Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Ynt: Apple Türkiye'nin Yard?m Sayfas?
Cevap #45 - 17 Ocak 2011, 16:45

Su anda 10.6.6'yi Türkce'ye ceviremezsiniz. Malesef Bilkom'un 10.6.6 Türkce yamasini beklemek zorundasiniz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

aybala76

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #46 - 18 Ocak 2011, 15:56

?lginize te?ekkür ediyorum. Umar?m sabr?n sonu selamettir.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #47 - 18 Ocak 2011, 16:43

Bir diger cözüm de sifirdan 10.6 kurup, 10.6.5'e yükseltmek.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

furki1903

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #48 - 05 Mart 2011, 12:27

ARKADA?LAR MERHABA..BNDE B?R MACBOOK KULLANICISIYIM. FAKAT ?ÖYLE B?R SORUNUM VAR B?LG?SAYARIMI AÇIYORUM ??FREM? G?R?YORUM.MASAÜSTÜ AÇILIYOR FAKAT 3-5 SAN?YE ARASI TEKRAR ??FRE EKRANINA GER? DÖNÜYOR..NEDEN OLUR BU SORUN?

Ka?anm

• iMac 21'.5 i-3 3.06 ghz 8 gb ram / g4 1.25DP 2gb
Cevap #49 - 31 Mayıs 2011, 21:32

evdeki leopard sistem DVD sini dmg haline çevirdim ve evdeki fazla olan 80 gb l?k IDE hdd ye restore ettim ve onun üstünden ba?latt?m her?ey iyi gidiyordu fakat essentials hatas? ald?m bu makinaya ilk defa kurarkende bu olmu?tu bende yeni DVD sürücü ald?m o zaman yükledi ama ?u an ayn? DVD sürücüsünden yükleyemiyorum sorunuda çözemedim yard?m ederseniz sevinirim makina öylece duruyor :)

Lithos

Cevap #50 - 12 Mart 2013, 14:33

evdeki leopard sistem DVD sini dmg haline çevirdim ve evdeki fazla olan 80 gb l?k IDE hdd ye restore ettim ve onun üstünden ba?latt?m her?ey iyi gidiyordu fakat essentials hatas? ald?m bu makinaya ilk defa kurarkende bu olmu?tu bende yeni DVD sürücü ald?m o zaman yükledi ama ?u an ayn? DVD sürücüsünden yükleyemiyorum sorunuda çözemedim yard?m ederseniz sevinirim makina öylece duruyor :)

Bir buraya bak istersen.

http://apple.stackexchange.com/questions/55808/creating-bootable-usb-for-os-x-leopard

Ayr?ca youtube ada göz atmal?s?n.
Macbook Pro 10.8.2 Mountain Lion
iPhone 4  5.1

bigC02t

• Macbook Pro Retina os x mavericks
    • www.gsbagcilar.com
Cevap #51 - 12 Mart 2013, 18:17

Arkada?lar konuyla lakas? yok ama benim cihaz macbook pro 13.3 i5 cihaz da ne indirsem harici disk ve beleklere atamad?m bunu nas?l düzeltebilirim.?

Immoderate

• Ideas are bulletproof.
    • Flying Cam
Cevap #52 - 13 Mart 2013, 16:15

Arkada?lar konuyla lakas? yok ama benim cihaz macbook pro 13.3 i5 cihaz da ne indirsem harici disk ve beleklere atamad?m bunu nas?l düzeltebilirim.?

Dosya sistemi NTFS oldu?undan ötürü (windows) mac i?letim sisteminde harici diske yazma yapamass?n?z. Sadece okuyabilirsiniz . Bunu de?i?tirmek için harici diski HFS+ olarak biçimlendirmeniz gerekecektir.
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger."

bigC02t

• www.gsbagcilar.com
Cevap #53 - 13 Mart 2013, 16:19

Dosya sistemi NTFS oldu?undan ötürü (windows) mac i?letim sisteminde harici diske yazma yapamass?n?z. Sadece okuyabilirsiniz . Bunu de?i?tirmek için harici diski HFS+ olarak biçimlendirmeniz gerekecektir.

Yani her?ey silinirmi?

SY

• Ziyaretçi
Cevap #54 - 13 Mart 2013, 17:18

Veya makinenize Tuxera NTFS kurup NTFS disklerinize kopyalama yapabilirsiniz. ..

bigC02t

• www.gsbagcilar.com
Cevap #55 - 14 Mart 2013, 00:13

Veya makinenize Tuxera NTFS kurup NTFS disklerinize kopyalama yapabilirsiniz. ..

Oda paryla sat?l?yor çok kötü:(

Lithos

Cevap #56 - 14 Mart 2013, 08:39

Oda paryla sat?l?yor çok kötü:(

Hic uzulme. :)

Makinana ntfsmac_trial_u .dmg i kur.

Paragon NTFS for MAC® OS X - download demo

Dmg olarak downloads klasorunde kalsin. Trial bittikten sonra (on gundu sanirim) ayarlardan uninstall yap. Sonra downloads klasorunde ki saklamis oldugun dmg yi ac yeniden kur.

Ben hep oyle yapiyorum bes kurusta para vermiyorum. :)
Macbook Pro 10.8.2 Mountain Lion
iPhone 4  5.1

bigC02t

• www.gsbagcilar.com
Cevap #57 - 14 Mart 2013, 11:06

Hic uzulme. :)

Makinana ntfsmac_trial_u .dmg i kur.

Paragon NTFS for MAC® OS X - download demo

Dmg olarak downloads klasorunde kalsin. Trial bittikten sonra (on gundu sanirim) ayarlardan uninstall yap. Sonra downloads klasorunde ki saklamis oldugun dmg yi ac yeniden kur.

Ben hep oyle yapiyorum bes kurusta para vermiyorum. :)

Çok saol Dostum:)

oktays

• Macbook Pro 13.3
Cevap #58 - 27 Ekim 2013, 21:37

Bilgisayar?ma uzun u?ra?lar sonucu bugün mavericks kurdum.Harici diskimden 20 gb l?k bir klasörü masaüstüne sürükledim.O klasör kopyalan?rken ayn? hdd içinden 35 gb olan ba?ka bir klasörü yine masaüstüne sürükledim.

Ancak daha önce birden çok dosya kopyalarken 2 veya daha fazla sat?rda kalan süreyi gösterirdi.Bu kez nedense sadece ilk kopyalamay? gösterdi.

20 Gb olan dosya kopyaland?ktan sonra 35 gb boyutu olan klasör masaüstünde olu?mu? ancak içi tamamen bo?tu.Geri dönüp harici hdd ye bakt?m o da ne hdd nin içindeki klasörde 0 kb görünüyor.yani sadece dosya kopyalarken 35 gb uçuverdi.

onurçal??kan

• I was so confused when I was a little child
Cevap #59 - 27 Ekim 2013, 21:59

Ayn? ?ey bir defas?nda benimde ba??ma gelmi?ti 10gb'l?k foto?raf? haf?za kart?ndan masaüstüne kes yap??t?r yaparken bir hata olu?mu?tu ve o kadar foto?raf uçmu?tu iyiki veri kurtarma uygulamalar? var da her?eyi geri getirmi?tim, o gün bugündür kes yap??t?r yapmam büyük boyutlu dosyalarda, önce kopyalar?m i?lem bittikten sonra check edip kart? bo?alt?r?m.
Mac mini mid 2011 2.3ghz Dual Core i5 8Gb Ram 500Gb Hdd-OS X Mavericks 10.9.1
iMac 21,5'' mid 2011 2.7GHz Quad Core i5 16Gb Ram 256GB SSD-OS X Mavericks 10.9.1

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri