Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suphixp

• PowerMac G5 & Macbook & ?pod Touch & Samsung Wave

Merhabalar,
Konudanda anl???laca?? gibi dvd okuyucum çal??m?yor ve tamiri için ?u an bi bütçem yok bir süredir ara?t?r?yorum ama bir türlü sonuca ula?amad?m do?ru düzgün bilen birileri mutlaka vard?r yard?m ederseniz çok sevinirim ?imdiden te?ekkürler...

gokayeren

Sistemi harici harddiske monte ederek sistem kurabilirsiniz.

Ba?ka bir mac bilgisayar bulup, firewire kablo ile de sistem kurabilirsiniz.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

suphixp

Sistemi harici harddiske monte ederek sistem kurabilirsiniz.

çok te?ekkürler alakan?za i?te bende bunu nas?l yapaca??m? bilmiyorum 3. parti bir yaz?l?mam? ihtiyac?m var nedir? G5 imde snowleopard?n image ? var harici harddiskimde var ama bu unsurlar? komplike nas?l kullanabilece?imi bilmiyorum. bu arada G5 in dvd sürücüsünde bi problem yok macbook a sistem kurmak istiyorum...
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2010, 14:54 Gönderen: Bu?ra Henden »

gokayeren

Disk Utility'i aç?n, hdd ye t?klay?p Restore bölümüne girin, Source bo?lu?una .dmg dosyas?n? (sistem), Destination bo?lu?una harddiskinizde ay?rd???n?z, sistemi kurmak için kullanaca??n?z partitionu seçin (içindekiler silinecektir). Restore deyin.

Aç?l??ta ALT tu?una bas?l? tutun ve gelen seçeneklerde .dmg dosyas?n? monte etti?iniz hddyi seçin. Kurulum ba?lar.

----Di?er seçenek----

Firewire kablonuz varsa, System Preferences'e girin, Startup Disk'e girin ve Target Disk Mode deyin (firewire kablosunun iki bilgisayara da ba?l? olmas? gerekir). Target Disk Mode dedi?iniz zaman, di?er bilgisayar?n DVDROM'unu kullanabiliyors unuz.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2011, 06:02 Gönderen: gokayeren »
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB

suphixp

imaj daki hatay? veriyor malesef  :(

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Hata degil o, disk görüntüsünü önce "imagescan" islemine tabi tutmaniz gerekiyor. Bunu menülerden bir yerden yapabilirsiniz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

suphixp

i?lem tamamd?r ne kadar te?ekkür etsem azd?r çok sa?olun arkada?lar... ;D

Thug Life

• keep the faith in me, i will not let u down!

arkada?lar benim benzer fakat daha de?i?ik bir problemim var yard?mc? olursan?z çok sevinirim.

elimde macbook a1181 modeli mevcut. hddsini de?i?tirdim. ntfs olarak tek partition 500gb hdd takt?m. leopard dmgsi mevcut. usb hddden kurmam gerekiyor, usb hdd'min için dmg dosyam duruyor, alt option tu?una basarak usb hdd mi göremiyorum.?
bir türlü ba?aramad?m. ne yapmam gerekli. yard?mc? olursan?z sevinirim.
Macbook A1181.
Core 2 Duo 2.4 Ghz / 2 Gb Ram / 500 Gb Hdd / Mac Os X Snow Leopard 10.6.4
Iphone 3GS 16Gb Black.

daylight

arkada?lar benim benzer fakat daha de?i?ik bir problemim var yard?mc? olursan?z çok sevinirim.

elimde macbook a1181 modeli mevcut. hddsini de?i?tirdim. ntfs olarak tek partition 500gb hdd takt?m. leopard dmgsi mevcut. usb hddden kurmam gerekiyor, usb hdd'min için dmg dosyam duruyor, alt option tu?una basarak usb hdd mi göremiyorum.?
bir türlü ba?aramad?m. ne yapmam gerekli. yard?mc? olursan?z sevinirim.

dmg dosyas?n? usb harddiske restore yöntemiyle disk utility ile yüklemelisiniz. Yani normal olarak tutup atarsan?z sistem diski olarak görmez. Restore yöntemini de bir kaç mesaj yukarda arkada??m?z aç?klam??...
MBP 17 2.4 i7 | 10.9.5 | 16 GB 1333 | 512 SSD

Thug Life

öncelikle te?ekkürler cevap için.

disk utility' e de ula?am?yorum, bir arkada??n mac' inden yapaca??m bu ak?am ya da yar?n. bir sorunla kar??la??rsam yine rahats?z edece?im forumu.

te?ekkürler tekrar.
Macbook A1181.
Iphone 3GS 16Gb Black.

Thug Life

usb hdd' ye restore yöntemiyle snow leopard' ? kurabildim.

ba?l?k çok yard?mc? oldu.

tekrar çok te?ekkürler.
Macbook A1181.
Iphone 3GS 16Gb Black.

suphixp

Hata degil o, disk görüntüsünü önce "imagescan" islemine tabi tutmaniz gerekiyor. Bunu menülerden bir yerden yapabilirsiniz.

Merhaba,
Ben daha önce bu yöntemle sistem kurdum fakat ?imdi de bir G5 e sistem kurmam gerekecek. Ve restore ederken yine problem ya??yorum ki bu problem scan image yapt???m halde devam ediyor erase destination dedi?im zaman restore yapm?yor erase demezsemde yap?yor ama i?e yaram?yor... Nas?l bir durumdur anlam veremedim. Hatay? ekledim. Yard?m ederseniz çok sevinirim. ?imdiden çok te?ekkürler...

gokayeren

?solar? yapm?yor diye biliyorum. Ben mac os sistem dmg lerinden ba?ka bir?eyi restore edemedim daha.

suphixp

Hemen deniyorum...

suphixp

bu problemide yard?m?n?zla a?t?m çok te?ekkürler...

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri