Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Apple Türkiye'nin Yard?m Sayfas?
- 13 Ocak 2007, 14:29

Güncellemelere ve Türkçe MacOS X Destek Paketine ula?abilece?iniz adres.

Bazen aradiginiz sorularin cevaplari burada olabilir. Soru sormadan önce Türkçe destek sitesinde arama yapmayi unutmayin.

Mesaj sabit hale getirildi.

Adres güncellendi (?ubat - 2010)
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2010, 23:58 Gönderen: Bu?ra Henden »
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Ynt: Apple Türkiye'nin Yard?m Sayfas?
Cevap #1 - 15 Şubat 2007, 21:28

Sayfalardaki linklerde hatalar görürseniz Bilkom'a geri bildirim atmaktan çekinmeyin. Düzeltsinler i?leri ne  ;D

?aka yap?yorum kimse al?nmas?n lütfen.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

m?zm?z

Cevap #2 - 27 Şubat 2007, 09:42

Sistemi türkçe yada ingilizce kullan?yor olmam?z güncelleme esnas?nda ne gibi etkiye sahip bir faktör olarak kars?m?za ç?kar ???
A?aç meyva verdikçe
?nsan fayda verdikçe güzelle?ir

barsahin

Cevap #3 - 27 Şubat 2007, 10:01

Sistemi ?ngilizce kullan?yorsan, güncellemeleri "Software Update" çubu?undan otomatik olarak yapabilirsin. Sistemi Türkçe kullan?yorsan ise bu güncellemelerin ancak Bilkom taraf?ndan Türkçele?tirilmi?ini bilgisayar?na indirip kurabilirsin, bunlar Apple Destek sayfas?nda yay?nlan?rlar.
Onun d???nda ben os x sistemi bugüne kadar ?ngilizce kulland???m için iki dil seçe?i aras?nda Türkçe ve ?ngilizce olmak d???nda ba?ka ne gibi farklar olabilir bilemeyece?im.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

eadeniz

Cevap #4 - 27 Şubat 2007, 10:24

Arkada?lar,Bilkomun  turkce icin verdi?i  dil eklentisinin  linki neydi acaba ..?
Mac OS X 10.5.8
powerbook  G4 1.67 GHz
iphone 3G  16 GB 3.1

barsahin

Cevap #5 - 27 Şubat 2007, 10:28

i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

eadeniz

Mac OS X 10.5.8
powerbook  G4 1.67 GHz
iphone 3G  16 GB 3.1

worldwideweb

• Her?eyden vazgeçer, Vatandan vazgeçmeyiz.
Cevap #7 - 29 Mart 2007, 19:07

destek sayfas?nda ortalama 6-7 sayfa linki çal??m?yor, ü?endi?imden hatalar? bildirmedimde. arkada?lar ben bilgisayar?m? ald???m gün tekrar yüklettirdim amca o?luna, ba?tan a??a??ya kendi ayarlad?. sistem ingilizce, menüden update yap?yorum  :)

siteye gir, güncelle?irmeleri ara?t?r ohoooo :) birton i?, yorulmuyormusun uz  ;D
iP5

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #8 - 29 Mart 2007, 19:46

destek sayfas?nda ortalama 6-7 sayfa linki çal??m?yor, ü?endi?imden hatalar? bildirmedimde. arkada?lar ben bilgisayar?m? ald???m gün tekrar yüklettirdim amca o?luna, ba?tan a??a??ya kendi ayarlad?. sistem ingilizce, menüden update yap?yorum  :)

siteye gir, güncelle?irmeleri ara?t?r ohoooo :) birton i?, yorulmuyormusun uz  ;D

Sisteminiz ingilizce ise otomatik güncelleme ile yapt?rabilirsiniz. Ama yinede Turkish-Carbon klavye beti?ini kullan?yorsan?z bu yard?m sayfas?ndan ilgili sistem için Türkçe Destek Paketini manuel olarak indirmeniz gerekmektedir. ;)
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

alper

• Bazinga!
Cevap #9 - 13 Nisan 2007, 15:02

Ben ?unu merak ediyorum. Evdeki emektar imac dv 400 10.3.9 kullan?yor. Sistemi türkçele?tirmek istiyorumki karde?im daha rahat kullans?n. En az?ndan kulland??? sistemi anlayarak kullans?n. Ama sistemi türkçele?tirdikten sonra apple in baz? güvenlik update lerini nsl yap?cak yani panther e bazen hala güvenlik update i ç?k?yormu? duydu?um kadar?yla. Türkçeye çevirdikten sonra software update'der bunlar? indirimezmi. ?ndiremezse nerden indirebilir ?
MacBook Pro 15" 2.66Ghz (Alu-Unibody/Late 2008) 10.9
Seagate FreeAgent 1TB+Logitech V470 white (Mouse)+Logitech F710 (Gamepad)+Logitech Z323 360° (Speaker)
iPhone 5s 32gb Silver
Steam sayfas?: Steam Community :: Elrond9[/url]

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #10 - 13 Nisan 2007, 15:10

Öncelikle Türkçe arayüzlü bir MacOS X için sistemi silba?tan kurman?z gerekir. 10.3.1 Türkçe Arayüz paketini yüklemelisiniz. Sonra 10.3.9 Türkçe Combo'yu yükleyebilirsiniz.

?lgili tüm güncelle?tirmelerin (güvenlik güncellemeleri vs) Bilkom taraf?ndan Türkçe'le?tirilmesini   beklemelisiniz. Ki?isel fikrimi soracak olursan?z ?ng. olmas? en do?rusu olacakt?r.

(do?rudan kast?m, ileride yap?lacak güvenlik güncellemelerini software update ile otomatik yükleyebilirsiniz)

(ho? 10.3.9 'a art?k daha güvenlik güncellemesi yaparlar m? oras?da ayr? bir mevzu)
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2007, 15:12 Gönderen: Cahil »

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #11 - 14 Nisan 2007, 15:02

Bence o alete ram takviyesi ile tiger kurulabilir. Arayüz de Türkce yapilabilir. Güvenlik konusunda da korkacak bir sey yok bence, o kadar ciddi aciklar degil security updateler.
Ben aileme 10.4.7 kurulu bir ibook biraktim Türkce. Kimbilir kac aydir öyle kullaniyorlar, hic de bir sorun olmadi.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

aasu

Cevap #12 - 23 Mayıs 2007, 23:32

Ya apple türkçe destekten sistem güncellemesi yaparken görüyorum ve powerpc,ppc ve intel gibi ayr?mlar var. Bunlar?n ne gibi farklar? var merak ediyorum??(çok mu gereksiz bir soru sordum diye dü?ünüyorum do?rusu:(

Mac OS X 10.4.9 Combo Türkçe (Intel)   
Mac OS X 10.4.9 Combo Türkçe (PPC)   
Mac OS X 10.4.8 Combo Türkçe (PowerPC)   
Mac OS X 10.4.8 Combo Türkçe (Intel)
Mac OS X 10.4.7 Combo Türkçe (PowerPC)   

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #13 - 23 Mayıs 2007, 23:34

Intel ve PPC i?lemcili Mac'ler için ayr? ayr? Türkçe sistem güncelleme paketlerine i?aret ediliyor.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #14 - 23 Mayıs 2007, 23:41

Mac'ler yakla??k son 2 y?ld?r CPU (i?lemci ) olarak PPC dedi?imiz G serisi (G3 , G4 ve G5 kod adlar? olan seri) i?lemcileri kullanmayarak ?ntel CPU'lara geçtiler.

Dolay?s?yla ?ntel ve PPC i?lemciler ile üretilen Mac'lerin anakartlar?ndan (donan?m?ndan) yaz?l?mlar?na kadar her?ey farkl?l?k göstermektedir.

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri