32Gb 5.01 JB, iPad2 64Gb 3G 5.01 JB

alperknk

• APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4"

Arkada?lar bende HDD de?i?imi yapmay? dü?ünüyorum. Elimde 80 gb ocz vertex 2 SSD ve Harici harddisk kutusu  var. Mac'te yeniyim sizler benden daha bilgilisiniz, clone copy program? ile klon yapt?ktan sonra ssd'yi macbook'a takt???mda hiçbir de?i?iklik veya i?letim sistemi kurulumu gerektirmeyecek nas?l her zaman aç?l?yorsa öyle aç?l?cak, do?ru mu ? Her ne kadar pc sök-tak i?leminde çok iyi olsamda henüz 3 ayl?k olan macbook'umda bu hdd de?i?imini servise verip onlar?n yapmas?n? istiyorum garanti d??? kalmamas? için, yaln?z her servis farkl? fiyat verdi sizler bu i?lem için ne kadar ödediniz ?
[image]http://img62.imageshack.us/img62/7275/2f0gdjtjpg.png[/image]
IPHONE 4 WH?TE
APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4" 2.2GHz Quad-Core Intel Core i7 (Q TR Klavye 4GB 80GB OCZ-VERTEX2 SSD HD6750M)
SAMSUNG 46C650 LCD TV

*Çetin

• Grammar Lieutenant...

Harddisk ve ram de?i?tirmek garantiyi bozmuyor. Ayr?ca cihaz?n içine yeni harddiskinizi tak?n ve eski harddiski USB ile ba?lay?p i?letim sistemi kurulum medyas?ndaki Disk Utility'i kullanarak eski diski yeni diske restore edin. Bu kadar. Ya da eski diski hiç sökmeden yeni diski USB ile ba?lay?p ayn? yöntemi yapabilirsiniz.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

alperknk

• APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4"

Te?ekkür ediyorum bilgiler için. Bugün yetkili serviste de?i?imi gerçekle?tirdim. ?u an kullanabiliyoru m tek sorun firmware password konulmu? daha önceki programlar? yükleyen bilgisayarc? taraf?ndan, onuda bilmedi?im için ufak bir endi?e ya?ad?m ama ?u anda kullanabiliyoru m. Boot veya recovery etmek istersem e?er ?ifreyi bulamazsam o zmn ne yap?cam onu bilmiyorum...
[image]http://img62.imageshack.us/img62/7275/2f0gdjtjpg.png[/image]
IPHONE 4 WH?TE
APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4" 2.2GHz Quad-Core Intel Core i7 (Q TR Klavye 4GB 80GB OCZ-VERTEX2 SSD HD6750M)
SAMSUNG 46C650 LCD TV

*Çetin

• Grammar Lieutenant...

Firmware ?ifresi k?rman?n yollar? var ama size servise vermenizi öneririz, aç?klamas?n? yapam?yoruz ne yaz?k ki.
Nokia Lumia 920 WP8

muratist

• you snooze, you lose..

Merhaba arkada?lar,

Vatan?n yüzde 25 bayram indirimi kampanyas?ndan yeni bir MacBook Pro ald?m.

Eski MacBok'umda Seagate SSHD vard? hybrid disk. O san?r?m bu yeni ald???m Pro'nun diskinden daha iyi.

Seagate'i nas?l Pro'ya monte edebilrim. Pro'nun üzerinde gelen orjinal programlar? ve orjinal Lion'? kaybetmeden?
?15.4" MacBook Pro OS X Mountain Lion 10.8.2 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore | 16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD
?13" MacBook OS X Lion 10.7.2 | 2.1GHz Intel Core2Duo | 4GB DDR2 RAM | 500GB Seagate SSHD
?iPad Retina 16GB | WiFi + 4G | iOS 6.0.1
?iPhone 5 16GB | iOS 6.0.2
?iPod Nano

Bu?ra Henden

• Yönetici

En basiti ucuz bir 2.5" disk kutusu al?n ve Carbon Copy Cloner adl? yaz?l?mla diski birebir kopyalay?n. Ard?ndan bilgisayar? kapat?k arka kapa?? aç?n ve diskleri de?i?tirin. Bu kadar.

muratist

• you snooze, you lose..

2.5'' disk kutusu derken o i?lem nas?l oluyor k?saca bilgi verir misiniz?
?15.4" MacBook Pro OS X Mountain Lion 10.8.2 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore | 16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD
?13" MacBook OS X Lion 10.7.2 | 2.1GHz Intel Core2Duo | 4GB DDR2 RAM | 500GB Seagate SSHD
?iPad Retina 16GB | WiFi + 4G | iOS 6.0.1
?iPhone 5 16GB | iOS 6.0.2
?iPod Nano

*Çetin

• Grammar Lieutenant...

Elinizdeki bilgisayar içine tak?lan harddiski USB ya da Firewire arayüzü ile bilgisayara ba?lamaya yar?yor.
Nokia Lumia 920 WP8

cogito74

konu hortlayacak ama . bilgisi olanlar payla??rsa sevinirim.
160 gb kapasitesi olan hdd mi art?k tamamd?r yenisi ile de?i?eyim dedim.
2009 mid macbook pro ve üzerinde leopard yüklü.
ram artt?rd?m sorunsuz çal??t? ?imdi s?rada HDD var ama superduper carbon copy gibi programlar? hiç kullanmad?m. sormak isteidigm ?ey sitede anlat?lanlar? yeniden sormak degil
?imdi;
eski HDD de windows 7 kurulu idi. carbon copy ile bunu kopyalar m? .
750 gb l?k WD bi HDD ald?m ama kopyalad?g?mda diski bölermi? bölerse eskisi gibi 100 gb mac ve 60 gb windos olur ve geriye kopa bir kullanmayacag?m bo?luk mu olu?ur zira. bu tip kopyalar ayna görüntüsümü kopyal?yorlar sadece ??

cogito74

bu arada maalesef elimde macbook pro ald?g?mda beraber gelen orjinal CD si yok
yani yeniden kurulum yapmam çok olas? degil.

Bu?ra Henden

• Yönetici

CCC bootcamp'i kopyalamaz. Onun için WinClone adl? yaz?l?m? kullanman?z gerekiyor.

disconnectus

• seckiler..

2.5'' disk kutusu derken o i?lem nas?l oluyor k?saca bilgi verir misiniz?

Elinizde seagate in yeni harddisklerinde n biri varsa, mesela ?öyle bir ?ey:
 disk kutusu olmadan da aradaki adaptör ile internal diski harici gibi kullanabilirsin iz.

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri