Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demet

Ynt: PDF
Cevap #15 - 27 Şubat 2007, 11:19

Quarkta yap?lm?s bir isin matbaya PDF format?nda yollamak icin printten pdf kaydediyorum.
Tak?ld?g?m bir kac soru var.

1) cozunurluk k?sm? 300 - 60 (bu degerlerde degisiklik yapmak gerekir mi?)
cozunurlugu 200 e dusursem kalite olarak cok fark olur mu? (daha az yer tuttugu kesin)

2) 6 formal?k bir isin bu sekilde kaydedildiginde 73 MB tutmas? normal mi?
Kaliteden odun vermeyecek sekilde azaltmam mümkün mü?

3) kullan?lar fotografla?n tiff veya eps format?nda olmas? gerekmez mi?

simdiden tessekkürler

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Cevap #16 - 27 Şubat 2007, 11:47

Ofsete yönelik PDF'leri sistemin PDF moturu ile olu?turmay?n.

AdobePDF yaz?c?n?z varsa resimdeki ayarlar üzerinden PDF olu?turun:

AdobePDF yaz?c?n?z yoksa, QuarkXPress > File Export > Layout as PDF komutunu verin. Options butonuna t?klay?n. Job Options seçeneklerinde Image Compress de?erleri "None", Resolution "keep resolution" ?eklinde ayarlanmal?. Yani, dökümanda kulland???n?z image'lar?n de?erlerini aynen korumu? olursunuz.
E?er, kulland???n?z image dosyalar?nda (TIFF, EPS) herhangi bir s?k??t?rma algoritmas? kullan?lmad?ysa, Image Compress de?erlerine makul de?erler girebilirsiniz. Lakin, Ofset'e i? gönderirken bu iki yöntemle olu?an PDF'in boyutu sizi endi?elendirmesin.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2007, 14:56 Gönderen: kazimtaskin »
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

demet

Cevap #17 - 27 Şubat 2007, 12:53

tesekkur ederim.

Zen

Cevap #18 - 02 Mart 2007, 09:27

Ben bir doküman? printerdan PDF olarak kaydettikten sonra bunu FH'ye almak istiyorum ama bo? alan geliyor. Bunu nas?l halledebilirim? Te?ekkürler...
iMac 3,2 GHz Intel Core i5 16 Gb 1600 MHz DDR3 27"
MacPro 2x2.8 GHz Quad-Core Intel Xeon
4 Gb 800 MHz DDR2 FB-DIMM Ram 20" Cinema Display
iMac 2.5 GHz Intel Core i5 8 Gb 1333 MHz DDR3 Ram

hayatisenturk

• Ziyaretçi
Cevap #19 - 02 Mart 2007, 09:42

ben illustrator cs2 programinda 4 sayfalik bir calisma yaptim, (tek sayfa uzerinde), bunu pdf formatinda 4 sayfa seklinde, illustratorden nasil gonderecegimi anlamadim???

Kimse ilgilenmemi? ben cevap vereyim.

Bu i?i Acrobat ile kolayca yapabilirsin. Acrobat'ta PDF olu?tur komutu verip "Birden Fazla Dokümandan" seçene?ini seçersen sana hangi dokümanlar? PDF yapmak istedi?ini sorar. Buradan ilgili dokümanlar? seçip istedi?in gibi s?raya sokup yeni ve çok sayfal? bir PDF olu?turabilirsin.

Bir ba?ka yöntem ise iki [veya daha fazla] doküman? açars?n. Pages görüntüsünü de aktif hale getirirsin. Sonra bir doküpan? bu pencereden tutup di?erinin pages penceresine sürüklersin.

Bir ba?ka yöntem ise...  ;D

hayatisenturk

• Ziyaretçi
Cevap #20 - 02 Mart 2007, 09:46

Muhtemelen PDF sürümün FreeHand'in anlayabildi?inden daha üst bir sürüm olabilir.
Acrobat sürümü ile PDF sürümü farkl? ?eylerdir.

Acrobat 4.0 [PDF 1.3]
Acrobat 5.0 [PDF 1.4]
Acrobat 6.0 [PDF 1.5]
Acrobat 7.0 [PDF 1.6]
Acrobat 8.0 [PDF 1.7]

PDF 1.3 kaydederseniz FreeHand açacakt?r...

Zen

Cevap #21 - 02 Mart 2007, 11:02

illustrator de gelen ekstra renklere sahip bir i?i pantoneleriyle birlikte FH'ye alabilmek için PDF'ye çevirip öylemi almak gerekir ya da nas?l? Te?ekkürler.

hayatisenturk

• Ziyaretçi
Cevap #22 - 02 Mart 2007, 11:13

Illustrator'den gelen bir i?i FreeHand'e almay?n.  ;D

Ama illa alaca??m diyorsan?z Illustrator'ün 8.0 alt? bir sürümü olarak kaydedin. Sonra FreeHand'de aç?n.

Zen

Cevap #23 - 02 Mart 2007, 12:01

Peki içinde lens olan bir FH belgesini PDF'ye çevirdi?imiz zaman lens kayboluyor, bunu engellemenin bir yolu var m?? Ayr?ca yine DCS 2.0 formatl? resimler PDF'de görünmüyor, varsa birde bunun çözümü ne olaki? Te?ekkürler..

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #24 - 02 Mart 2007, 12:32

Peki içinde lens olan bir FH belgesini PDF'ye çevirdi?imiz zaman lens kayboluyor, bunu engellemenin bir yolu var m?? Ayr?ca yine DCS 2.0 formatl? resimler PDF'de görünmüyor, varsa birde bunun çözümü ne olaki? Te?ekkürler..

Lens efekti PDF'te ç?kar. DCS 2.0 formatl? resimler de görünür. PDF haz?rlarken izledi?iniz yolu bilemedi?im için fazlas?n? söyleyemiyorum.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #25 - 02 Mart 2007, 12:35

Freehand'den direk export PDF etmek, PDF'i katletmek ayn? ?ey malesef. PDF printer'? veya Distiller'? kullanarak PDF yaparsan?z bu sorunlar? ya?amazs?n?z.

Zen

Cevap #26 - 02 Mart 2007, 12:48

FH'den yap?nca gerçektende bozukluklar oluyor, mesela DCS 2.0'? hiçbir ?ekilde gösteremedim (valla Kaz?m abi olmad? bi türlü :-[) lens ise e?er bir tif resimin üstündeyse ç?km?yor ama bo?ta bir yerde veya eps'nin üstünde ç?k?yor ???. Peki Distiller kullanarak nas?l yap?l?yor bu i?lem? Te?ekkürler..

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #27 - 02 Mart 2007, 12:50

FH'den yap?nca gerçektende bozukluklar oluyor, mesela DCS 2.0'? hiçbir ?ekilde gösteremedim (valla Kaz?m abi olmad? bi türlü :-[) lens ise e?er bir tif resimin üstündeyse ç?km?yor ama bo?ta bir yerde veya eps'nin üstünde ç?k?yor ???. Peki Distiller kullanarak nas?l yap?l?yor bu i?lem? Te?ekkürler..

Adobe PDF yaz?c?n varsa, 3-5 mesaj a?a??daki ekran resimlerine göre haz?rla.
K.T.

Burak ATUK

• Emekli
    • website
Cevap #28 - 02 Mart 2007, 18:21

Peki Distiller kullanarak nas?l yap?l?yor bu i?lem? Te?ekkürler..

Simdi boyle bir soruya sert bir cevap verince küsüyor millet. Yav su forum bolümüne yaz?lanlar? ba?tan ba?layarak okumay? bir deneseniz kendi kendinize sorunun cevab?n? bulup Yipeee ben bu isin kurdu oldum diyeceksiniz ama ara?t?rmac? ruhunuzu bir yerlerde unutmu?sunuz.

Sonuçta FH den .ps olarak Adobe Yaz?c?n?zdan save ettiginiz döküman? distellerdan gecirirseniz eps niz de lensiniz de CUK diye kar??n?za ç?kar... ;)
Mac Pro (Late 2013) / 3,5 GHz 6-Core Intel Xeon E5 / 32 GB RAM / 4 TB HD / 10.11.3 (El Capitan)

masaimara

Cevap #29 - 29 Mart 2007, 13:27

freehand de eps nin üzerine lens uygularsan?z ç?kmaz. tif olmas? gerekir... dcs 2.0 format?n? da desteklemez. direkt eps olmas? gerek...

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri