Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barsahin

Mac fiyatlar?ndaki art??lar
- 17 Ekim 2015, 15:58

Ülkemizin son dönemlerde içinde bulundu?u durumlar ve döviz kurundaki hareketlilikten dolay? sat?n alabilece?imiz herbir?eyin fiyat?n?n artmas? çok do?al ama Apple'?n Mac'lere yapt??? son zamlara bak?nca bu i?ten en çok Apple Türkiye etkilenmi? gibi gözüküyor.

?phone'a bakm?yorum çünkü cep telefonu sektöründe fiyat art?ran etken çok, sadece Mac'lerin fiyat?na bak?yorum son 1 y?l içinde baz? modellerki fiyat art??? %100'e yakla?t? neredeyse, birde SSD olmayan modellerin ço?unda 5400 RPM disk var, param?zla rezil ediyorlar bizi.

Tüm elektronik, beyaz e?ya hatta benzine bak?yorum Apple'dan daha yüksek oranda art?? yapan görmedim(limon hariç  :) )

Ortal??a fikir soray?m dedim, Apple'?n yapt??? bu art?? ve rakamlar asl?nda çok do?al da benim alg?mda m? problem var yoksa Apple hakikaten co?mu? durumda m??
Ciddi ciddi Apple'a bu konuda mail atmay? dü?ünüyorum (umurlar?nda bile olmayacak da ben yine de protestomu yapay?m) benim alg?mda s?k?nt? varsa  rezil olmayay?m.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

SY

• Ziyaretçi
Cevap #1 - 17 Ekim 2015, 16:38

Vestel'in i?ine geliyor ondan. :p

barsahin

Ynt: Mac fiyatlar?ndaki art??lar
Cevap #2 - 17 Ekim 2015, 16:42

Vestel'in i?ine geliyor ondan. :p

Telefon tamam, hatta bu yüzden ömrümün sonuna kadar vestel ürünleri almama karar? ald?m kendi kendime de, Mac'lere ne oldu? Vestel üzerinde osx sistem olan imac üretiyorda benim mi haberim yok :)
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

Mustafa ESEN

• MBP 13'' i5 2,4 Ghz Late 2011 8Gb - 500Gb SSD
Cevap #3 - 17 Ekim 2015, 20:22

Apple bu konuda hiç taviz vermiyor, tamam kurumsal bir firma ancak b?çak gibi keskin davranmak ve hiç kardan taviz vermemesi çok enteresan. ??in ilginç yan? birtek bizde zam yapmad?lar, geli?mi? kuzey ülkelerinden Avustralya'ya kadar zam yapt?lar :(
iPhone 5s 32 gb
iPad Air 2       64 gb
Apple TV 3

pasa

• Lütfen imza k?sm?na bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #4 - 17 Ekim 2015, 20:53

apple mal?n? koruyan bir kurum o yüzden fiyatlar?n? yüksek ve stoklar?n? az tutarlar mesela 6s ç?kaca?? için 6 n?n üretimini durdurmu? ve stok tüketiyorlar yani üretim yap?pda fiyat?n? dü?ürmüyor. adamlar?n fiyat ürün politikas? karma??k ama sonucu olarak herkesin akl?nda yüksek fiyatl? kaliteli ürün alg?s?n? oturtuyor. öle sa?lam bir temeli var ki 6 s i 5000 tl den bile satabilir bu ülkede.
macbook pro 2015 i5 2.7 ghz 8 gb ram 128 ssd
iphone 5s,iphone 4s,iphone3g
airport extreme
ipad 4 ipod 7.apple tv

spider

• Wing Chun
Cevap #5 - 25 Ekim 2015, 22:32

Hüülööööö?! Fiyatlar?n artmas?n?n sebebi, hülöööööö?!
- Mac Pro 2.8GHz Quad-Core Intel Xeon (Mid 2010) Mac OS 10.12 TR
- Apple Aluminium Wireless Keyboard + Numeric Keypad & Magic Mouse
- Apple 27'' Cinema Display
- iPhone 8 Plus 64GB Uzay Grisi iOS 11 TR & iPad 5th 32GB Uzay Grisi iOS 11 TR

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri