Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

robin_1234

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.

evet benim mac intel core 2 duo apple storeden 29 euroya lionu alacak olursam dvd olarak adrese mi geliyor nas?l kuracag?ma dair yönlendiriyorlar m? forumdan okudag?ma gore kurmas? epey zor g?b? sorunlar olusuyormus kurulumu basit ise alaya?m. yard?mc? olursan?z sev?n?r?m

deatpawk

• Macbook Pro 13.3 2.3 GHz i5 320 GB HD 8 GB DDR3

Peki i?te benim sorunum :) Daha bu Eylül ald???m Macbook Pro dan lion dvd si ç?kmad? yani yüklüydü içinde ve bozulan mac imin Time Machine yedeklemesini ona kurdum.Fakat hiç mac de Lion ?n yüklemeyle ilgili bir?eyi göremedim.Sat?nda almad?m AppStore dan tekrardan indereyim kurulu geldi?i için.?imdi ise Mac imi formatlay?p sonras?nda Lion ?n? kurmak istiyorum.Bunu nas?l yapabilirim?
Ya?amak ?stemem Aran?zda

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Sistemde bir sorun ya?arsan?z alt tu?una basarak aç?p recovery bölüntüsünden sistemi tekrar kurabiliyorsunu z. Ancak Lion'u tekrar indiriyor.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

robin_1234

lionu indirdim ama nas?l kuracam bilemiyorum.hed ef sece kadar geliyor fakat macintosh hd ve 4.7gbl?k bos yer gözükuyor macintoshu seçt?g?mde çal?san sistem böulumune yüklenemez diger yeri sect?g?mde ise bu disk bölumunun içeri?i de?i?tirilemiyor deniyor.ne yapacag?m? b?lm?yor b?de indirdigim l?onu dvdye m? yuklelmem laz?m hdd neyse onu tem?zlemem m? gerek?yor. forumu okudum herkes b?seyler dem?s ama ben ne yapacag?m? tam olarak b?lem?yorum.mac? yen? kullanmaya baslad?m (hemen hemen 1 sened?r bende fakat anlayamad?g?mdan kullanamad?m 2 ayd?r cozmeye cal?s?yorum ) lionunda ne i?e yarad?g?n?da b?lm?yor forumda tutmu? b?r lion muhabbet? brnde kurmak ist?yorum ama b?rturlu kuramad?m.bas?t?nden anlatab?lecek b?r arkads yok mu. yard?mc? olursan?z sev?n?r?m.

Dr Kalipso

• MB Pro, QC 2.3, I7", 8Gb, 750Gb, OS-X Lion 10.7.2
    • Salamandra Records

San?r?m App Store'da alt tu?una basarak download etmeye çal??t???n?zda tekrar indirmeye zorluyor. App Store'daki o küçük üçgene alt tu?una bas?l? tutarak t?klamay? deneyin.

Bugra Bunu Biraz Daha Aciklayabilirmi sin? Resimdeki Ucgendenmi Bahsediyorsun Yoksa Baska Bir Yerdemi? Cunku Oraya Alt Ile Tiklayinca Buton Yine Ayni Sekilde, Yani Normal Calisiyor.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2011, 03:05 Gönderen: Dr Kalipso »
Macbook Pro 17" 2.3 Ghz QC - 8 GB Ram - 750 GB HDD Mac OS-X Lion 10.7.2
Macbook Pro 17" 2.5 Ghz C2D - 4 GB Ram - 500GB HDD Mac OS-X Snow Leopard 10.6.8
iPhone 3GS 16 GB (Siyah)
iPod Clasic 60 GB
Logic Studio 2.0 (Boxed)

Bu?ra Henden

• Yönetici

Emin degilim ama Lion altinda tekrar Lion indirmeye izin vermiyor olabilir. SL altinda denemek gerek.

panboy

« Son Düzenleme: 07 Kasım 2011, 21:57 Gönderen: panboy »

C?pt?inM?c

• Kırmızı Kart
  • iMac 21.5'' ?3 3.06Ghz HD4670 1TB HDD

San?r?m App Store'da alt tu?una basarak download etmeye çal??t???n?zda tekrar indirmeye zorluyor. App Store'daki o küçük üçgene alt tu?una bas?l? tutarak t?klamay? deneyin.
O ?ekilde olmuyor denedim ama banada laz?m bu dmg dosyas? benim mac yüklü geliyor ve bu i?lemi bi türlü yapam?yorum o dmg dosyas?n? bulup usbye yada dvdye mount edemiyorum ba?ka yap?labilecek bi?ey yokmu bu?ra bey bi yard?m
?iMac 21.5'' 2010 3.06 ghz.?
?Apple q kablosuz klavye.  Microsoft arc touch mouse?     ?Uc-logic Twha 60 grafik tablet.Wacom bamboo pen tablet? ?Ph?l?ps wireless kulakl?k?
iMac OS X Lion 10.7.3 TR-Mountain Lion 10.8 DP2?

eskomer

Snow leopard olmadan app store girilmedigi icin lionu indiremiyorum. Once snow leopard aliyim desem piyasada snow leopard yok. Kac gundur cildirmak uzereyim, biri yol gosterebilir mi lutfen?

C?pt?inM?c

• Kırmızı Kart
  • iMac 21.5'' ?3 3.06Ghz HD4670 1TB HDD

Snow leopard olmadan app store girilmedigi icin lionu indiremiyorum. Once snow leopard aliyim desem piyasada snow leopard yok. Kac gundur cildirmak uzereyim, biri yol gosterebilir mi lutfen?
Snowleopard dvdleri sahibinden.com'da sürü gibi vaar 5-6 tane ki?i sat?yor linki vereyim ordan bak, http://www.sahibinden.com/search.php?b%5Bsearch_text%5D=mac+os

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-domain-hosting-yazilim-yazilim-apple-mac-os-x-snow-leopard-10-6-2-orjinal-yazilim-33262088/detay

?kinci linkte hem sl var hemde lion var.
?iMac 21.5'' 2010 3.06 ghz.?
?Apple q kablosuz klavye.  Microsoft arc touch mouse?     ?Uc-logic Twha 60 grafik tablet.Wacom bamboo pen tablet? ?Ph?l?ps wireless kulakl?k?
iMac OS X Lion 10.7.3 TR-Mountain Lion 10.8 DP2?

ufuk

Snow için oradaki paralar? vermene yaz?k arkada??m, geçen gün 25 tl"ye 8 gb usb stick ald?m ve snow'u bootable yapt?m bunun içine. Benimle temas kur 8 gb bir flash bellek gönder, ben ona snow'u bootable yüklerim sana. Tabi lion'u sat?n alaca??m sözüne istinaden bu teklifi yap?yorum, maksat türkiyeden macosx i?letim sistemi alanlar?n say?s? arts?n.

onurrkaan

• Macbook Pro 15" 2.2Ghz i7-8Gb Ddr3-750Gb Hdd

Sanirsam snow leopard bulamama genel bir sorun...Soyle ki bende aramama ragmen bulamiyorum..
Apple store ile gorustum..Kac tanesine ugrasamda hepsinden ayni cevabi aldim "hayir dvd olarak satin alamazsiniz artik satilmiyor,fakat isterseniz biz sizin yerinize kurulum yapiyoruz" peki yap kardesim kurulumu sonra verecek misiniz dvd'yi bana? HAYIR :) benden istenilen ucret 200 dolar :) yedeklemeliymis :) Apple store'un boyle birsey yapmasina aklim ermedi acikcasi..hem 200 dolar istiyor hem dvd yi bile vermiyor..Ayric a Lion cikarken sadece SL'nin en guncel hali diyor SL satmiyor..Yoksa arada ben mi kacirdim birseyler anlamadim..Bu arada yurt disinda yasiyorum..Burd aki merkez ofise mail attim normal mi bu diye evet yaniti geldi :) Koca ulkede SL yok :) zorla yasa disi yolla basvurmamiz mi lazim? torrent vs. neyse ki gecte olsa bu konu yardimi ile Lion'a SL siz gececegiz....Fa zla konu disi oldu ozur dilerim herkesten ama acayip sinirleniyorum bu konuya ve ilk kez apple firmasina kiziyorum...tab i ki gozunden kacan detaylar yoksa...

Bu?ra Henden

• Yönetici

onurrkaan

Tam olarak nedir bu "OS X Lion USB Thumb Drive" Aslinda su ibare olmasa "To upgrade your Mac to OS X Lion, you must be running OS X Snow Leopard...." diyecegim ki kurulum usb'si?Cunku aciklama kisminda Lion ozelliklerinden soz edilmis...

onurrkaan

Tamamdir sorumun cevabina ulastim sizinlede paylasayim..Ege r ki dogru anladiysam bu urun internet olmayan bir mac urunune zahmetsiz kurulum yapma olanagi taniyan bir usb bellek..Lion sadece app store uzerinden download edilmesi gerekiyor fakat internetiniz yoksa bu urun kullanisli olabilir...

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri