Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

c0derab

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Güncelleme Sorunlar?
- 05 Ağustos 2010, 01:07

Merhaba arkada?lar...
Yeni bir MacbookPro kullan?c?s?y?m. Cihaz yurt d???nda geldi bende dili rusça oldu?u için bende içinden ç?kan dvdlerle yeniden kurulum yapt?m "Software Update" ile kurulumdan sonra ç?kan tüm güncellemeleri yapt?m fakat  sistem 10.5.8 de kald?. güncellemeye çal???yorum update listesinde güncelleme yap?lacak yaz?l?m bulunamad? diyor.Apple resmi sitesinde 10.6.4 combo dosyas?n? indirip kurdu?umda bana kurulumun yap?lmas? için sürüm yükseltin gibi bir uyar? veriyor. Bir çok güncelleme paketi indirdim 10.6.1 10.6.2 gibi ama hep ayn? sorun. 10.6.4 e yükseltebilmem için yapmam gerekenler nelerdir acaba ?
Herkese ?imdiden te?ekkür ederim.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: Güncelleme Sorunlar?
Cevap #1 - 05 Ağustos 2010, 01:15

10.5, yani Leopard ve 10.6, yani Snow Leopard ayr? i?letim sistemleridir. Leopard, Snow Leopard'?n bir eski sürümüdür. Dolay?s?yla 10.6 'ya güncellemeniz için Snow Leopard sat?n alman?z gerekmektedir.
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #2 - 05 Ağustos 2010, 09:38

MacOS X sistemlerde sürümler 10.x.y olarak gösterilir.

Burada
x=> Ana sistemi,
y=> güncelleme sürümünü ifade eder.

10.6.x Snow Leopard, 10.5.x Leopard i?letim sistemidir.
Anlayaca??n?z dilden söyleyelim
10.6.x'e  Windows 7 dersek, 10.5.x Vista'd?r.

Yani 10.5.y'ten 10.6.y'e geçmek güncelleme de?il yeni sistem terfisidir....
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

greatottoman

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #3 - 04 Eylül 2010, 14:51

Yeni kullan?c? say?l?r?m.
10.6.3 sürümünü güncellemeye çal??t?m ve hata verdi, sonra mail ve itunes gibi programlar? açmamaya ba?lad?, ?u an mail i kullanam?yorum.
Ne önerirsiniz?
(bu arada snow leopard cd si yok elimde.)

sekerlioglu

Cevap #4 - 04 Eylül 2010, 17:13

Yeni kullan?c? say?l?r?m.
10.6.3 sürümünü güncellemeye çal??t?m ve hata verdi, sonra mail ve itunes gibi programlar? açmamaya ba?lad?, ?u an mail i kullanam?yorum.
Ne önerirsiniz?
(bu arada snow leopard cd si yok elimde.)

"Elma sepeti com"dan,orijinal kar leopar?(snow leoparad)dvd'sini kargo dahil yakla??k 80 tl ye alabilirsiniz.(kredi kart?na taksit de,yap?l?yor).Bu dvd size her zaman laz?m olacakd?r.
Sistemi bu dvd ile tekrar yüklerseniz,güncelleme ve uyum sorunlar? ya?amazs?n?z.
Macbook Air,1.8 ghz-4gb ram- 13.6 inch-120 gb-HighSierra
?Phone 5S, 16 GB, Uzay gri

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #5 - 05 Eylül 2010, 13:52

10.6.4 combo'yu indirip kurman?z? öneriririm.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

kavurka82

• 2.66 Ghz Intel Core i7 / 4 gb 1067 MHz DDR3
Cevap #6 - 07 Ekim 2010, 07:51

Yeni gelen macbook pro da 10.6.4 yuklu olarak geldi. icinde kurulum cd leri ile beraber. Ben bu cd lerle eski macbook pro ma yeniden kurulum yapmak istedim. Butun dosyalarimi yedekledim. Snow leopardin install cd sin i taktim ve alt tusuna basarak install cd yi sectim. Kuruluma baslamadi select bacup source secenegi cikti ve hicbir islem yapmadi. Bende disk utility i secerek hdd ye format attim ve disk i tamammen sifirladim. Sifir kuruum yapmayi dusundum. Ayni sekilde select a backup source kadar geliyorum ve otesine gecemiyorum. Kurulum cd sini cikarip kendi orjinal cd leri ile kurulum yapayim diyorum. Cd yi de bir turlu cikaramadim. Yardimlariniz icin tesekkurler.
Iyi calismalar...

Ercan Eras

Cevap #7 - 07 Ekim 2010, 09:10

Orijinal ambalajdan ç?kan DVD'ler, sadece beraberinde geldi?i Mac'e özel, optimize edilmi? sistemleri ve bundle yaz?l?mlar? bar?nd?r?r. Ayn? model ve nesil olmad??? sürece ba?ka bir Mac'e kuramazs?n?z!

?çindeki CD'yi ç?karmak için bilgisayar ba?larken “sol te?ekkürler” bas?l? tutun...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

kavurka82

Cevap #8 - 07 Ekim 2010, 15:40

Tesekkurler Ercan Bey;
     Dvd yi cikarabildim. Fakat eski macbook pronun install dvd si uzerinde bulunan karincalanmadan dolayi %48 e kadar kuruyor ve sonra diski temizleyin diye bir uyari verip yarida kesiyor. Elimdeki snow leopard dvd leride kendi orjinalinden baska bir ise yaramiyorsa. Paraya kiyip yeni snow leopard dvd si almak gerekli. Peki bende bulunan snow u flash bellege atip kurulum yapamazmiyim. Hani belki bir yolu vardir acisindan.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2010, 15:42 Gönderen: kavurka82 »
Iyi calismalar...

Buğra Henden

• Yönetici
Cevap #9 - 07 Ekim 2010, 16:05

Disk Utility kullanarak SL disk görüntüsünü USB diskinize klonlayabilirsi niz. Eger o flash disk bootable olabiliyorsa yükleme yapabilirsiniz.

Ercan Eras

Cevap #10 - 07 Ekim 2010, 16:11

Lütfen kafan?za tak?lan konular için önce forumdaki arama alan?n? kullan?n?z... Emin olun pek çok sorunuza cevap bulabilirsiniz. ..
Bknz: USB Disk Üzerinden Mac OS X Kurulumu.
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

kavurka82

Cevap #11 - 07 Ekim 2010, 16:53

Flash bellegi usb olarak kullanma konusunu inceledim o soruyu sormadan once. Orjinal cikan snow leopard cd sini flash bellege aktardigim taktirde eski macbook pro ya kurabilirmiyim diye dusundum. Bugra bey dediginiz gibi yaptim ve flash bellege snow install cd sinin arayuzunu kurdum. Bilgisayara taktim ve kurulum yapmaya calistim ama yine ayni yerde tikanip kaldim. select a backup source. Burayida asarsam sanirim gecicem. Bir yolu var mi? Sanirim yok.

Saygilar
Iyi calismalar...

Ercan Eras

Cevap #12 - 07 Ekim 2010, 16:58

Alıntı
Orjinal cikan snow leopard cd sini flash bellege aktardigim taktirde eski macbook pro ya kurabilirmiyim diye dusundum.
Pardon da,
Alıntı
Orijinal ambalajdan ç?kan DVD'ler, sadece beraberinde geldi?i Mac'e özel, optimize edilmi? sistemleri ve bundle yaz?l?mlar? bar?nd?r?r. Ayn? model ve nesil olmad??? sürece ba?ka bir Mac'e kuramazs?n?z!
sat?rlar?n?n neresini anlamad?n?z?
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Thug Life

• keep the faith in me, i will not let u down!
Cevap #13 - 15 Ekim 2010, 01:02

macbook' um yurtd???ndan geldi, gelir gelmez ben hdd'si küçük oldu?u için de?i?tirdim. elime snow leopard' ?n 10.6 dmg'si geçti ve usb hdd' ye restore vas?tas?yla cihaz?ma kurdum.

?imdi mac' imin about' una bakt???mda sürüm olarak 10.6 ve parantez içinde 10a432 yazmakta. software update ' e bast?m ve ?u an indiriyorum. Bu update' i kurdu?umda bir sorunla kar??la??r m?y?m.? yaz?l?m sahte gibisinden bir?ey der mi.? çünkü elimde leopard' ?n orjinal dvdsi ile kurmad?m.?
Macbook A1181.
Core 2 Duo 2.4 Ghz / 2 Gb Ram / 500 Gb Hdd / Mac Os X Snow Leopard 10.6.4
Iphone 3GS 16Gb Black.

Buğra Henden

• Yönetici
Cevap #14 - 15 Ekim 2010, 01:04

hay?r hiç bir ?ey demez. 10.6.4 kurulacakt?r. tüm güncellemeleri tamamlay?n.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri