Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vantaggio

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

torrent den mac os isletim sistemi indir ilsetisim sitemini disk utility den usb flash drive akur
gerkeli anlatimlar youtube da mevcut

grhnkdlk

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

Merhaba,
Ben de MacBookPro kullanicisiyim sistemim de 10.6.8 yuklu ve dvd'mle ilgili bi sorunum var. Dvd yi kendi bilgisayarimda acamiyorum okumaya calisip geri cikartiyo ama baska marka bi bilgisayarda taktigimda okuyo ve icindeki bootcamp dosyalarini gorebiliyorum sadece. Kendi bilgisayarimda ise baska dvdleri okuyabiliyorum. Boyle bi sorunla karsilasan oldu mu daha once ya da baska bi bilgisayardan macosx install dosyasini yani .dmg dosyasini flash veya harici dosyalara alabilme gibi bi imkanim var mi?
Tesekkurler.

motorkiran

• MacBook Pro Retina 2.3
    • Blog

Merhaba, sistemime format at?p s?f?rdan kurulum yamak istiyorum. (macbook retina)

Sistem aç?l?rken alt t?una bas?l? tutarak yeni sistemi yüklüyorum fakat eskisini formatlamadan direk eski sistemim aç?l?yor. Arada o formatlay?p temiz kurulumu yapma k?sm?n? pas geçiyor. NE yapmam gerekir ? Eksik bir ?ey yap?yorum, atl?yorum ama bulamad?m.

gokayeren

Alt tusuna bastiktan sonra acilan yukleme panelindeyken, ust menulerden Disk Utilty'i acip harddiski formatliyormusu nuz?
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

motorkiran

• MacBook Pro Retina 2.3
    • Blog

Formatlayam?yorum zira disk kilitli gibi bir uyar? veriyor ve hiçbir i?lem yapt?rm?yor.

gokayeren

Anlayamadim acikcasi. Bir resim yukleyebiliyors aniz daha iyi olur.
Power Mac 11,2, Dual 2 GHz G5, 4 GB DDR2 SDRAM, 500GB WD HDD, GeForce 6600Le 128 MB
MacBook 4.1 Core 2 Duo 2.4GHz, 3 GB DDR2 SDRAM, 250GB HDD, Intel GMA X3100 144 MB
iPhone 5C 16GB, iOS 8.0.2
Logic Express 9 - Apogee Duet Fw

alperknk

• APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4"

Arkada?lar benim sistemde anlayamad???m bir yava?l?k ve photoshop autocad gibi programlar uzun süre aç?k kal?nca 10 gb yerim olmas?na ra?men sürekli bo? alan?m azal?yor ve HDD'de yer kalmad? uyar?s? al?yorum e?er restart atarsam o bo? alan?m geri geliyor. Bunun nedenini bir türlü bulamad?m acaba recovery'den sistemi yeniden kurmak de?il onar?m gibi bir?ey yapabilirmiyim yani tekrar açt???mda dosyalar?m silinmeden vs. ara?t?rd?m cevap bulamad?m bu konu ile ilgili ? Yard?mc? olursan?z çok sevinirim.

Sayg?lar...
[image]http://img62.imageshack.us/img62/7275/2f0gdjtjpg.png[/image]
IPHONE 4 WH?TE
APPLE Z0NLQ MacBook Pro 15.4" 2.2GHz Quad-Core Intel Core i7 (Q TR Klavye 4GB 80GB OCZ-VERTEX2 SSD HD6750M)
SAMSUNG 46C650 LCD TV

Aktepe

photoshop autocad gibi programlar uzun süre aç?k kal?nca 10 gb yerim olmas?na ra?men sürekli bo? alan?m azal?yor.

Bu çok normal bir durum. Baz? uygulamalar (Photoshop buna dahil) diskte bir çal??ma alan? açarlar ve bu alan kullan?ma göre büyür. Uygulamay? kapat?nca bu alan? serbest b?rakt??? için diskinizdeki bo? yer eski büyüklü?üne geri döner. ?lgili uygulaman?n tercihlerinden "Scratch disk" veya "geçici disk" olarak hangi disklerin hangi s?ra ile kullan?laca??n? seçebilirsiniz.

10 GB bo?luk az say?l?r bu tür uygulamalar için. Ya sabit diskinizde yer aç?n ya da bir harici disk takarak geçici disk tercihlerinden ilk s?ray? ona verin.

Tabi ki harici disk veya ba?lant? birimi yava? olursa, geçici disk alan? kullanan uygulamalar?n çal??mas? da yava?layacakt?r dahili diskten çal??maya göre.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

ByDerya

• Bilgi Payla?te?ekkürler ça Ço?al?r

Merhaba benim sorumda sistemim aç?l??ta siyah ekran ile ba?l?yor ! verdi?i uyar? ise ?u ?ekilde ("No bootable device -- insert boot and press any key")
Her seferinde aç?l??ta alt tu?una bas?l? tutup ba?lang?ç diskini manual ?eçip ba?lat?yorum. :(
Çözemedim ve problem nerden kaynakland? merek içindeyim.

Sistemim a?a??daki gibidir:
iMac  21.5-inch, Late 2012
??lemci  2,9 GHz Intel Core i5
Bellek  8 GB 1600 MHz DDR3
Yaz?l?m  OS X 10.9.1
v.s
Yaz?l?m  OS X 10.9.1

ByDerya

• Bilgi Payla?te?ekkürler ça Ço?al?r

Bilgisayar? Mac Os üzerinden aç?p, ard?ndan Sistem Tercihleri > Ba?lang?ç disk'i açt?ktan sonra. Buradan Os X diskini seçip bilgisayar? yeniden ba?lat?nca sorun çözüldü.  :)

Ben böyle bir ayar ile oynamadan neden böyle oldu anlamad?m !
Yaz?l?m  OS X 10.9.1

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri