Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pembepabuc

Klavye de?i?ikli?i
- 08 Ağustos 2012, 07:12

Geçen sene aral?k ay?nda istanbulbili?im'den MacBook Pro ald?k. Ghz yada bellek her?eyine bakt?k ama geldi?inde amerikan klavyeyle kar??la?te?ekkürler. Çok da önemli de?il ama merak ettim. Servisi yada herhangi bir yere gönderip tu?lar?n? de?i?tirip türkçe karakterleri ekleme ?anslar? varm? böyle bir ?ey mümkün müdür acaba?
13" MacBook Pro 2010
iPhone 5

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: Klavye de?i?ikli?i
Cevap #1 - 08 Ağustos 2012, 14:48

Türkçe sticker'lar buluabiliyor. Bunlardan al?p tu?lar?n üzerine yap??t?r?p, ard?ndan Mac Os X Klavye seçeneklerinden Türkçe Q seçebilirsiniz (ya da F kullan?yorsan?z Türkçe F, tabi sticker'lar? da bu dizilimde yap??t?rmal?s?n?z).
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #2 - 09 Ağustos 2012, 14:30

Ki?isel tavyem, F KLAVYE kullan?c?s? de?ilseniz klavyeyi de?i?tirip cebinize,
sticker ile kullan?p klavyenin alttan ayd?nlatma özelli?ine yaz?k etmeyin derim.

B?rak?n ingilizce Q klavye kals?n.
Siz klavye beti?i olarak Turkish QWERTY (yan?nda PC yazmayan) seçin.

Bu betikle, türkçe karakterleri ilgili harfin noktas?z olan?na alt tu?u ile birlikte basarak yazabilirken tüm noktalama i?aretleri de klavye üzerinde gördü?ünüz ?ekilde kullanabileceks iniz... Ba?ta zor gibi görünse de ne kadar kolay ve çabuk al??t???n?z? göreceksiniz...
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

pembepabuc

Cevap #3 - 09 Ağustos 2012, 16:56

Stickerlar benim de akl?ma geldi fakat bende istemedim. Ercan beyin dedi?i gibi alt tu?una al??t?m türkçe karakterleri o ?ekilde kullan?yorum. Klavyeyi türkiyede bu ?ekilde de satt?klar?ndan haberim yoktu. Yani türkiyede sat?l?yorsa türkçe klavye olur diye dü?ündüm ama cahillik. Ilk kez ald???m için. Bir daha ki sefere buna da dikkat edicem.
Çok te?ekkür ederim verdi?iniz bilgilerden dolay?.
13" MacBook Pro 2010
iPhone 5

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #4 - 09 Ağustos 2012, 17:23

Klavyeyi türkiyede bu ?ekilde de satt?klar?ndan haberim yoktu. Yani türkiyede sat?l?yorsa türkçe klavye olur diye dü?ündüm ama cahillik.
Türkiye'de yetkili sat?? kanallar? üzerinden sat?lan MacBook Pro'lar türkçe klavyeye sahip...

Sizin ?anss?zl???n?z, Gray Market olarak tabir edilen,
yani ürünleri ülkedeki distribütör firmadan almay?p yurtd???ndan kendisi ithal eden
dolay?s?yla o ülkede marka güvencesi olmayan ürünleri satan bir firmadan sat?n alm?? olman?z...
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2012, 17:25 Gönderen: Ercan Eras »
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

fehsam

• MACBOOK PRO 13'' A1278
Cevap #5 - 21 Mart 2016, 17:04

ayn? sorun bende de var. ben direkt klavyemi de?i?tirmek istiyorum.
fiyat bilgisi olan var m??
MacBook Pro(13 inç, 2011 Ba??)
i7 2,7gHz ram:8GB ekran kart?:1GB
iphone 6s

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri