Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Ynt: Grafiker Arkada?lar?n Bilgisine
Cevap #45 - 11 Nisan 2007, 16:29

Geçmi? y?llarda, çal??anlar?n konu ile ilgili daha bilinçsiz oldu?u senelerde Serigrafi ile u?ra?anlarda maalesef de?i?ik kanser hastal?klar?na ve dolay?s?yla ölümlere ?ahit oldum.
Bir gün bi doktor tan?d?k bu tarz i?lerle u?ra?lar?n bol bol yo?urt tüketmelerini söylemi?ti. O dedikten sonra dü?ündüm de rahmetlilerden iyi tan?d?klar?m vard?, fazla yo?urt tüketmezlerdi.

Tesadüf te olabilir ama bu tarz kokulara maruz kalanlara bolca yo?urt tüketmelerini tavsiye edece?im.

Yemi?im yo?urdu, i?i b?rak?r?m daha iyi  :D

(Rahmetliler diyor bir de :P)

barsahin

Cevap #46 - 11 Nisan 2007, 16:38

;D
Maalesef "rahmetliler" kendileri. Yazarken basit geliyor insana  :P
1982 - 1990 aras? bu ?ekilde 3 tane vakaya ?ahit oldum, meslek hastal??? deyip geçtiler o zamanlar

Gerçi art?k üreticiler kanserojen maddelere daha fazla dikkat ediyorlar (öyle diyorlar). Amma do?al tedbirleri elden b?rakmamak laz?m. Böyle anlatmas? kolay da, asl?nda i?in ?akas? yok.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #47 - 11 Nisan 2007, 16:49

Geçmi? y?llarda, çal??anlar?n konu ile ilgili daha bilinçsiz oldu?u senelerde Serigrafi ile u?ra?anlarda maalesef de?i?ik kanser hastal?klar?na ve dolay?s?yla ölümlere ?ahit oldum.
Bir gün bi doktor tan?d?k bu tarz i?lerle u?ra?lar?n bol bol yo?urt tüketmelerini söylemi?ti. O dedikten sonra dü?ündüm de rahmetlilerden iyi tan?d?klar?m vard?, fazla yo?urt tüketmezlerdi.

Tesadüf te olabilir ama bu tarz kokulara maruz kalanlara bolca yo?urt tüketmelerini tavsiye edece?im.

??çilerini Tahtakale'nin bodrum katlar?nda üretilen kimyasallarla üretim yapmaya mahkum eden patronlar yer o yo?urtlar?, hemde parmaklar?n? yalaya yalaya  :-\

serpilmac

• http://seroymak.googlepages.com
Cevap #48 - 29 Nisan 2007, 16:06

sevgili yalç?n eren, bilgileriniz icin te?ekkürler. benim konuyla ilgili olmayan sorum size. bizim logo ar?ivimize ne oldu diyorum? o kadar eksikli?ini hissediyorum ki, eminim benim gibi epey grafiker vard?r. bu konuyla ilgilenecek misiniz? turkmac'in eski halinden öyle memnunduk ki.. ?imdi o günleri mumla ar?yoruz. bir türkmal? logosu ar?yorum, bulam?yorum.  :-\  ne kadar önemli bir i? yapm?? oldu?unuzu bir kez daha hat?rlatabilir miyim size?

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #49 - 29 Nisan 2007, 17:43

sevgili yalç?n eren, bilgileriniz icin te?ekkürler. benim konuyla ilgili olmayan sorum size. bizim logo ar?ivimize ne oldu diyorum? o kadar eksikli?ini hissediyorum ki, eminim benim gibi epey grafiker vard?r. bu konuyla ilgilenecek misiniz? turkmac'in eski halinden öyle memnunduk ki.. ?imdi o günleri mumla ar?yoruz. bir türkmal? logosu ar?yorum, bulam?yorum.  :-\  ne kadar önemli bir i? yapm?? oldu?unuzu bir kez daha hat?rlatabilir miyim size?

Bu forumu kuranlar turkmac.com'unda aya?a kalkmas? için çal???yorlar. Logobank aya?a kald?r?lacaklar listesinde mi bilmiyorum ama Logobank için sizinki gibi talepler oldukça fazla...

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #50 - 29 Nisan 2007, 19:13

Arkada?lar yava? da olsa turkmac.com portal?n?n yyenilenme çal??malar?n? sürdürüyoruz. Aram?zda programlama bilen olmad???ndan ben ve Selçuk baz? konularda zorlan?yoruz. Ortaya da hilkat garibesi gibi bir ?ey ç?kmas?n? istemedi?imizden olabildi?i kadar düzgün bir ?ey ç?kartmaya çal???yoruz.

Önceliklerimiz aras?nda haberler, makaleler, bunlara girilen yorumlar, yaz?l?m ar?ivi, forum ile entegrasyon (kimse ikinci defa üye olmak istemeyecektir, yan?l?yor muyum?) ve sohbet platformu var. Özellikle makaleler ve sohbet oldukça önemli.

Eski sistemin yenisine aktar?lmas?, 300 küsur makalenin tekrar tekrar kopyalanmas?ndan bahsetmiyorum bile. :)

15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Zen

Cevap #51 - 30 Nisan 2007, 08:33

bizim logo ar?ivimize ne oldu diyorum? o kadar eksikli?ini hissediyorum ki, eminim benim gibi epey grafiker vard?r. bu konuyla ilgilenecek misiniz?

http://www.brandsoftheworld.com/

http://www.logoturka.com/

Bu vesilesiyle buraya koydum en az?ndan ba?ka arkada?larda faydalanabilsin, forumun eski hali iyiydi ama ?u andaki halini aç?kças? ben daha çok sevdim ama sizinde dedi?iniz gibi logo ar?ivi gibi baz? ba?l?klar?n eksikli?ini bende hissediyorum umar?m bununla ilgili bir çal??ma yap?l?r böylece bizde elimizdekileri katarak o ar?ivi forum d???ndanda ba?vurulabilecek bir kaynak haline getirebiliriz.
iMac 3,2 GHz Intel Core i5 16 Gb 1600 MHz DDR3 27"
MacPro 2x2.8 GHz Quad-Core Intel Xeon
4 Gb 800 MHz DDR2 FB-DIMM Ram 20" Cinema Display
iMac 2.5 GHz Intel Core i5 8 Gb 1333 MHz DDR3 Ram

serpilmac

• http://seroymak.googlepages.com
Cevap #52 - 30 Nisan 2007, 08:56

maalesef ne logoturkada, ne de brandsoftheworl d'de ?u bildi?imiz türkmal? elips logosu bulunmad?. bana acil yollayan olursa sevinirim. te?ekkürler ?imdiden.  :)

Zen

matir

Cevap #54 - 17 Mayıs 2007, 09:23

ehueeeeeeee
FORUM SITELERINI VE BU SITELERI DESTEKLEYENLERI SEVIYORUUUMMMMM

matir

Cevap #55 - 17 Mayıs 2007, 09:26

maalesef ne logoturkada, ne de brandsoftheworl d'de ?u bildi?imiz türkmal? elips logosu bulunmad?. bana acil yollayan olursa sevinirim. te?ekkürler ?imdiden.  :)

burda da mevcut http://www.brandsoftheworld.com/search/?query_id=190884&page=1&mtype=&brand_id=93591
FORUM SITELERINI VE BU SITELERI DESTEKLEYENLERI SEVIYORUUUMMMMM

Zen

Cevap #56 - 17 Temmuz 2007, 10:40

simsiyah derken sadece cmyk kanallarm? mevcut yoksa bir alfa kanalda olabilirmi. Bu 8/16 bit ile ilgili olarak a?a??daki linkte gerekli aç?klamay? bulabilirsiniz

http://turkmac.com/forum/index.php/topic,278.0.html

Matbaadaki duplex bask? san?r?m grayscala kal?ban yan?na tamamen zemin haz?rlanm?? bir renk kal?b?n?n eklenmesiyle elde edilmi? olabilir.

Film olay?na son verilmi? derken san?r?m siz bask? kal?plar?n? gördünüz ve e?er o matbaada ctp yoksa bu kal?plar zaten filmlerden pozlanarak elde edilmi?tir.

Dekupe edilen resimlerin etraf?ndaki kare alan san?r?m pc de haz?rlan?p mac'e al?nd??? için olmal? çünkü bu dedi?iniz sorun bu ?ekilde meydana gelebiliyor.

Sorular?n?zla ilgili daha detayl? bilgileri forumdaki ustalar?m?z vereceklerdir. Kolay gelsin.

(amma çok "san?r?m" kullanm???m san?r?m :P bu bilgi eksikli?imden kaynaklan?yor)
(bak yine kulland?m >:()
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2007, 10:43 Gönderen: Zen »

Sinan Karhan

• Vita brevis, ars longa.
    • SKC Ad Design Studio
Cevap #57 - 17 Temmuz 2007, 23:28

Freehand yerine Illustrator kullanabilir ya da Freehand renk ayarlar?n?z? gözden geçirebilirsiniz (kalibre edebilirsiniz) belki.
Life is short, and art long; the crisis fleeting; experience perilous, and decision difficult.

ersinyilmazer

• MAC ögrenMAC istiyorum
Cevap #58 - 29 Aralık 2007, 23:25

Herkeze merhaba..konuyl a alakal? degil pek ama ben birsey yazmak ?sted?m,bu forumda
ki ilk yaz?m oluyor zaten aran?zda..neyse uzatmadan,Allah razi olsun,bu forumu düzenleyenlere cok tesekkur ediyorum...daha öncede bi cok kez bigi kaynag? arad?m fakat
ama bana göre bi cok forumdan faydal? bilgiler var burada..ben matbaa sektörundey?m ofset,mücellit,film c?k?s,montaj ve ctp bilgilerim var ama tam olarak yogrulmak ?st?yorum tab?r? cayizse..Bilgil erinizi payla?d?g?n?z icin hepin?ze ayrica tesekkur ediyorum.. ::)

korsan

• Ki?isel mesaj Yazma kutucukLar?n? Sevmiyorum!
    • MuSTaFa'n?n BLogu
Cevap #59 - 08 Ocak 2008, 23:38

GüzeL bir payLa??m oLmu? te?ekkürLer.

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri