Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Selçuk Y?lmaz

• Ziyaretçi
Merhaba arkada?lar,

Bu bölüme Automator'dan beklentileriniz i ona yapt?rmak istediklerinizi yazarsan?z, neler yap?labilece?ini birlikte tart???p denemelerimizi Action'lar ba?l??? alt?nda yay?nlayal?m...

Bu arada Automator makalesi de haz?rlan?yor...  di mi? :)

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Automator'a yapt?rmak istedikleriniz?
Cevap #1 - 28 Ocak 2007, 16:11

Çok yararl? olaca??n? dü?ündü?üm bir ba?l?k aç?ld? nihayet. Bu ba?l?k alt?nda toplanan mesajlar? irdeledi?imizde, Automator'un gücünü de s?nam?? olaca??z. Zaten Automator'a heveslendi?inizde ?evkinizi k?racak ilk hadise elinizde herhangi bir "kurgu" olmamas?. Ben de ilk açt???mda aval aval bak?p durmu?tum. Sonras?nda gün içinde s?kl?kla yapt???m eylemleri gözden geçirip bunlar? kurgulad???mda Automator için elimde sa?lam senaryolar oldu.
Bir de imkans?z? istemeyin. Örne?in, www.ogame.com.t r'yi aç, hesab?ma gir, filolar? ?uraya gönder, maden kademelerini yükselt vs. :p
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #2 - 28 Ocak 2007, 17:26

Alıntı yapılan: "kazimtaskin"
Örne?in, www.ogame.com.t r'yi aç, hesab?ma gir, filolar? ?uraya gönder, maden kademelerini yükselt vs. :p

?leride neden olmas?n. ;) :p
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

daylight

FTP ye dosya atmak istiyorum
Cevap #3 - 28 Ocak 2007, 18:08

Automator'da FTP sunucumda belirledi?im klasörlere dosyalar? göndermek istiyorum.
Cuteftp ya da Transmit kullan?yorum.
MBP 17 2.4 i7 | 10.9.5 | 16 GB 1333 | 512 SSD

Hakan Yörük

• Pretty cool,? huh?!
Re: FTP ye dosya atmak istiyorum
Cevap #4 - 28 Ocak 2007, 18:38

Alıntı yapılan: "daylight"
Automator'da FTP sunucumda belirledi?im klasörlere dosyalar? göndermek istiyorum.

Transmit'in widget'? sayesinde bu i?lem automator rahatl???nda yap?labiliyor:

http://www.macupdate.com/info.php/id/17858
Macbook Pro 15" C2D 2.4 GHz Mountain Lion
The New iPad 32GB 4G White
iPhone 5 16GB Black

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Re: FTP ye dosya atmak istiyorum
Cevap #5 - 28 Ocak 2007, 19:49

Alıntı yapılan: "daylight"

Automator'un destekledi?i standart uygulamalar (MacOS X sistem düzeyi & native Apple yaz?l?mlar?) ve standart action setleri ile spesifik yaz?l?mlar (Transmit, Photoshop, QuarkXPress vs.) üzerinden i?lem yapam?yoruz.
Çünkü kullan?c? Automator üzerinden mevcut actionlar? birbirleri ile etkile?ime sokarak bir "workflow" olu?turuyor. Böylece, birçok Action'un ortakla?a çal??arak bir eylemi gerçekle?tirdi?i bir "set" haz?rlam?? oluyoruz.

Sorunuza dönersek, native (yerel) Mac OS X yaz?l?mlar? d???ndaki di?er yaz?l?mlar?n, Automator'da kullanabilece?imiz Action'lar? default olarak Automator Library'de bulunmuyor. Bunlar? ya oturup yazacaks?n?z, ya da internette aray?p bulacaks?n?z. Size örnek bir site vereyim, bu siteden ho?uma giden Action'lar? indirip, Automator Library'e ekledim.

http://www.automatorworld.com/archives/category/workflows-actions/

Bu siteden özellikle QuarkXPress, Photoshop, Indesign gibi programlar için yaz?lm?? Automator Action'lar?n? indiriyorum. Böylelikle, Automator üzerinden spesifik yaz?l?mlara da i? buyurabilece?im in?allah..
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Automator workflow for Transmit :)
Cevap #6 - 28 Ocak 2007, 20:17

Bir önceki mesaj?mda belirtti?im gibi, Automator'un standart Action setleri içinde Transmit için bir action yok. Verdi?im siteden buldum, o ayr? :-)

Transmit Action'lar?n? buradanhttp://www.automatorworld.com/?dl=upload-to-ftp.zip indirebilirsini z.

Sonras? da böyle:

Upload Path dizininin önemini belirtmeme gerek yok san?yorum.

Workflow'u istedi?iniz yere "Application" olarak kaydedin ve upload etmek istedi?iniz dosyay? üzerine sürükleyin.
K.T.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #7 - 28 Ocak 2007, 20:21

Kaz?m, peki Transmit yaz?l?m?n?n bende demosu bulunmaktad?r. Sat?n almad???m için san?r?m 5dk sonra ba?lant?y? kesiyordu.

Bu ?ekilde bir yap?lan bir automator kestirmesinde yine ayn? ?ekilde 5dk 'l?k kullan?m m? olacak yoksa Transmit'ten ba??ms?z olarak çal???p limitsiz kullan?m m? olacakt?r.

(çok kar??t?rd?m kusura bakmay?n)

Sayg?lar?mla,
Cahil
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

daylight

Cevap #8 - 28 Ocak 2007, 20:30

Ayn? resmi ben gönderiyordum tam, kurtard?n beni:)
Ben de buldum, kurdum, bütün alt klasörlerü sa? t?ka ekledim, gel keyfim gel:)

Widgetlardan haberim vard?. Ba?ka widgetlar da buldum konuyla ilgili ama nedense ?s?namad?m widget ?eklinde yüklemeye.

4 tane ftp sunucusu kullan?yorum ayr? ayr?, sürekli güncellemeler oluyor.
Benim için hayati bir mesele bu. ?nsan?n kafas? kar???kken ftp ye dosya atmaya korkuyor:) Bi?ey mi siliyorum, yanl?? yere mi at?yorum, bu o klasör mü vs.
Çok iyi oldu bu.
Tavsiye ederim s?k kullananlara.

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #9 - 28 Ocak 2007, 20:30

Alıntı yapılan: "Cahil"
Kaz?m, peki Transmit yaz?l?m?n?n bende demosu bulunmaktad?r. Sat?n almad???m için san?r?m 5dk sonra ba?lant?y? kesiyordu.

Bu ?ekilde bir yap?lan bir automator kestirmesinde yine ayn? ?ekilde 5dk 'l?k kullan?m m? olacak yoksa Transmit'ten ba??ms?z olarak çal???p limitsiz kullan?m m? olacakt?r.

Sayg?lar?mla,
Cahil

Transmit'ten ba??ms?z çal??maz. Herhangi bir workflow ekranda bir uygulama açmadan i?lem görüyorsa, çal??t?rd??? Action'lar script tabanl?d?r. Yaz?l?mlar devreye giriyorsa e?er, mutlaka o yaz?l?m? ekranda görürsünüz. Velhas?l, Transmit de Action'daki kurguyu yerine getirmek için aç?l?yor  :)
K.T.

daylight

Cevap #10 - 28 Ocak 2007, 20:32

Alıntı yapılan: "Cahil"

Sayg?lar?mla,
Cahil

Zaten sa? t?klay?p dosyay? gönderdi?imde, Transmiti aç?yor. Dolay?s?yla 5 dakikadan daha k?sa sürede ekleyebilece?in ?eyleri gönderebilirsin. Zaten çok büyük tek bir dosya olursa sorun olur ancak. Internet üzerinde de zaten tek ba??na 5 mb olan dosyalar az olur. Veritaban? dosyalar? vs. Sorun ya?amazs?n?z yani. Kurman?z? öneririm.

kazimtaskin

• MacCafé Gold
Cevap #11 - 28 Ocak 2007, 20:39

Sa? te?ekkürler olay? (yani save as > Finder plug-in) çok daha kullan??l?ym??  :)
K.T.

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #12 - 28 Ocak 2007, 20:43

Ellerinize sa?l?k,

daylight

Cevap #13 - 28 Ocak 2007, 20:43

Specified Folder Ba?l??? yerine Favorite'i seçersek, Transmitteki favorilerimizi seçiyor. Yani yeniden bilgileri girmeye gerek yok.

Ve upload haricinde download da mevcut.
Yani sürekli indirip de?i?tirip yeniden yükledi?iniz dosyalar için...
Sa? t?kla, t?klad???n yere indir, de?i?tir, sa? t?kla geri gönder geldi?i yere:)
Menülerde ask, replace gibi, sor, sormadan de?i?tir gibi seçenekler de var.

Çay?m so?umayacak art?k:)

SAFFAH

• Cold Blue
    • http://www.uzerine.com
Cevap #14 - 30 Ocak 2007, 22:25

merhaba,

ben automator'un istedi?im bir resmi sabit bir büyüklü?e çevirmesini sa?lamak istiyorum (genelde 300 x 300 ?eklinde ihityac?m oluyor)...

Acaba bunu yapmak mümkünmüdür?
Cold Blue

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri