Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokayeren

Demek istedi?im, Tiger'?n içinden do?ru, di?er bölüntüye Leopard kurmak.

Bu ?ekilde olmad? çünkü. Ama Leopard'?n içinden di?er bölüntüye Tiger kurabildim.

Not: Özgür'ün bahsetti?i yöntem ile bu ?ekilde oluyor. Yoksa CD-DVD kullanarak yaparsan?z, dedi?iniz gibi sorun ç?kmaz san?r?m.
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2010, 15:31 Gönderen: gokayeren »
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

macmini34

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

arkada?lar hepiniz çok güzel anlatm??s?n?z ben restore yapmaya çal??t???mda "you must authenticate in order to restore" hatas? veriyor. bir yerlerden izin vermem gerekiyor herhalde anlamad?m...

te?ekkür ederim.

Marcos

Merhaba, asl?nda yard?mc? program vas?tas?yla çok kolay  bi ?ekilde bu i?lemleri gerçekle?tirebilirsiniz.
Bu program?n ad?  ( Netrestore ) ücretsiz indirilebilir kolayca kurulum yap?p .DMG  uzant?l? ve boot etmek istedi?iniz ?eyi çok basit bir ?ekilde herhangi bir HD'ye yazabilirsiniz

SyLarFuat

• iMac 2.66 Ghz, 4GB 1067Mhz DDR3, GeForce 9800GT

Arkada?lar bende buna benzer bir?ey yaparken hdd mi san?r?m sizin dedi?iniz gibi yapt?m ve veriler silindi. Bu verileri tekrar nas?l geri getirebilirim? Yani hdd i önceki ?ekline getirtmek istiyorum.

Mino

-??letim sistemi DVD sini image file halinde kaydedin.
-Uygun programla mount edin (DVD gibi gözüksün)
- Kurulacak bilgisayar? firewire kablosuya ba?lay?p (tercihen FW 800) target disk olarak aç?n. (aç?l??ta T yi bas?l? tutuyorsunuz firewire ikonu gözüküyor)
- Yedeklenecek ?eyler varsa yedekleyin
- ?lgili dvd den bilgisayar? seçip kurulum yap?n.

?u anda bunu yap?yorum :)
Mac Pro 3.0 ghz (2006)/ ATI HD 4870 + 23" ACD

Immoderate

• Ideas are bulletproof.
    • Flying Cam

Ayni islemi Office2008 dvd'si icin uyguladim, 8GB Sandisk Flash bellek kullandim, sonuc mukemmel oldu.

Simdi 16GB siparis ettim, ona da Snow Leopard kuracagim, yakin zamanda OWC Data Doubler geliyor, hazirlik yapmak lazim :)
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger."

thesonof

Peki arkadaslar macbook'a ssd takt?m ve ?c?ndek? 500 gb hdd yede bir hdd kutusu alarak ?c?ne yerlest?rd?m.Ben bu hdd ye windows kurup usb den windowsu kullanabilirmiy im?

sanalkaptan

• Macbook 5.1 Alu, 2.0Ghz, 8GB, 1Tb, 9400M, OSX LION

Cok tesekkurler. Bu yontem ile ilk once harici HDD ye yukledim ve onun sayesinde leopard dan snow leopard a gectim. simdi de sandisk 16gb usb bellegi hazirladim yedek icin. elimin altinda bulunsun diye.. elinize saglik. tekrar tesekkurler.
Macbook 5.1 (2.0Ghz C2D, 8Gb DDR3, 1Tb HDD, Magic Mouse, Osx LION 10.7.3 )
iPhone 4S 32Gb 5.01 JB, iPad2 64Gb 3G 5.01 JB

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

Arkada?lar bilgisayar?mdaki güncel sistemi bootable olarak flash disc e restore edebilir miyim?

Sistemi Flash disc ile aç?p defrag yapmak istiyorum.
A.Sabri Ç?FÇ?

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Flash diskinizin boyutuna bagli. Harici bir diskiniz varsa dogrudan klonlama yapin derim.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

http://turkmac.com/forum/index.php?topic=15764.0

bu konudaki program? indirdim.San?r?m sizin de demek istedi?iniz bu tarz programlard?.External hard discime bu program ile sistemi klonlay?nca ne olacak?
Yine aç?l??ta alt tu?una bas?p external hardisc'i mi seçip clon i?letim sistemini çal??t?raca??m?

Umar?m do?ru anlam???md?r.
A.Sabri Ç?FÇ?

gokayeren

Defrag islemi icin sistemi kopyalamaya gerek yok diye biliyorum. Bootable defrag programini harici bir diske veya cd ye yazdirarak bilgisayari o ortam izerinden baslatmanizin yeterli olmasi lazim.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

Peki bu tarz programlara ornek verebilir misiniz?
A.Sabri Ç?FÇ?

gokayeren

Çok önceden yapt???m bir?eydi bu ama san?r?m iDefrag program?yla yapm??t?m.

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina

?defrag programi, full defrag yapmak icin sistemi baslangic diski ile acmak gerekiyor.Siste m dvd si ile acinca da i defrag programini goremiyorum.ney se bu is olmayacak sanirim vazgectim disk birlestirmekten:))
A.Sabri Ç?FÇ?

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri