Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turker Inanmaz

• MD313LL/A
External GPU
- 17 Mayıs 2018, 16:06

Intel HD 3000 grafik kart? bana yetersiz geliyor bu ara. Ben de alternatif çözümler ar?yorum. ?lk buldu?um çözüm mid 2012 anakart?n? benimkiyle de?i?tirmek. Böylece Intel HD 4000 e upgrade etmi? olacakt?m. Fakat fiyatlar hiç mant?kl? gelmedi.

?kinci buldu?um yöntem yeni cihaz almak. ?imdiki cihaz?m? 6 senedir kulland???m? varsayarsak yine 6-7 seneyi rahat götürmesi için son ç?kan cihaza ve özelliklere hallendim. E yine fiyat olarak mant?kl? gelmedi. (bankadan macbook kredisi falan m? çeksem ??? )

Üçüncü buldu?um yöntem External GPU dedikleri ?ey. Bir kutucuk var. Bu kutucu?un içine güç kayna??n? vs gömmü?ler. Ekran kart?n? tak?p thunderbolt giri?inden ba?l?yorsun. Bir tak?m *.kext de?i?ikleri ile 1080ti bile çal??t?rabiliyorsun. Maden i?çileri sa?olsunlar bunlar?n fiyatlar?n? da uçurdular.

?imdi bu üç seçenekten hangisi daha mant?kl?d?r?
Siz olsan?z hangisini seçerdiniz?
EGPU denen ?eyi denemi? yada denemeye niyetlenen var m??
Macbook Pro 13" Late 11  • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV • Airport Extreme

SY

• Ziyaretçi
Cevap #1 - 17 Mayıs 2018, 16:27

Benim kulland???m MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012) Intel HD Graphics 4000 1536 MB ekran kartl?... (Herhalde istedi?in model bu)
Bu cihaz?n ikinci eli 3500TL civar?nda... Seninkini sat?p böyle bir cihaz almak daha mant?kl? olabilir...

Turker Inanmaz

• MD313LL/A
Ynt: External GPU
Cevap #2 - 19 Mayıs 2018, 03:19

Retina olan de?il. Retina olan benim kasa uymuyor. Mid 12 retina olmayan modeliyle ayn? kasaya sahip.
Benim cihazda kozmetik olarak çizik göçük çok. O sebeble hak etti?i fiyata satamam. Bir de cihaz?m?n bir kaç donan?m?n? (iOS11 ile airdrop desteklemesi için) de?i?tirdim. Her update sonras? donan?mlar? tan?mlamak durumunday?m. Bunu da al?c?ya izah etmek s?k?nt? olur.  6 senedir rahat rahat kulland???m? da varsayarsak satmak yerine aile bireylerinden birine ba???lamak daha mant?kl? olur diye dü?ündüm.

Benim cihaz? may?s 2012'de 1200Eur'a (3500tl*) alm???m.
Yeni cihazlar?n fiyat? 1700 Eur (10bintl*) yap?yor. 500eur'un 6 senede 6500tl fark etmesi sinirimi bozmuyor de?il.
Muhtemelen yeni cihaz alaca??m bir ?ekilde.

?imdi External GPU denen z?mb?rt?ya dönersek ?öyle bir ?ey yapm??lar.
https://www.techinferno.com/index.php?/forums/topic/4739-2011-13-mbp-gtx66010gbps-tb1-sonnet-ee-pro-win81osx1091-floppah/
Macbook Pro 13" Late 11  • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV • Airport Extreme

SY

• Ziyaretçi
Cevap #3 - 19 Mayıs 2018, 14:16

Bunlarla u?ra?ma gel sen 600 euro'ya güzel bir 13" retina MBP al rahat?na bak...

mustafa

Ynt: External GPU
Cevap #4 - 19 Mayıs 2018, 16:42

Yurtd???na gidiyorsaniz oradan refurbished olanlar? dü?ünebilirsiniz. Bazen güzel konfigürasyonlar ç?k?yor.
MacBook Pro Retina Late 2013 (2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD)
iPhone 6S

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri