Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Aşağı git
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barsahin

Ynt: WWDC MMXIII
Cevap #15 - 11 Haziran 2013, 10:06

ios 7'yi görsel aç?dan çok vasat buldum, sanki seneler öncesinin siyah-beyaz classic MacOs i?letim sisteminin ikonlar?n? al?p renklendirip servis yapm??lar gibi duruyor.
Apple'dan daha pozitif ?eyler bekliyor insan, ondan dolay? da ilk tepkiler olumsuz.

Os X Mavericks hakk?nda bir ?ey söylemek için erken ama MacPro donan?msal olarak çok cezbedici duruyor. Umar?m herhangi bir vukuat ile piyasaya sürülmez.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

onurçal??kan

• I was so confused when I was a little child
Cevap #16 - 11 Haziran 2013, 10:24

Aç?kças? bende be?endim ios 7 yi 10.9 mavericks e diyecek laf?m yok zaten kesinlikle harika bir sistem oldu ve bu yüzden macbook pro yerine macbook air almaya karar verdim dün ak?amdan sonra
Mac mini mid 2011 2.3ghz Dual Core i5 8Gb Ram 500Gb Hdd-OS X Mavericks 10.9.1
iMac 21,5'' mid 2011 2.7GHz Quad Core i5 16Gb Ram 256GB SSD-OS X Mavericks 10.9.1

SY

• Ziyaretçi
Cevap #17 - 11 Haziran 2013, 11:31

Buna kim iOS der merak ediyorum?

Lizard King

• Gnik Drazil
Cevap #18 - 11 Haziran 2013, 11:44

Çok haks?z bir ele?tiri yap?yorsunuz ki hemde kullanmadan.

Bir kullan?n , h?z fark?n? tad?n ondan sonra bence bok atmaya devam edin.

Kald? ki Android ile yak?ndan uzaktan alakas? yok , her ikisinede sahip birisi olarak bunu net söyleyebilirim.
Macbook Pro 15" Retina 16GB Ram
Macbook Pro 17" 8GB Ram SSD
27" Led Cinema Display
Iphone 5
New Ipad Retina Display

SY

• Ziyaretçi
Cevap #19 - 11 Haziran 2013, 11:54

Bu benim tasar?msal olarak ele?tirimdir, h?z vs. onlar teknik konular. E?er teknik aç?dan de?erlendireceksen iz mutlaka iPhone'u "teknik" olarak geçen bir sürü telefon mevcuttur. Bu en iyisi onlard?r demek anlam?na m? geliyor?

Ben ne yapay?m h?zl? ama arayüzü boktan bir telefonu? Bu zamana kadar kullan?c? dostu arayüzüyle övündü?üm iOS'un Android/Windows Phone kopyas? olmas? en çok benim içimi ac?t?yor...

Betas? ç?kt???nda iPad'ime kuraca??m kulland?ktan sonraki izlenimlerimi de ayr?ca aktar?r?m. Ama görünen köy k?lavuz istemez...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2013, 12:23 Gönderen: sy »

Lizard King

• Gnik Drazil
Cevap #20 - 11 Haziran 2013, 11:56

Kullanmadan UI ele?tirisi yapmak ayr? bir ba?ar? olsa gerek. Neyse ben o ba?ar?n?n içerisinde yer almay?m ve bunu size özel b?rakay?m.

27" Led Cinema Display
Iphone 5
New Ipad Retina Display

SY

• Ziyaretçi
Cevap #21 - 11 Haziran 2013, 12:05

??te baz? gözler görür baz?lar?n?n görmesi için zaman gerekir. Hala bak?? aç?lar?m?z farkl?, ben tasar?msal olarak ele?triyorum siz kullan?mdan bahsediyorsunuz . Ben iddia ediyorum ki ?u ekranlar? kullanmak zulüm olacakt?r. ultra light fontlar, transparan zeminler, incecik butonlar vs.

2 ayd?r Xperia denen naneyi kullan?yorum, neredeyse ayn? ekranlar. iPod touch'?mla hayat?m? devam ettiriyorum. Ama ona iOS7 yüklemeyece?im büyük olas?l?kla...

Merak ediyorum bana ?unu söyler misiniz? iOS7 kurman?z? gerektirecek ne özellik var sizi cezbeden?

mstfslck

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #22 - 11 Haziran 2013, 12:06

Bizim memlekette de daha bi ?eyi be?eneni görmedim zaten. Bi de sözlük mü ne öyle yerlerde de her ?eye bir kibir, bir "olmam??, i?renç, berbat, çakma" vs gibi yorumlar filan. Kimse babam?n o?lu de?il bana ne apple dan samsungdan htc den goolge dan windowsdan blackberryden de bu her ?eye tu kaka diyen milletten g?na geldi.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

SY

• Ziyaretçi
Cevap #23 - 11 Haziran 2013, 12:11

iOS6'ya kadar be?eniyorduk ve be?enilerimizi dile getirdik ne zaman be?enmedi?imizi söyledik o zaman bi ?eyi de be?enmez oluyoruz... ilk mesaj?mda Mavericks ile ilgili yorum da be?endi?im üzerineydi ama gün gelir o Mavericks'in ikonlar? ve arayüzü iOS7'ye benzerse yine fikrimi beyan ederim ve bu da kimseyi ilgilendirmez.. .

Lizard King

• Gnik Drazil
Cevap #24 - 11 Haziran 2013, 13:25

??te baz? gözler görür baz?lar?n?n görmesi için zaman gerekir. Hala bak?? aç?lar?m?z farkl?, ben tasar?msal olarak ele?triyorum siz kullan?mdan bahsediyorsunuz . Ben iddia ediyorum ki ?u ekranlar? kullanmak zulüm olacakt?r. ultra light fontlar, transparan zeminler, incecik butonlar vs.

2 ayd?r Xperia denen naneyi kullan?yorum, neredeyse ayn? ekranlar. iPod touch'?mla hayat?m? devam ettiriyorum. Ama ona iOS7 yüklemeyece?im büyük olas?l?kla...

Merak ediyorum bana ?unu söyler misiniz? iOS7 kurman?z? gerektirecek ne özellik var sizi cezbeden?

Dizayn olarak aç?kças? iOS7'nin ikonlar ve klasör arka plan rengi haricinde bir de?i?ikli?i yok denilebilir.

Klasör dizayn?n? fark?ndaysan bende birden fazla gündeme getirdim. Transparent ek kabus gibi olmu? , görüntünün içine ediyor ki senide eminimki bu derece tetikleyen kesinlikle bu.

Onun haricinde Arayüz olarak klasör içerisinde swipe ile gezebiliyorsunu z ki bu kullan?m aç?s?ndan ciddi bir avantaj olmu?.

Inan bana ilk ald???mda elime bende ?a??rd?m , bamba?ka bir?ey gibi gelsede bildi?in iOS oldu?u aç?k ortada. Android ile yak?ndan uzaktan alakas? yok. Dersen ki bana detayl? ba?ka resimler koy , istedi?in hepsini kar??la?t?rmal? olarak koyabilirim.

27" Led Cinema Display
Iphone 5
New Ipad Retina Display

SY

• Ziyaretçi
Cevap #25 - 11 Haziran 2013, 13:37

Ben sana neden ho?una gitti diye ç?k???yor muyum?

Apple her zaman taklit edilen marka olurdu ?imdi kendisi taklitçi olmu?...
Benim u?rad???m hayal k?r?kl???n?n haddi hesab? yok...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2013, 13:47 Gönderen: sy »

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #26 - 11 Haziran 2013, 14:50

iOs'un gerçekçi ve oturakl? arayüzü sonras?nda ?u yeni arayüz gerçekten çok çocuksu duruyor. Kötü de?il, ancak mevcut arayüzdeki o ince detaylar, neyin ne oldu?u belli ve kullan?c?n?n ne yapaca??, nereye dokunaca?? belli arayüzü sonras?nda s?n?rlar? olmayan, beyaz ve o çizgi filmden f?rlam?? ikonlar?yla gerçekten bir garip...

Performans art??? ve ek özellikleri hiç fena de?il, ancak arayüzün görüntüsüne gerçekten takt?m. Örne?in, Control Center i?levsel ancak, görüntüsü çok karma kar???k geldi mevcut iOs arayüzü sonras?nda. Belki göz a?inal??? ile alakal? tam bilemiyorum henüz ancak Windows Phone ve Android arayüzlerine kar?? iOs özellikle tercih edilirken bu karar nas?l ve neden al?nd? kendi ad?ma çok merak ediyorum.
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

mstfslck

Cevap #27 - 11 Haziran 2013, 15:29

Eminim bu ele?tirilerin hepsini göz önüne alm??t?r appledakiler yüzlerce binlerce defa test edip anketler yapm??lard?r kendi aralar?nda. Sözün özü al???p gider bence herkes buna da sonra ios 7 den önceki ilk iphone dan beri kemikle?mi? tasar?m? görmek istemez gözümüz. Zaten böyle radikal de?i?ikliklerin beraberinde sert ele?tiriler getirmesi çok do?al. Ama bence de?i?iklik iyidir alt taraf? bir cep telefonu ya da bir tablet. (Bence tabletlerde daha güzel görünecek ios 7)

« Son Düzenleme: 11 Haziran 2013, 15:33 Gönderen: mstfslck »

mstfslck

Cevap #28 - 11 Haziran 2013, 15:39

say?n sy sayg? duyuyorum be?enmemenize k?zd?rd?ysam kusuruma bakmay?n ben de sizin gibi içimden geçenleri söyledim elbette beni ilgilendirmez be?enip be?enmemeniz. Ben bekliyorum ama son bahar? sab?rs?zl?kla hem mavericks için hem de ios 7 için :)

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #29 - 11 Haziran 2013, 16:00

Kullanmadan bilemeyiz ama, yukarida soylenildigi gibi insan nereye tiklayacak onu bile sasirir gibi geliyor bana.
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb
Sayfa: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Yukarı git

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri