Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ykp25

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Ynt: Site Durumu
Cevap #15 - 08 Aralık 2013, 18:21

Çok garip olacak ama..

bi ?phone'mdan gireyim dedim.. Siteye sihirli de?enek de?di sankii Çok ama çok iyiydi.. Anla??lan windowsta durum berbat gözüküyor..

Yapanlar?n eline sa?l?k ne diyelim ki..

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #16 - 08 Aralık 2013, 19:58

Merak ettim, Windows alt?nda Helvetica Neue Light fontunu kurarsan?z düzgün gözüküyor mu acaba...

Birisi deneyebilir mi?
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Lizard King

• Gnik Drazil
Cevap #17 - 09 Aralık 2013, 11:32

Görünüm itibariyle sitenin yeni dizayn? güzel ama kod aç?s?ndan ayn? ?eyi söyleyemeyece?im malesef. Dizayna gösterdi?iniz özeni ke?ke kodu yazarkende gösterseydiniz. Umar?m bu mesajdan al?nmazs?n?z , k?rmak için söylemiyorum.
Macbook Pro 15" Retina 16GB Ram
Macbook Pro 17" 8GB Ram SSD
27" Led Cinema Display
Iphone 5
New Ipad Retina Display

SY

• Ziyaretçi
Cevap #18 - 09 Aralık 2013, 12:57

Kod yazan yok aram?zda, kendisine iletemeyece?iz bu siteminizi maalesef...

Bu arada durumdan can? s?k?lan kimse de elini ta??n alt?na koymuyor fark?ndaysan?z, laf etmesi kolay, çözüm???... ...yok maalesef...

Oronra

• i?you
Cevap #19 - 09 Aralık 2013, 13:44

De?il maalesef. Özellikle windows'ta sayfan?n hiç aç?lmamas?n? bile tercih ederim.

Girmesen de olur rss ile falan takip edebilirsin. Bo?una can?n? s?kma girip de.

Genel olarak;
Bu konuda anlayamad???n?z ?eyler olabilir, tavsiyem kafan?z? çok yormaman?z. Neticede benim dü?üncelerim de?i?meyecek ve ben nas?l istiyorsam öyle olacak. Girmemekte özgürsünüz ama lütfen bana teknik konularda ders vermeye çal??may?n, anlad???n?z üzere umrumda olmaz.

(:

Çok bilen tavr?nda teknik yeterlili?inde seni ba?lar, fikrinin de?i?mesi yada de?i?memesi umrumda de?il aç?kcas?. Kafam? yordu?umu nerden ç?kartt?n :) Gördü?ümü ve kabul görüleni yazd?m. ?ster tam uyumlulu?u yakala istersen at?n? ko?turmaya devam et.

Ben win kullan?c?s? de?ilim en nihayetinde, fakat umars?zca mac fanatikli?ide yapacakta de?ilim, ben bilirimde yapacak de?ilim. O tav?r sana daha çok yak???yor.

Oronra

• i?you
Cevap #20 - 09 Aralık 2013, 13:49

Merak ettim, Windows alt?nda Helvetica Neue Light fontunu kurarsan?z düzgün gözüküyor mu acaba...

Birisi deneyebilir mi?

Mac imde Helvetica Neue ailesi mevcut fakat buna ra?men yer yer gözüküyor. Mac te bile sa?l?kl? çal??mazken.. Win taraf?nda da çok farkl? olaca??n? sanm?yorum aç?kcas?.

SY

• Ziyaretçi
Cevap #21 - 09 Aralık 2013, 14:48

Çok bilen tavr?nda teknik yeterlili?inde seni ba?lar, fikrinin de?i?mesi yada de?i?memesi umrumda de?il aç?kcas?. Kafam? yordu?umu nerden ç?kartt?n :) Gördü?ümü ve kabul görüleni yazd?m. ?ster tam uyumlulu?u yakala istersen at?n? ko?turmaya devam et.

Ben win kullan?c?s? de?ilim en nihayetinde, fakat umars?zca mac fanatikli?ide yapacakta de?ilim, ben bilirimde yapacak de?ilim. O tav?r sana daha çok yak???yor.

Kabul gören kurallar?n?z ticari bir i?te veya kar??l???nda beklenti olan i?lerde geçerli olabilir. Benim nazar?mda turkmac.com sitesinin windows'ta veya bozuk fontlar?n?zla nas?l göründü?ü çok önemli de?ildir, benim ekran?mda düzgün görünüyorsa gerisi beni pek alakadar etmez...

Umars?zca Mac fanatikli?inin konuyla en ufak ilgisi bile yoktur ama illa laf sokma pe?inde olanlar?n hemen tutundu?u bir dal olmaya devam etmektedir...

Konu?mak yerine i? yapanlar?n, elini ta??n alt?na koymaya cesareti olanlar?n yorumlar? kabulümdür, di?erleri gereksiz...

ykp25

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #22 - 10 Aralık 2013, 03:07

Birisi deneyebilir mi?

Hiçbir?ey de?i?medi.

sehavetkar

• PROGRESSIVE.
Cevap #23 - 22 Aralık 2013, 18:36

De?il maalesef. Özellikle windows'ta sayfan?n hiç aç?lmamas?n? bile tercih ederim.

Girmesen de olur rss ile falan takip edebilirsin. Bo?una can?n? s?kma girip de.

Genel olarak;
Bu konuda anlayamad???n?z ?eyler olabilir, tavsiyem kafan?z? çok yormaman?z. Neticede benim dü?üncelerim de?i?meyecek ve ben nas?l istiyorsam öyle olacak. Girmemekte özgürsünüz ama lütfen bana teknik konularda ders vermeye çal??may?n, anlad???n?z üzere umrumda olmaz.

(:

"Ben nas?l istiyorsam öyle olacak" dü?üncesi size zarar verir, çok yanl?? bir tutum. ?çeri?ini kullan?c?lar?n kar??l?ks?z olu?turdu?u bir forum yönetiyorsan?z kullan?c?n?n isteklerine de kulak vermeniz gerekir. Teknik olarak zordur, yapacak adam yoktur vb. anla??l?r ama bir sitenin b?rak IE'yi, PC taraf?nda tüm taray?c?larda bozuk gözükmesi "olsun, pc'den girmesinler" denilerek sümen alt? edilmemeli.
Fontlar?n PC taraf?nda gözükmesi için cufon, typekit, typeface.js, sifr, google web fonts gibi milyon tane yol var. Elini ta??n alt?na koyacak adam yok diyorsunuz, ben hiç böyle bir talebiniz oldu?unu duymad?m mesela. ?ayet ar?yorsan?z duyuru yap?n, eminim gönüllü olarak bu i?i yapacak insanlar ç?kacakt?r aram?zdan. Mesela ben basitçe yap?labilece?ini biliyorum, fkir sunuyorum, ancak nas?l yap?laca??n? bilmiyorum.
ibooks author, indesign nerd, sürekli ö?renen mekanizma.

SY

• Ziyaretçi
Cevap #24 - 22 Aralık 2013, 19:39

"Ben nas?l istiyorsam öyle olacak" dü?üncesi size zarar verir, çok yanl?? bir tutum. ?çeri?ini kullan?c?lar?n kar??l?ks?z olu?turdu?u bir forum yönetiyorsan?z kullan?c?n?n isteklerine de kulak vermeniz gerekir. Teknik olarak zordur, yapacak adam yoktur vb. anla??l?r ama bir sitenin b?rak IE'yi, PC taraf?nda tüm taray?c?larda bozuk gözükmesi "olsun, pc'den girmesinler" denilerek sümen alt? edilmemeli.
Fontlar?n PC taraf?nda gözükmesi için cufon, typekit, typeface.js, sifr, google web fonts gibi milyon tane yol var. Elini ta??n alt?na koyacak adam yok diyorsunuz, ben hiç böyle bir talebiniz oldu?unu duymad?m mesela. ?ayet ar?yorsan?z duyuru yap?n, eminim gönüllü olarak bu i?i yapacak insanlar ç?kacakt?r aram?zdan. Mesela ben basitçe yap?labilece?ini biliyorum, fkir sunuyorum, ancak nas?l yap?laca??n? bilmiyorum.

Bir de azarlanmad???m?z kalm??t?, çok utand?m bak ?imdi, hemen tutumuma çeki düzen verece?im... :P

Bu forum 8 ya??nda ve 8 y?ld?r ben nas?l istiyorsam öyle oldu... Alttaki yorumlar?mdan birinde bulunan "Windows taraf?nda hiç görünmemesini bile tercih ederim" cümlesinde nereyi anlamad?n?z merak ettim?
PC'den girmeleri veya düzgün görüp görmemeli umrumda bile de?il iken neyi sümen alt? ediyormu?um?

Elini ta??n alt?na koymak demek konu?mak yerine bir?eyler yapmak demektir. Teknik olarak yap?lacak zilyon tane ?ey olabilir, yapanlar?n, katk?da bulunanlar?n yorumlar? ba??m üstüne fakat sadece konu?anlar?n yorumlar?na gerek bile yok...

Ayn? ?eyleri bana tekrar tekrar yazd?rmay?n lütfen...

Herkese be?endirmek veya bütün platformlarda düzgün görünecek bir forum yapmak gibi bir kayg?m(?z) yok, hiç te olmad?... Benim ekran?mda düzgün görünüyorsa bitmi?tir.

Di?er platformlardan girenler küfredip veya alay edip kapatabilir, sorun yok...

Bu konunun gereksiz yere uzamamas? ve herkesin kendinde "hmm dur ?unun a?z?n?n pay?n? bi vereyim" ?eklinde mesajlar yazmamas? ve forumun selameti için ba?l??? kilitliyorum, özelden yazabilirsiniz çok istiyorsan?z ama cevap beklemeyin... (;

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #25 - 05 Temmuz 2014, 20:17

05.07.2014: SMF 2.0.8 güncellemesi gerçekle?tirildi
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2014, 21:23 Gönderen: Bu?ra Henden »
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri