Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

DiskMaker X ile 10.7, 10.8 ve 10.9 Yükleyici Diski Olu?turma

DiskMaker X'i Türkçe arayüzü ile yukar?daki linkten indirebilirsini z.

Nedir:
DiskMaker X (eski ad?yla Lion DiskMaker) AppleScript ile yaz?lm?? 10.7, 10.8 ve 10.9 üzerinde çal??an ve bu sistemlerin yükleyici dosyalar?yla yükleyici disk olu?turmaya yarayan bir uygulamad?r. Uygulamay? çal??t?rd???n?z anda Spotlight ile bir yükleyici dosya arar ve size bu dosyayla disk olu?turmak için önerilerde bulunur. En h?zl? yoldan en estetik yükleyiciyi olu?turur.

Nas?l Kullan?l?r:

En basit yöntem ?u ?ekilde olur:
1. DiskMaker X'i kullan?yorsan?z muhtemelen Mavericks diski yapmak istiyorsunuzdur . App Store'dan sat?n alm?? oldu?unuz yaz?l?m? indirin ve DiskMaker X'i çal??t?r?n. App Store yaz?l?m? do?rudan Uygulamalar klasörüne indirecektir.
2. DiskMaker X dosyay? bulup size ne yapmak istedi?inizi soracakt?r. E?er bulamazsa yükleyici dosyay? siz seçebilirsiniz.

3. DiskMaker X size hangi disk kullanmak isteyece?inizi soracakt?r. E?er USB Stick kullanacaksan?z tüm içeri?i silinecektir. Birden fazla bölüntüsü olan bir diskin bir bölüntüsünü kullanmak istiyorsan?z Ba?ka Tip Disk'i seçmelisiniz.

Buradan istedi?iniz bölüntüyü seçebilirsiniz. Seçti?iniz bölüntünün içeri?i tamamen silinecektir.

4. Diski seçtikten sonra DiskMakerX gerekenleri yapacakt?r ve size yükleyici diski olu?turacakt?r.
Uyar?lar:
1. Yaz?l?m malesef ?u anda Snow Leopard üzerinde çal??m?yor. ?leriki bir sürümde düzeltilece?i ön görülüyor ama programc? zaman darl???ndan ?u anda o i?e odaklanabilmi? de?il.

2. Takt???n?z harici diskin içindeki verilerin dikkatsiz bir t?klama ile tamamen gidebilece?ini mutlaka göz önünde bulundurun.

Yaz?l?m?n orjinal sayfas?:
DiskMaker X (formerly Lion DiskMaker)
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB

.zip'li dosya normal aç?l?yor ama program çal??m?yor. Eksik yüklü gibi bir mesaj veriyor. Program?n orijinal sitesindeki .dmg dosyas? çal???yor.

Buğra Henden

• Yönetici

Sag tiklayip Ac komutu verseniz de mi ayni durum gerceklesiyor?

darkangel

• Macbook Pro Late 2011 4GB RAM 512 MB Video 320 GB

evet

apiko

• ? 17"MBP ? i7 2,2 ? 16GB ? 500GB SSD Mavericks

Yazilim Maveriks icin uygun calismamaktadir . Cok az kisi basari sagladigini forumlarda belirtmis. Bizzat ben de sorun yasadigini tecrübe ettim. USB üzerinden boot edilmis bir isletim sistemi icin, disk yapilandirma programi ile uygulanan metodlar en sagliklisidir.

Buğra Henden

• Yönetici

Yaz?l?m oldukça ba?ar?l?, ben hiç bir sorun ya?amad?m ?imdiye kadar.

En son sürümü deneyin derim.

Mustafa ESEN

• MBP 13'' i5 2,4 Ghz Late 2011 8Gb - 500Gb SSD

Ben de Bu?ra Beyin önerisiyle DiskMaker X ile Mavericks 'i USB'ye yükledim ve akabinde Mac'e yükleyip sorunsuz kurdum.
iPhone 5s 32 gb
iPad Air 2       64 gb
Apple TV 3

serkanyokus

• 15-inch 2,2 GHz Intel Core i7 4 GB 1333 Mhz DDR3

Selamlar arkadaslar diskmaker x den olu?turdum USB ye ama yükleme k?sm?na geldi?imde os x mavericks uygulamas?n?n bu kopyas? do?rulanm?yor.Indirme s?ras?nda bozulmu? veya de?i?tirilmi? olabilir, hatas?yla kar??la??yorum.Yard?mlar?n?z? bekler iyi ak?amlar dilerim.

Muhammet Do?an

Yosemite için denedim fakat internetten indirerek kuruyor bununla ilgili deneme yap?p  ba?ar?l? olan var mi
offline kurulum için
Apple Certified Macintosh Technician
Muhammet Do?an

Buğra Henden

• Yönetici

DiskMakerX 4.0b4 calisiyor.

http://liondiskmaker.com/

App Store'dan indirin ve yükleyici calisinca programdan cikip DiskMakerX 4.0b4'ü calistirin.

Ben harici bir diske bu sekilde kurucu yükledim. Sonra da iki farkli makinaya Yosemite'yi kurdum.

ANKARALIm1974

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.

arkadaslar dmg image dosyasini ilk önce macbooka mi yükleyip ubs takip yukardiki anlatilanlari yapacagiz
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2015, 19:46 Gönderen: ANKARALIm1974 »

balkandem

• MAC BOOK A?R 1.1

Bu?ra bey , macbook air 2008 ba?? var yüklenebilen en son sürümüm 10.7.5 bilgisayar?m? en ba?a döndürmek istiyorum . L?on yuklemem gerekli ama nas?l yükleyece?imi biliyorum elimde cd usb st?ck gibi herhangi bir?ey yok . ?nternetten indirip kurmam gerekli bunu nas?l yapabilirim yard?mc? olursan?z sevinirim . T?ekkürler

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri