Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold

16GB RAM'i destekleyen 3D yaz?l?m var m?? (ciddi ciddi soruyorum).
Mesela Photoshop CS 2, 4GB RAM'in üzerine destek vermiyor.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem

16GB RAM'i destekleyen 3D yaz?l?m var m?? (ciddi ciddi soruyorum).
Mesela Photoshop CS 2, 4GB RAM'in üzerine destek vermiyor.

Hiç sanm?yorum  :)

Mehmet Tozlutepe

• Graphic Designer
    • http://

16 gb desteklemeyen bir 3d yazilim olmayabilir ancak 3d yazilimlari sadece tek basina mi kullaniyorsunuz? ram paylasimi vs acisindan ramin miktari onemli. bir de genelde 3d modelleme ve animason kullanicilari video editing ile de ugrasmaktadirla r bu durumda final cut studio vb programlar icin de ram onemli. Grafik tasarim ile urasirken 7-8 gb lik ramler sart degil. Ancak ayni ana bir cok program ile calisanlar icin ram onemli. imac serisindeki yukseltilebilen ram miktari gaet yeterli. Ama yogun calisiyorsaniz mesela bir yandan illustrator da bir afis acmak freehnde montajiniza devam etmek arkplanda phtshopa bir cok resime automate vermek gibi bir seyi ayni anda yapiyorsaniz ram cok onemli (tabi burada islemci de cok onemil) mesala tek islemcili bir g5 kullanmak yerine vift islemcili bir g4 kullanmayi tercih ederim. Su an 1.8 g5 powermac kullaniyorum ama evimdeki ibook 1.33 g4 den daha fazla performans alabiliyorum. neyi ne amacla kullandiginiza gore degisir. bence g4 islemcinin performansi tek islemcili bir g5 den daha iyi. (Quad modelini hi dnemedim birsey diyemeyecegim.)
umaxmac

kazimtaskin

• MacCafé Gold

E tabi can?m, y???nla pro yaz?l?m? açarsan?z bilgi birikiminiz ve ayn? anda birçok i?i yapabiliyor olmak da önemli.
G4 Dual, tek i?lemcili G5'ten daha performansl?. Lakin, Quad k?yaslamas?na girmeyin derim. Quad apayr?.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

Mehmet Tozlutepe

• Graphic Designer

Su an acik ve islem yapan programlar:
Azureus :) (daima acik)
Apple Mail (firma mailleri icin), Entourage (Hotmail hesabi icin)
Safari
Freehand MX
Adobe Illustrator
Adobe Indesign
Adobe Photoshop
Adium
?view Media Pro (Arsivledigim resimlri taramak icin)
Preview (genelde ps yaptigim dosyalari incelemek icin aciyorum)
Toast (gunluk ortalama 4-5 cd ve 1-2 DVD kaydediyorum
aradasirada igetter aciliyor
HP scanjet (arada sirada acilir)
Capture One Pro (Studyoda yaptigim yada daha once yapilmis cekimleri renderlemek icin)
Blue Phone Elite (Bluetooth phone kullanimi icin)
Bazen haftada bir iki kez de quarkxpress i aciyorum

bulundugum yerde genelde bana yurtdisindan gelen karton ve foy calismalari geliyor bunlari montajlayip filme gonderiyorm, arada tasarim yapmaya calisiyorum, arada da (hangi arayi denk getirirsem) studyoda cekim yapiyorum, arada bir de hatun panikler ebeni eve cagirir kosa kosa oraya giderimarada bir maillere (elmakurdu ve kisisellere) ve tmf ye bakiyorum. Gelen telefonlarin hicbirine cikmamaya gayret gosteriyorum, glen musteriyi de kovaliyorum. Akamlari evde sahsi ilerimi yapiyorum. vakit bulabilirsem hatun beni bogazlamamis ve 2 yasindaki oglum beni cildirtmamis olursa yeni indirdigim oyunlari merakimdan oynamaya kullandigim tigeri ve programlari turkcelestirmey e alisiyorum

bir beni durdursun canim
umaxmac

Mehmet Tozlutepe

• Graphic Designer

bu arada gizli calisan uygulamalari yazmayi unutmusum :)
Norton symantec
Tech tool pro
Stuffit
grow
font agent pro
umaxmac

kazimtaskin

• MacCafé Gold

4GB RAM birço?unun üstesinden gelebilir. Ben neler yap?yorum 4GB Ram ile lakin yazm?yay?m ?imdi buraya. Genel çerçevede konu?uyoruz.
K.T.

daylight

4GB RAM birço?unun üstesinden gelebilir. Ben neler yap?yorum 4GB Ram ile lakin yazm?yay?m ?imdi buraya. Genel çerçevede konu?uyoruz.

Ben y?llard?r 1 GB ram ile neler yapt???m? anlatmayay?m en iyisi:)
MBP 17 2.4 i7 | 10.9.5 | 16 GB 1333 | 512 SSD

kazimtaskin

• MacCafé Gold

Ben y?llard?r 1 GB ram ile neler yapt???m? anlatmayay?m en iyisi:)

Sayg? duyuyorum :)
(Ceketimi de ilikledim)
K.T.

barsahin

Ben 768 MB Ram ile iki senedir çok e?leniyorum. Her ne kadar desteklemese de 4 GB RAM taksayd?m zevk-i alem'lere dalard?m.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

daylight

2002'de iMac 233 / 4 gb HD ve 192 RAM ile ayn? anda bir seri olan 48-52-8 'er sayfal? 3 katalog yapt?m. Yakla??k 250 foto?raf vard?. Teknik çizimler vard?. 15 gb hd olan bir usb kutu vard?, oraya at?p ordan al?p vs. öyle çal???yordum. ?? bittikten sonra tifleri kaydetmek yar?m günden fazla sürüyordu. Renkli ç?k?? almak bir o kadar... Acaba neden diye dü?ünüyorum, sebebini anlayam?yorum. ?mkan m? yoktu, yeni bilgisayar almaya para m? yoktu, yoksa dünyan?n en cimri adam?yla m? ortakl?k yap?yordum bilemiyorum. Kabus gibi geliyor ?imdi akl?ma geldikçe. Ama sonuç olarak i?i yapt?m ve teslim ettim.

Hatta hemen arkas?ndan 80 sayfal?k 32*32 cm bir katalog daha haz?rlam??t?m. Yakla??k otuzlu sayfalarda iken yanl??l?kla psd ler silinmi?ti. Yeniden yapm??t?m. imac 233 ile. O i?i yaparken adam? ikna edip 40 gb hd takt?rabilmi?tim...

kazimtaskin

• MacCafé Gold

Son olmu?sun, ermi?sindir Daylight.
K.T.

daylight

Erme i?ini Motorola ile tamamlam??t?m. Kademe ald?m bu olayla birlikte:)

kazimtaskin

• MacCafé Gold

Ben de - siz pek bilmezsiniz :P - Macintosh Plus 8Mhz / 4MBRam / ReadySetGo + RagTime ile neler yapt?m zaman?nda.. Ahh ah :)
K.T.

Aktepe

Bugün nostalji günü galiba.

Grafik de?il ama biz de vaktiyle Macintosh ED ile cari hesap tutard?k. (Herkes Mac'lerin grafik-tasar?mda kullan?lma amac?yla yurdumuza geldi?ini san?yor ama...) Ram sadece 512 KB ve tek disket sürücüsü vard?. Bir diskette sistem ve program (filemaker) varken di?erinde hesaplar olurdu ve bir dosyay? açmak için tek sürücüde 8-10 kere disket de?i?tirirdik.

Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri