Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

humvy

10.5.8 kullanicisiyim  gittigidiyorda 200 tl ye satiliyor snow leopard.Acaba internetten torrent felan indirip uzerine mac store dan upgrade yapsam sorun yasarmiyim?

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Direkt Lion da alabilirsiniz, yurtdisinda stick olarak satilmaya basladi, 68 avro mu neydi hatta.

http://store.apple.com/us/product/MD256Z/A?mco=MTY3ODQ5OTY
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

humvy

Direkt Lion da alabilirsiniz, yurtdisinda stick olarak satilmaya basladi, 68 avro mu neydi hatta.

http://store.apple.com/us/product/MD256Z/A?mco=MTY3ODQ5OTY

Son care ona bakicam artik .

fyodor

• Macbook Air 2011 13" Core i5 1.7 GHz

Ba?tan söyleyeyim ben hackintosh kullan?yorum. Benim bildi?im bu InstallESD.dmg nin içinde BaseSystem.dmg diye ba?ka bir dmg nin daha olams? gerekir. E?er göremiyorsan?z gizli dosyalar? görünür yap?p bak?n. Ben onu usb ye restore etmi?tim. Ard?ndan usb deki System/Library içindeki Packages k?sayolunu silmi? buraya InstallESD.dmg nin içndeki Packages klasörünü kopyalam??t?m. Ard?ndan InstallESD.dmg içerisindeki kernelcache, mach_kernel ve boot.efi dosyalar?n? (bunlar da gizli dosya) usb nin içine kopyalam??t?m. Bundan sonra boot edip kurdum Lion u. Tabi hackintosh oldu?u için farkl? farkl? ?eyler de yapt?m. Ama apple bilgisayara bu ?ekilde kurulum olmas? laz?m.

Not: Gizli dosyalar? göstermek için terminalden:
defaults write com.apple.finde r AppleShowAllFil es TRUE ve killall Finder yazman?z laz?m. Tekrar gizlemek için ise ayn? komutlarda TRUE yerine FALSE yazman?z yeterli.

Baymeve

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

lion  u slow suz yüklemek  oluyor yazmissiniz

gereken bilesenleri internetden indirdigini yazmissiniz

direk internet kablosunu takmak yeterlimi yoksa wlan mi tanitmak gerekiyor

slow yüklü olmayan mac book pro (2010) ya denedim ama olmadi

lan kablosunu takarak yaptim ama a

*Çetin

• Grammar Lieutenant...

Kafa kar??t?rmaya gerek yok.

Lion i?letim sistemini kurabilmek için öncü bir sistem kurulu olmas?na gerek yok, o eskidendi. Sadece, bilgisayar? ald???n?z sistemin daha dü?ü?ünü kuramazs?n?z. Yani elinizdeki cihaz fabrikadan Leopard ile ç?kt?ysa Tiger kurulamaz ki bu da günümüzün Mac kullan?c?lar?n? ilgilendirmiyor . 2011 modeller SL ile geliyor, Rosetta isteyen o sistemde kalabilir.

Hackintosh'un dengesiz kurulum tekni?i ile o klasör bu kext o dosya kafa patlatman?za gerek yok, kurulum ekran?na girmek 1 te?ekkürler, sistemi kur demek 2 te?ekkürler uza??n?zda. Bunu 2 tane kaymak gibi çal??an Intel Centrino ve P4'e Hackintosh sistemi kurdu?umu belirterek söylemek istiyorum.

Slow de?il, Snow olacak. Ayr?da dediklerinizden ve yaz?? ?eklinizden hiçbir?ey anla??lm?yor.

*Ek olarak, burada Hackintosh'a dair destek verilmemektedir . Ayr?ca bu korsan için de geçerli. Elinizdeki kurulum imaj?n? USB diske geçirmenize yard?mc? oluruz. Bu imaj? nas?l elde edece?inizin yasal metodu, Apple'?n kendi Appstore'u, gerisi bizi ilgilendirmiyor . Aç?kcas? 30 dolara sat?lan bir?eyi 200 liraya almam. Ben DL DVD'ye yazd?rd?m sat?yorum gibi bir cevapla kar??la??rsan?z bu da gereksiz. DVD'den 2 kat k?sa sürüyor USB'den kurulum. Çizilme bozulma derdi de yok ve tamamen yasal.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

Baymeve

üstadim yanlis anlamissin

snow yerine slow yazmisim kusura bakma bilerek yapmadim   Snow oldugunu biliyorum

benim sistemim hackintosh degil bende  2010 yilinda alinma macbook pro var 15 inc

intel islemci 2,53ghz

ustam gittim slow leopart 10.6.3 aldim yasal  onla boot olmadi elmada  kaldi

eger yüklemeye basarirsam 30€ icin kacakla ugrasamam

tabiiki hemen gider alirim zevkle   macbook  varsa 30€nun hesabi olmaz

bu arada sorunum halen devam ediyor

ama devoloper sürümünü indirdim onda keychain soruyor

trancetor

• Macbook Pro 2.66 Ghz Core2Duo 4GB Ram

Arkada?lar merhaba, bir tan?d?ktan macbook pro ald?m içerisinde ne snow leopard var ne de ba?ka herhangi bir i?letim sistemi var. kendisi en son win7 kurmu? sonras?nda tekrar mac os x kurmaya çal??m?? ve kuramam??. ?imdi ben bu cihaza lion kurmak istiyorum. Elimde kurulum dvdsi falan yok. Netten 3.6 gbl?k Lion'un setup? diyerekten bir dosya indirdim fakat pc kulland???m için dvdye veya usb diske mount edemedim. Direk yazsam dvdye herhalde boot etmez. Nas?l kurulum yapabilirim yard?mc? olursan?z sevinirim.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 10:04 Gönderen: trancetor »

Baymeve

power iso  adinda bir program var onunla windows altinda yazabilirsin

icinde  mac os yoksa  developer degilde final sürümünü indirirde

kurulum baslamadan wlan ayarlarsan dosyalari internetden indirip kurmaya basliyor

trancetor

• Macbook Pro 2.66 Ghz Core2Duo 4GB Ram

Baymeve te?ekkürler alakan için. Kurulumu u?ra?lar?m sonucu Allah'a ?ükür hallettim :) Öncelikle Lion'un dmg dosyas?n? açabilmek için demon tools, alchol 120, magic iso gibi programlar? denedim hiçbirinde açamad?m dmgyi en son ultra iso ile açabildim ve ultra iso progam? üzerinden dmgnin içindeki bütün dosyalar? oldu?u gibi bo? bir dvdye yazd?m ve yaz?m i?lemi bittikten sonra dvdyi cihaza takt?m aç?l??ta alta bas?l? tutarak dvdyi seçtim bu ?ekilde sorunsuz kuruluma ba?lad? tabi yakla??k 10-15 dakikal?k bir update de yapt? internet üzerinden. ?imdi hiç bir sorun yok. ?lk Mac os x kurulumumdu, ?ükür ba?ar?l? oldu :)
Bu arada cihaz?m macbook pro 13 inç
2,66ghz core2 duo
320 gb hdd
320m 256 gb vga
1400 tlye sizce uygun mu alm???m piyasadaki ederi nedir bu modelin bilmiyorum genel olarak olarak pahal? olduklar?n? biliyorum.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2011, 10:07 Gönderen: trancetor »

robin_1234

merhaba arkada?lar ben leopard kullan?c?s?y?m snow leoparda geçmek istiyorum yard?nmc? olursan?z sevinirim.nas?l geceb?l?r?m dvd laz?mm?? gal?ba nerden tem?n edebilirim

Baymeve

apple storeden satin alabilirsin 29,90€ yada yada
sana kalmis internetden indirirsin  bu  illegal oluyor tabii

yada direk lion a gec bence  yok süper bir isletim sistemi

robin_1234

liona direk gecebilirim mi ?uan leopard kullan?yorum macbook kullan?yorum lionu tüm mac lere uyar m? yard?mc? olsan sevinirim

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

core 2 duo'lu tüm maclere kurulabilir.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

*Çetin

• Grammar Lieutenant...

ve üstü tabiki.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri