Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Anket

Kulland???n?z klavye yerle?imi:

F Klavye
- 125 (34.7%)
Q Türkçe
- 171 (47.5%)
Q ?ngilizce
- 58 (16.1%)
Di?er
- 6 (1.7%)

Toplam Oy Verenler: 313

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Ynt: Mac'inizle Hangi Klavyeyi kullan?yorsunuz?
Cevap #30 - 03 Mayıs 2007, 13:08

"Bir müsibet, bin nasihatten de?erlidir" mantalitesine sahip biri olarak, ben de özgür b?rakma taraftar?y?m. Önemli olan klavyeden ziyade, tu?larla ekrana yans?tt??? fikirler ?unlar bunlard?r. San?yorum, bu daha öncelikli bir hassasiyet.

Serap PA?ALI

Cevap #31 - 03 Mayıs 2007, 17:54

Bu anketin sonucu Q ç?kmazd? san?r?m :)

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #32 - 03 Mayıs 2007, 18:10

Ben gençli?in F klavye kulland?r?lmas? taraftar?y?m. Okul, bilgisayar kurslar? ve bilgisayarl? e?itimin oldu?u heryerde F klavye'li bilgisayar kullan?lmas? taraftar?y?m.

?steyenler kendi ?ahsi bilgisayarlar?nda zaten istediklerini kullanmaktad?rlar. Baz?lar? F klavye diye bir ayr?m?n oldu?undan habersiz olduklar? için zaten klavye isterken otomatikman Q sat?n almaktad?rlar. Hatta ço?unluk Q klavye alay?m bile demez, klavye alay?m diye isterler. Sadece F klavye kullananlar ben F Klavye istiyorum diye belirtir. :)
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

hazeyin

• Ziyaretçi
Cevap #33 - 03 Mayıs 2007, 18:38

F Klavye'nin Özellikleri.
F Klavye, Türk Dilinin fonetik özelli?ine dayanarak; "s?k kullan?lan harflerin, i?lek parmaklara denk getirilmesi" yoluyla a?a??daki ?ekilde oldu?u gibi olu?turulmu?tur. Harflerin kullan?m s?kl???n?n belirlenmesi için Türkçe'deki 29.934 kök sözcük tek tek incelenmi?tir.
F Klavyedeki harflerin parmaklara ve ellere da??l?m? ve harflerin kullan?m yüzdeleri :

C M Oral

• carpe diem
Cevap #34 - 11 Haziran 2007, 21:10

bilgisayar?mda yerle?ik Q var. ancak e?im on parmak F bildi?inden harici bir F ald?k. bu durumda ev olarak ankete bir katk?m?z olabiliyor mu? :)
celt m oral
MacBook Better - iMac

Berk Korcan

Cevap #35 - 11 Haziran 2007, 23:34

Eski Mac'imi kuzenime hediye ettim, F klavye idi. Ba?larda biraz m?r?n k?r?n etti ama ?imdi oda baya al??t?. Kuzenim 14 ya??nda ve onu da "F tayfas?na" kazand?rd?k san?r?m :)

barsahin

Cevap #36 - 12 Haziran 2007, 00:03

Biz ne karar verirsek verelim, Q klavye bu i?ten galip ç?kacak.
Bu aralar macbook veya macbook pro almak isterseniz bak?n bakal?m F klavyeli bulabiliyor musunuz.
Çok büyük bir bölümü Q klavye, ha F isterseniz ve ellerinde kalmad? ise ekstradan klavye bedelini ödersiniz olur. Ne güzel ticaret. Art?k hedef kitle Boot Camp ile Windows kullanacak mü?teriler ne de olsa.
Ama Bilkom'u suçlamayaca??m onlar bu sefer tam manas?yla Apple'?n izinden gidiyor.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Emre Ediz

Cevap #37 - 12 Haziran 2007, 12:18

Çok sükür ki ikisindede gayet h?zl?y?m ama a??rl?kla F kullan?yorum. Ama asla isteyerek bir Q klavye kullanmam:)

shiberu

Cevap #38 - 31 Temmuz 2007, 14:53

f kullan?yorum ama sorun olmaz q olan klavyelerde de kullan?m?n? de?i?tirip f yap?p 10 parmak yazabiliyorum bakmadan... ama tercihim her zaman f den yana

alex

Cevap #39 - 01 Ağustos 2007, 15:53

Tabii ki F klavye.
TurkMac olmasayd? gene PC'ye dönecektim.

bbaycan

Cevap #40 - 05 Ağustos 2007, 17:17

F klavye ama klavyemdeki f tu?u arazi oldu?undan geçici olarak bir q ile idare ediyorum
Powermac G4 450 AGP Graphic 2 GB ram
Imac DV 400 1 GB ram
Powermac G3 300 Blue&White 1 GB ram
Imac 24" 2,4 Ghz 2 GB ram
Iphone 16 GB

humru

Cevap #41 - 05 Ağustos 2007, 18:57

F kullan?yorum ama fena halde sorun ya??yorum. Klavye düzenimdeki w,Q ve birçok noktalama i?aretinin yeri macosa geçti?imde yer de?i?tiriyor. Yani klavyedekinden farkl? yerlerde ç?k?yorlar. (Klavyem apple de?il ve pc'de mac kullan?yorum, belki bundand?r. Yada apple klavyelerin düzeni farkl?d?r, bilmiyorum)
ASUS F3Sc SANTAROSA-Lion 10.7.1
Intel Core 2 Duo T7300
Attansic L1 Gigabit Ethernet
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

Aktepe

Cevap #42 - 05 Ağustos 2007, 19:03

Maalesef PC için yap?lan F klavyelerde rakamlar üzerinde yer alan i?aretler de?i?ik yerle?tirilmi?. Asl?nda do?ru olan Mac F klavyesindeki yerle?im. Yani Türk daktilo klavyesindekini n ayn?s?.

Nedense PC için F klavye haz?rlarken rakamlar üzerindeki i?aretleri Q klavyedeki gibi yerle?tirmi?ler. Bu da kar???kl??a yol aç?yor.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

alper

• Bazinga!
Cevap #43 - 05 Ağustos 2007, 19:47

alper
 f kullan?yorum. biryerde q klavyenin ba??na geçti?imde ç?ld?r?yorum. bilgisayar kullanmaya f klavye bir macle ba?lad???m için böyle devam ettim. Çok mutluyum f kullanmaktan. Belki hiç q yu denemedi?im için böyledir.

Macbookumun top case ini q olarak de?i?ttirdi?im için art?k q kullan?yorum f kadar h?zl? yazam?yorum ama sadece türkçede bulunan yani; (?ü?ç... ) gibi harfleri yazarken zorlan?yorum çünkü çok saçma bir ?ekilde klavyenin en az kullan?lan yerine yerle?tirilmi?ler.
MacBook Pro 15" 2.66Ghz (Alu-Unibody/Late 2008) 10.9
Seagate FreeAgent 1TB+Logitech V470 white (Mouse)+Logitech F710 (Gamepad)+Logitech Z323 360° (Speaker)
iPhone 5s 32gb Silver
Steam sayfas?: Steam Community :: Elrond9[/url]

humru

Cevap #44 - 05 Ağustos 2007, 22:57

Peki klavyeyi kendi düzenime göre kullanabilme imkan?m var m?d?rX
ASUS F3Sc SANTAROSA-Lion 10.7.1
Intel Core 2 Duo T7300
Attansic L1 Gigabit Ethernet
GeForce 8400M G (512 MB)
Realtek ALC660

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri