Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tiginzero

AutoCAD for Mac cikti...
- 16 Ekim 2010, 04:13

Piyasada guzel! Ben de yillardir bekledigim bu habere cok sevinerek hemen indirdim. Dmg bir guzel geldi. Hatta kurdum bile heyecanla. Buraya kadar hersey normal. Sonra bir de ikona tiklayayim dedim. Ikon zipladi, zipladi ve durdu. Isin kotusu durdugunda altindaki isik yanmiyordu. Bu kadar bekledim ve AutoCAD calismiyor arkadas. Boyle is mi olur yahu? Yok, yok cok umutlanmisim ben. Tam da vmWare'i silmek uzereydim, ne olur ne olmaz Autodesk bu ters koseye yatirir insani diye dusundum. Dogru da dusunmusum.
MacBook Pro - C2D 2.5Ghz 4GB - 10.7.2
Mac Mini - C2D 1.8Ghz 1GB - 10.6.8
iPod Touch 8GB 2nd Gen.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Ynt: AutoCAD for Mac cikti...
Cevap #1 - 16 Ekim 2010, 04:36

Mac'iniz muhtemelen sistem gereksinimlerin i kar??l?yor. E?er International Tercih panelinde konum Türkiye seçiliyse, bir de ba?ka bir ülke (ör: ABD) seçip, oturumu kapat?p tekrar deneyebilir misiniz?
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #2 - 16 Ekim 2010, 09:17

Bir de ?u sistem bak?m rutinlerini uygulamay? deneyin.. Her türlü sistem / program kurulum/güncelleme/kald?rma sonras?nda
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #3 - 16 Ekim 2010, 15:18

Garip bir ?ekilde gereksinimlerde US, UK veya Fransa klavye gereksinimi mevcut. Ho? printer da gerekiyor ama isterseniz klavyenizi US'e çevirip öyle deneyin.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

tiginzero

Cevap #4 - 16 Ekim 2010, 16:25

Klavyem zaten hep US'de cunku klavyem de US  :D
Ilginc olan hala guclu oldugunu dusundugum imzamdaki Macbook Pro, minimum system requirements'a gore desteklenmiyor. Ayni makinayla Windows'da olsam, bundan sonra cikacak 4. AutoCAD'i bile calistiririm. Yine Mac kullanicilari dislanmis. Yine Autodesk'in umrunda degiliz. Ne beceriksiz adamlar yahu  :-*
iPod Touch 8GB 2nd Gen.

tiginzero

Cevap #5 - 16 Ekim 2010, 16:27

Bu arada butun bakimlari da yaptim. Autodesk forumlarinda, system requirements tutsa dahi ayni sorunu yasayanlar var. Bence cok musteri kaybettiler. Su system requirements hadisesi bile yeterli. Ben, Snow Leopard gibi intel islemcisi olmayan sistemleri disarda birakacagini tahmin etmistim. Yazik oldu, yine Autodesk'ten bir hayal kirikligi.
iPod Touch 8GB 2nd Gen.

tiginzero

Cevap #6 - 16 Ekim 2010, 16:43

Mac'iniz muhtemelen sistem gereksinimlerin i kar??l?yor. E?er International Tercih panelinde konum Türkiye seçiliyse, bir de ba?ka bir ülke (ör: ABD) seçip, oturumu kapat?p tekrar deneyebilir misiniz?
Hocam haklisin. Region'i USA secince calisti. Cok tesekkur ederim. Bu arada son derece guzel olmus ve cok da hizli calisiyor.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 16:59 Gönderen: tiginzero »
iPod Touch 8GB 2nd Gen.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
Cevap #7 - 16 Ekim 2010, 17:10

Bo?una say?p döktünüz o kadar yani Autodesk'e :-D

definitely

Cevap #8 - 16 Ekim 2010, 17:24

Hocam haklisin. Region'i USA secince calisti. Cok tesekkur ederim. Bu arada son derece guzel olmus ve cok da hizli calisiyor.

Bende de ayn? sorun var. sildim tekrar yükleyeyim dedim fakat region sormad? bende? nedendir acaba?

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #9 - 16 Ekim 2010, 17:30

Region sormuyor zaten, sizin ayarlaman?z gerekiyor.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

definitely

Cevap #10 - 16 Ekim 2010, 17:32

nerden ayarl?caz peki ben bilmiyorum. mac te yeniyim.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
Cevap #11 - 16 Ekim 2010, 17:35

System Preferences'tan International paneline giriyorsunuz. Region sekmesinden Türkiye yaz?yorsa onu ABD - USA yap?yorsunuz. Oturumu kapat?p aç?nca Autocad çal??acakt?r.

definitely

Cevap #12 - 16 Ekim 2010, 17:52

Bende System Preferences'ta International paneli yok. San?r?m model fark?ndan dolay?. System Preferences'ta Language and Text alt?nda Formats bölümü alt?nda region var. Orda da iki seçenek var. Amerika Birle?ik Devletleri ve Amerika Birle?ik Devletleri (bilgisayar) ?eklinde. Her ikisini de denedim ama gene aç?lmad?. Z?plad???yla kal?yor, devam? gelmiyor. Acaba yanl?? yerlerle mi oynad?m?

tiginzero

Cevap #13 - 16 Ekim 2010, 17:59

Bo?una say?p döktünüz o kadar yani Autodesk'e :-D
Bosuna saymadim valla yine sayarim :D Birincisi bizi niye bu kadar beklettiler. ikincisi niye beni ugrastiriyolar? Turkiye'de olunca AutoCAD kullanmayacak miyiz yani? Neyse neticede bu bir bug, halledilmesi lazim. Bu arada cozumu diger forumlarda yazdim ama ise yaramamis. Yani cok kullanamayan insan var. Tutmayin beni yine basliycam saymaya...  8)
iPod Touch 8GB 2nd Gen.

tiginzero

Cevap #14 - 16 Ekim 2010, 18:02

Bende System Preferences'ta International paneli yok. San?r?m model fark?ndan dolay?. System Preferences'ta Language and Text alt?nda Formats bölümü alt?nda region var. Orda da iki seçenek var. Amerika Birle?ik Devletleri ve Amerika Birle?ik Devletleri (bilgisayar) ?eklinde. Her ikisini de denedim ama gene aç?lmad?. Z?plad???yla kal?yor, devam? gelmiyor. Acaba yanl?? yerlerle mi oynad?m?
bkz. System Preferences>Language & Text
iPod Touch 8GB 2nd Gen.

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri