Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 14   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Burak ATUK

• Emekli
    • website
PDF
Cevap #30 - 29 Mart 2007, 17:49

Peki içinde lens olan bir FH belgesini PDF'ye çevirdi?imiz zaman lens kayboluyor, bunu engellemenin bir yolu var m?? Ayr?ca yine DCS 2.0 formatl? resimler PDF'de görünmüyor, varsa birde bunun çözümü ne olaki? Te?ekkürler..

Bu yaz?da lens lerin eps nin üstünde oldugun dan bahsetmiyor arkadas, eger oyle ise zaten bastan hatal? oldugunu FH kendisi uyar? vererek bildirir. Burada iki farkl? sorundan bahsettigi kan?s?na vard?m, Birincisi DCS2.0 eps lerin PDF te görünmedigi, ikincisi de Lenslerin PDF te görünmedigi, keza bu iki sorunda .ps'e cevirilmis bir FH belgesini disteller dan gecirdiginizde sorunsuz bir PDF yapt???n? belirttik.
Mac Pro (Late 2013) / 3,5 GHz 6-Core Intel Xeon E5 / 32 GB RAM / 4 TB HD / 10.11.3 (El Capitan)

Zen

Ynt: PDF
Cevap #31 - 04 Nisan 2007, 17:36

FH'de 40 sayfal?k bir al??mam var, bunu PS olara kaydettikten sonra distillerde pdf'ye çeviriyorum (mail için) ama ne hikmetse tek bir sayfa hariç bütün sayfalar S/B geliyor, o tek sayfada Pantone renklerden mevcut. Olay? çözemedim ???. Neyi yanl?? yap?yorum acaba?
iMac 3,2 GHz Intel Core i5 16 Gb 1600 MHz DDR3 27"
MacPro 2x2.8 GHz Quad-Core Intel Xeon
4 Gb 800 MHz DDR2 FB-DIMM Ram 20" Cinema Display
iMac 2.5 GHz Intel Core i5 8 Gb 1333 MHz DDR3 Ram

Burak ATUK

• Emekli
    • website
PDF
Cevap #32 - 04 Nisan 2007, 18:14

FH'de 40 sayfal?k bir al??mam var,

Genelde bu kadar coklu sayfalarda sayfalar? formalara bolerek .ps olusturmak ceviri yapan disteller icin rahatlat?c? bir yontem oluyor... yanlis yaptiginiz bir sey oldugunu sanm?yorum sadece cok fazla yüklendigi icin disteller balatayi siyiriyor olabilir.  ;)
Mac Pro (Late 2013) / 3,5 GHz 6-Core Intel Xeon E5 / 32 GB RAM / 4 TB HD / 10.11.3 (El Capitan)

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #33 - 04 Nisan 2007, 18:19

FH'de 40 sayfal?k bir al??mam var, bunu PS olara kaydettikten sonra distillerde pdf'ye çeviriyorum (mail için) ama ne hikmetse tek bir sayfa hariç bütün sayfalar S/B geliyor, o tek sayfada Pantone renklerden mevcut. Olay? çözemedim ???. Neyi yanl?? yap?yorum acaba?

Quark Express eps olarak export edin ve Smallest File Size'? seçin...

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Cevap #34 - 05 Nisan 2007, 15:01

FH'den .ps üretirken yaz?c? olarak PostScript S/B bir yaz?c? seçmi? olabilir misiniz? E?er AdobePDF yaz?c?s?n? seçti?iniz halde ç?kt? S/B ise, PDF yaz?c?s?n?n tan?mlamas? Generic PostScript kalm??t?r. Düzeltmeniz gerekiyor.

System Preferences > Print&Fax menüsünden AdobePDF yaz?c?s?n? seçip sa?daki Printer SetUp butonuna t?klay?n.
Printer Info pop-up menüden Printer Model'i seçin. Hemen alttaki Pop-up menüden de Adobe tan?mlamas?n? seçip ç?kan menüden AdobePDF tan?ml? sürücüyü seçerek Apply Now butonuna bas?n.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #35 - 05 Nisan 2007, 15:50

Ek olarak;

FH'den .ps dosya üretmenize gerek yok asl?nda.
AdobePDF yaz?c?s?n? seçti?inizde FH > Print menüsünden PDF Options bölümüne geçin. Burada tan?mlayaca??n?z PDF kriterleri ile Distillerdeki kriterler ayn?d?r. Smallest File Size seçene?ini tan?mlay?p Print komutunu verin. Distiller'de olan biten neyse, FH'de bu yolu izledi?inizde de ayn? sonuca ula??rs?n?z.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #36 - 05 Nisan 2007, 16:03

Ek olarak;

FH'den .ps dosya üretmenize gerek yok asl?nda.
AdobePDF yaz?c?s?n? seçti?inizde FH > Print menüsünden PDF Options bölümüne geçin. Burada tan?mlayaca??n?z PDF kriterleri ile Distillerdeki kriterler ayn?d?r. Smallest File Size seçene?ini tan?mlay?p Print komutunu verin. Distiller'de olan biten neyse, FH'de bu yolu izledi?inizde de ayn? sonuca ula??rs?n?z.

Bu bana özel bir durum mu bilmiyorum ama PDF printer'? kullanarak PDF olu?turmak, Adobe programlar?n?n içinden veya Distiller ma?rifetiyle PDF olu?turmaktan 5 kat daha uzun sürüyor, o yüzden pek tercih etmiyorum.

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #37 - 05 Nisan 2007, 16:16

Bu bana özel bir durum mu bilmiyorum ama PDF printer'? kullanarak PDF olu?turmak, Adobe programlar?n?n içinden veya Distiller ma?rifetiyle PDF olu?turmaktan 5 kat daha uzun sürüyor, o yüzden pek tercih etmiyorum.

Do?ru yap?yorsun. Lakin, FH içinden AdobePDF motorunu kullanman?n ba?ka yolu yok.
.ps dosya üretip Distillere havale etme i?i çok daha uzun sürer.
K.T.

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #38 - 05 Nisan 2007, 16:35

Do?ru yap?yorsun. Lakin, FH içinden AdobePDF motorunu kullanman?n ba?ka yolu yok.
.ps dosya üretip Distillere havale etme i?i çok daha uzun sürer.

Ah Adobe ahhh... Cân?m FH'i öldürdü herifler, ufak bir kaç rotu? at?p, universal yap?p, biraz da h?zland?r?p koyuveselerdi Freehand CS3 diye ellerine mi yap???rd?? Çat?r çat?r da satarlard?. Freehand'in o 9. versiyon zamanlar?ndan kalan tad? hala mouse'umda...

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #39 - 05 Nisan 2007, 16:39

Ah Adobe ahhh... Cân?m FH'i öldürdü herifler, ufak bir kaç rotu? at?p, universal yap?p, biraz da h?zland?r?p koyuveselerdi Freehand CS3 diye ellerine mi yap???rd?? Çat?r çat?r da satarlard?. Freehand'in o 9. versiyon zamanlar?ndan kalan tad? hala mouse'umda...

Hayret, Illustrator saflar?ndan seslenmedin Indesign da oldu?u gibi :P
Valla say?s?z bug'lar?na ra?men FH gibi h?zl? ve rahat kullan?lan ba?ka bir pro grafik yaz?l?m? bilmiyorum. Dün yine delirtti beni, olsun :)
K.T.

behcet

Cevap #40 - 05 Nisan 2007, 16:50

Ben de Aldus'tan beri kullaniyorum freehand'i. Kaz?m seninle ayn? fikirdeyim. cok kullan??l? bir program. Piyasadan kalkarsa  bir psikolaga gitmek gerekebilir.
MacBookPro  - PowerPC G4  1.25 Ghz

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #41 - 05 Nisan 2007, 16:52

Hayret, Illustrator saflar?ndan seslenmedin Indesign da oldu?u gibi :P
Valla say?s?z bug'lar?na ra?men FH gibi h?zl? ve rahat kullan?lan ba?ka bir pro grafik yaz?l?m? bilmiyorum. Dün yine delirtti beni, olsun :)

Valla Freehand'i ?u haliyle bile Illustrator denen yorucu programla k?yaslamam. Illustrator milyon tane 5 para etmez özelli?i olan (ama gerekli bir tak?m fonksiyonlardan yoksun) 5 para etmez bir grafik yaz?l?m?. Ad? üstünde Illustrator, ben Illustrator de?ilim grafik tasar?mc?s?y?m. :'(
InDesign'?n hastas?y?m o ayr?...  :)

Selçuk Y?lmaz

• Ziyaretçi
Cevap #42 - 05 Nisan 2007, 18:31

MacOs 9.2.2 TR, FH9, PS5.5 veya 6, DW4, FL5 (i? yapacak tak?m bu ya)
Hepsini toplasan 250mb yer tutmaz... ?imdi PDF'e de öyle bi al??te?ekkürler ki bunlar?n yan?na Jaws PDF Creator'u koymasak olmaz...

Off of alacam bi imac g4, o olacak...

(;

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #43 - 05 Nisan 2007, 18:42

Classic for ever diyorsun yani :)
K.T.

Selçuk Y?lmaz

• Ziyaretçi
Cevap #44 - 05 Nisan 2007, 18:53

onu pek diyesim yok, sadece i? yapacak tak?m o... gerisi ?i?irilmi? ikonlar

(;

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri