Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Burak ATUK

• Emekli
    • website
Ynt: PDF
Cevap #75 - 18 Ağustos 2007, 00:33

hergün yeni yeni bisiler görüyorum ve ögreniyorum su PDF isi ile alakal?...

Geçenlerde bir arkada??ma u?rad?m Masaüstüne bir klasör olu?turmu? PDF diye bunun içindede in out diye birer klasör var FH den yada QXP den yapt??? .ps leri buradaki in klasörüne kaydediyor disteller ordan al?p kendi kendine out klasörünün içine PDF yap?p .ps döküman?n? da siliyor. Acele taraf?ndan nas?l yap?ld???n? sordum kendisine ama tam olarak akl?mda kalmad?... Sayg?de?er MARE?AL?M bu konuda bir bilgi aktar?m? yaparsa nede güzel olur pekde güzel olur... :)
Mac Pro (Late 2013) / 3,5 GHz 6-Core Intel Xeon E5 / 32 GB RAM / 4 TB HD / 10.11.3 (El Capitan)

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #76 - 20 Ağustos 2007, 09:55

hergün yeni yeni bisiler görüyorum ve ögreniyorum su PDF isi ile alakal?...

Geçenlerde bir arkada??ma u?rad?m Masaüstüne bir klasör olu?turmu? PDF diye bunun içindede in out diye birer klasör var FH den yada QXP den yapt??? .ps leri buradaki in klasörüne kaydediyor disteller ordan al?p kendi kendine out klasörünün içine PDF yap?p .ps döküman?n? da siliyor. Acele taraf?ndan nas?l yap?ld???n? sordum kendisine ama tam olarak akl?mda kalmad?... Sayg?de?er MARE?AL?M bu konuda bir bilgi aktar?m? yaparsa nede güzel olur pekde güzel olur... :)

Bu bir folder action olsa gerek...

Yavuz Kaynar

• Karanl??a sövece?ine, kalk bir mum yak. (Konfiçyüs
    • iskefiyeli
Cevap #77 - 20 Ağustos 2007, 10:10

Distiller bu i?i kendisi yap?yor. Setting -> Watched Folder yolu ile masaüstünde (ya da ba?ka bir yerde) yaratt???n?z ya da tan?mlad???n?z bir klasör içerisinde in ve out klasörlerini olu?turur, buradaki in klasörü içine bir ps dosyas? dü?ünce onu PDF yapmaya ba?lar (tabii ki distiller'in daha önceden aç?k olmas? gerekiyor). Sonras?nda da Out klasörüne PDF belgesini yerle?tirir. ?sterseniz ps uzant?l? dosyay? siler, isterseniz, out klasöründe saklar.

A?a??daki ekran resminde, 1 nolu yerde klasörü tan?ml?yoruz (ekliyoruz), 2 nolu yerde de ps dosyas?na ne yapaca??m?z?.

Art?k distiller aç?k oldu?u sürece, in klasörüne dü?en her ps dosyas?, otomatik olarak PDF yap?l?r, out klasörüne ta??n?r ve ps dosyas? çöpe at?l?r.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2007, 10:51 Gönderen: Yavuz Kaynar »
MacPro 2x2,26 QuadCore
23" Apple LED Cinema Display
MacOS X 10.7.4 (Tr)

Burak ATUK

• Emekli
    • website
PDF
Cevap #78 - 25 Ağustos 2007, 00:32

Tesekkurler Yavuz, :)

haz?r yakalam??ken bisi daha soray?m gönderdigin resimde bulunan load settings den de kendi ayarlar?ndan birini secip bunula cevir modu verebiliyorsun degilmi?
 ;)
Mac Pro (Late 2013) / 3,5 GHz 6-Core Intel Xeon E5 / 32 GB RAM / 4 TB HD / 10.11.3 (El Capitan)

Zen

Ynt: Re: ama 4 sayfayi nasil yollariz??
Cevap #79 - 29 Ağustos 2007, 15:48

Bask? için PDF/X-3:2002 format?nda gönderin.

Bunu yaparken hangi do?ru ayarlar? yapmak laz?m (örn. Output intent profile name seçene?inin ne olmas? gerekir veya neye göre ayarlanmas? laz?m)
iMac 3,2 GHz Intel Core i5 16 Gb 1600 MHz DDR3 27"
MacPro 2x2.8 GHz Quad-Core Intel Xeon
4 Gb 800 MHz DDR2 FB-DIMM Ram 20" Cinema Display
iMac 2.5 GHz Intel Core i5 8 Gb 1333 MHz DDR3 Ram

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #80 - 29 Ağustos 2007, 16:12

E?er yaz?l?mlar?n?zda herhangi bir renk profili devrede ise ve dökümana gömülmü?se, Output intent profile name bölümünde tan?ml? profil devreye girmez. Dökümanda profil tan?ml? olmad??? durumlarda, bu bölümde tan?ml? olan profil PDF içerisine gömülür.

"No Default Profile" olarak ayarlad???n?zda, dökümandaki profil geçerli olur. Yani, dökümanda profil varsa geçerli olur, yoksa PDF'te herhangi bir profil tan?mlamas? yap?lmaz.

Zen

Cevap #81 - 29 Ağustos 2007, 16:26

Peki Kaz?m abi a?a??daki ayarlarda bir sakatl?k varm? (aff?na s???narak soruyorum)

http://img441.imageshack.us/my.php?image=picture4mb4.png

http://img259.imageshack.us/my.php?image=picture5fu1.png

http://img409.imageshack.us/my.php?image=picture6vv9.png

Birde alttaki "Trapped" seçene?i ne olaki? ;D

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #82 - 30 Ağustos 2007, 16:18

benim ba?ka bir sorum var...

quarkta roman boy bir kitab? facing pages  olarak haz?rl?yorum..
bunu pdf ye çevirip vericem matbaaya..
bu gün kitab? diki?li yapmaya karar verdik.. forma katlanma ?ekli aç?s?ndan bir sorun olur mu acaba?. pdfde birbirine yap??an sayfalar? matbaa nas?l ay?racak ?.

Kitab?n zemininde renk yoksa, yani zemin bo? ise Acrobat pro ile kolayca ayr?labilir.

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #83 - 31 Ağustos 2007, 11:42

Zeminde renk yok. Yani ?imdi ben bunu  facing pages olarak versem matbaa zorluk ya?amaz de?il mi?.

Quark'?n facing page ?eklinde çal???lm?? bir dosyay? nas?l PDF yapt???n? bilmiyorum ama InDesign'da facing page ?eklinde çal???lm?? bir dosyay? PDF yapt???n?zda zaten biririnden ay?r?yor ve sayfalar?n (facing page ?eklinde olanlar?n) biribirine de?dikleri noktadan ta?ma paylar?n? yarat?yor. Zaten zemin problemi burada olu?uyor. E?er sayfalarda biribirinden farkl? zeminler varsa di?er sayfa için al?nan ta?ma pay?nda gözüktü?ü için montaj ve kesim türüne göre sorun ç?karabilir.
Dedi?im gibi Quark'?n bu durumda nas?l PDF olu?turudu?unu bilmiyorum (Quark 6'dan sonra Quark dü?man? oldumda biraz, o yüzden) sizi yan?ltmak istemem.

barsahin

Cevap #84 - 31 Ağustos 2007, 12:26

Matbaa, PDF vs. y?llard?r u?ra?mad???m ?eyler. Lakin ?u cümleyi görünce

Dedi?im gibi Quark'?n bu durumda nas?l PDF olu?turudu?unu bilmiyorum (Quark 6'dan sonra Quark dü?man? oldumda biraz, o yüzden) sizi yan?ltmak istemem.

Quark dü?manlar?na "heyyo ben buraday?m" demek istedim.

Soruya gelince Quark'ta PDF olarak çevirdi?inde farkl? bir ayar yapm?yorsan sayfalar yap???k gelmiyor. En az?ndan ben ?imdi 1-2 deneme yapt?m yap???k de?illerdi. Tabi "Print" ard?ndan "Pdf" deme, Export seçene?inden Quark'?n kendi PDF motorunu kullan, hatta options seçene?inden bask? için di?er gerekli ayarlar? yap?p inceleyebilirsi n.

Edit:
Export PDF dedikten sonra gelen percerede "Spreads" seçili ise PDF sonras? sayfalar yap???k gelir, seçili de?ilse ayr? gelir.
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2007, 12:27 Gönderen: Bar?? ?ahin »
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Zen

Cevap #85 - 04 Eylül 2007, 15:52

PDF ile ilgili bir dolu aç?klama ve ayar?n oldu?u bir sayfa var www.gwg.org valla bir girdimki derya ama ne yaz?kki bir çok ?eyi anlayamad?m o zaman dedimki "olm sen anlam?yorsun diye millette anlamayacak de?il ya elbet yard?mc? olan ç?kar (Kaz?m abi kula??n ç?nlas?n:)". Özellikle "Appliation settings" k?sm?ndaki download lar?n ne i?e yarad?klar?n? pek çözemedim ama forum olarak elbirli?iyle bununda üstesinden geliriz diye dü?ünüyorum (aras?ra beynime elektrik gelir öyle ;D)

Zen

Cevap #86 - 04 Eylül 2007, 16:29

E?er sayfalarda geçme varsa sorun olur, film yapt?r?yorsan?z filmcinize trase verin ç?k??? montajl? als?n hem matbaa rahat etsin hem sizin içiniz rahat etsin.

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #87 - 04 Eylül 2007, 16:30

Esas?nda montaj, matbaa bask? sürecinin bir parças?. Yani, tasar?mc?y?/operatörü ba?lam?yor.
Hiçbir matbaa, "bu i?i montajlamadan yollam???n, basmam" demez, diyemez.
Lakin, haz?rlad???n?z dosyay? otomatik olarak montajlayacak bir yaz?l?m/plug-in e?li?inde, i?i film ç?k?? a?amas?nda otomati?e ba?layabilir.
Bu durumda, hadise tamamen matbaan?n sizden talepleri, kar??l?kl? isti?areniz do?rultusunda gerçekle?ir. ??i oldu?u gibi yollaman?z? da isteyebilir, PDF olarak da.
Hiçbir talepte bulunmuyorsa, PDF yollaman?n bir sak?ncas? yok. Zira, montaj? eski usül halledecek, yani montajc?lar?na yapt?racaklard?r. Ha zor mu kolay m? olu?u da sizi ba?lamaz. Montajc?lar da ekmek yesin.

behcet

Cevap #88 - 04 Eylül 2007, 21:27

En iyisi sayfalar?n? tek tek ver, ellerine de s?ralamay? gösteren bir maket ver kafan rahat etsin. Zaten iyi matbaa ise sana bir ozalit prova yaparlar.
MacBookPro  - PowerPC G4  1.25 Ghz

Zen

Cevap #89 - 05 Eylül 2007, 08:49

Filmi montajl? teslim etmenin en büyük avantaj? zamandan tasarruftur çünkü 1 forma montaj "e?er 4 renk ise" 16 sayfa x 4 renk = 64 montaj yapar oysa montajl? yollad???n?zda bu süre 2 yüz x 4 renk = 8 montaj olur yani 8 kat k?sal?r ayr?ca olas? bir hata ihtimali en aza indirgenir (i? bütün oldu?u için sayfalar?n kaymas? veya geçme sayfalarda problem ya?anmas? vs.). Montaj? sizin yapman?z veya matbaaya montajl? yollaman?z tabiiki ?art de?il ama bu ?ekilde hay?r duas? al?rs?n?z.  ;)

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri