Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 78   Aşağı git
0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zoom

Ynt: BootCamp ile Windows XP kurulumu...
Cevap #45 - 06 Nisan 2007, 18:34

bootcamp 1.2'nin türkçe versiyonu yok mu yani türkçe sistemlerde çal??an?ndan.
iMac C2D 2.0 Ghz - 2 GB Ram

Hakan Yörük

• Pretty cool,? huh?!
Cevap #46 - 06 Nisan 2007, 18:53

XP'de FAT32'nin NTFS'e göre avantaj ve dezavantajlar? nelerdir. Mac'le dosya al??veri?i yapabilmek için XP'yi FAT32 olarak kurarsak bunun XP üzerinde performans ve benzer yönlerden bir dezavantaj? olur mu?
Macbook Pro 15" C2D 2.4 GHz Mountain Lion
The New iPad 32GB 4G White
iPhone 5 16GB Black

zoom

Cevap #47 - 06 Nisan 2007, 19:13

Güzel soru ilaveden NTFS olarak kurarsak 32 GB s?n?r?n? geçipde , ozaman bir problem olur mu XP de yoksa sadece dosya al??veri?i mi kesilir mac os x ile ?

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #48 - 06 Nisan 2007, 19:16

Güzel soru ilaveden NTFS olarak kurarsak 32 GB s?n?r?n? geçipde , ozaman bir problem olur mu XP de yoksa sadece dosya al??veri?i mi kesilir mac os x ile ?

Hdd format? NTFS olursa, Mac taraf? sadece okuyabilir ama yazamaz.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

zoom

Cevap #49 - 06 Nisan 2007, 19:22

NTFS halinde sadece XP nin oldu?u yeri biçimlendiriyor de?il mi ? (saçma bir soru oldu)

Bu alan? tekrar HDD e kat?nca yani birle?tirince format? da fat32 oluyor.

Bu disk bölümleme i?lemleri HDD 'e zarar veriyor mu ?

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Cevap #50 - 06 Nisan 2007, 19:22

Cahil sen yapma bari, ayn? cevab? özgür de verdi. Dejavu mu diye kendimden ?üpheleniyorum :)
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

zoom

Cevap #51 - 06 Nisan 2007, 19:31

Üstte bir sorum vard? kaynad? arada  :)

bootcamp 1.2 yi yükleyeyim dedim ama türkçe versiyonu yok ve benim sistemim türkçe.

Bu durumda yine eski versiyonu mu yükleyeyim yoksa 1.2 de türkçe ingilizce sistem fark etmiyor mu ?

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #52 - 06 Nisan 2007, 19:41

Cahil sen yapma bari, ayn? cevab? özgür de verdi. Dejavu mu diye kendimden ?üpheleniyorum :)

Evet hakl?s?n.

Zoom 41. mesajda sormu?.
Alıntı
2 GB ?n alt?nda bir alan ay?r?nca bootcamp le Fat32 oluyormu? disk biçimi.

Benim bildi?im windows NTSC ye kuruluyor.Acaba yanl?? m? biliyorum yoksa bootcamp Fat32'ye de kurma özelli?i mi kat?yor.E?er öyle ise böylece her iki disk her iki i?letim sistemi üzerindende görülür yaz?l?r çizilir.
Özgür 42. mesajda yan?tlam??.
Alıntı
Amerika'da NTSC'ye kuruluyor. Avrupa'da ben PAL formatl?yorum diski. Kar??t? galiba konu

NTFS zorunlulu?u yok. FAT32'ye kurabilirsiniz Windows'u. Mac'ten de yaz?l?m deste?i olmadan o diske yaz?p çizmek isterseniz bu seçenek uygundur. Zira Mac OS X eklenti olmadan NTFS'leri sadece okuyabilir.
Zoom 47. mesajda yine benzerini sormu?.
Alıntı

Bende bu soruya istinaden 48. mesaj? yazm???m.
Alıntı
Hdd format? NTFS olursa, Mac taraf? sadece okuyabilir ama yazamaz.

Asl?nda dejavu kayna?? bir nevi Zoom olmu?. :D
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

zoom

Cevap #53 - 06 Nisan 2007, 19:54

Benim soru yine kaynad?  arada , bir cevap verin de ona göre indirece?im  ;D

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #54 - 06 Nisan 2007, 20:07

Say?n zoom, yukar?da defalarca uyar?lmas?na ra?men tekrar tekrar ayn? sorular? soruyorsunuz.
Sorunuz kaynamad?, zira Türkçe OSX için boot camp henüz ç?kmad?.

E?er yapamayaca??n?z? dü?ünüyorsan?z servise gidebilirsiniz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #55 - 06 Nisan 2007, 20:10

Forum'da ki ba?l?klar? ba?tan sona kadar okursak içinde ki bilgileri daha iyi kullanabiliriz.
Sizin sordu?unuz sorunun muadili olan soruya sn Hakan 13. Mesaj'da girmi?tir.
Türkçe deste?i sisteme bir kere bula?t?rd?ktan sonra sistem dilini ?ngilizce'ye çevirseniz de fayda etmez. Halihaz?rdaki sisteminize Boot Camp kurabilmek için Bilkom'un sitesinden Türkçe sisteme uyarlanm?? Boot Camp sürümünü indirmelisiniz.

Lütfen forum'u daha güzel ve düzenli kullanal?m.

zoom

Cevap #56 - 06 Nisan 2007, 20:44

Dedi?iniz bölümü okudum

Ama fark?ndaysan?z benim sordu?um 1.2 versiyonu.

Ayr?ca 1.2 versiyonu için Türçe sürümün ç?kmad? belirtilmemi?ti önceki mesajlarda

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #57 - 06 Nisan 2007, 21:17

Polemik için de?il ama bir noktaya ayak basmak için ?öyle diyelim.

Alıntı
Türkçe deste?i sisteme bir kere bula?t?rd?ktan sonra sistem dilini ?ngilizce'ye çevirseniz de fayda etmez. Halihaz?rdaki sisteminize Boot Camp kurabilmek için Bilkom'un sitesinden Türkçe sisteme uyarlanm?? Boot Camp sürümünü indirmelisiniz.
Yukar? da sn Hakan böyle bir bilgi yazm??.

Orada, Türkçe Arayüz'e sahip bir MacOS X kullan?yorsan?z Türkçe BootCamp kurman?z?n gereklili?i belirtilmi?.

Sizde:
Dedi?iniz bölümü okudum

Ama fark?ndaysan?z benim sordu?um 1.2 versiyonu.

Ayr?ca 1.2 versiyonu için Türçe sürümün ç?kmad? belirtilmemi?ti önceki mesajlarda

Bak?n?z sürüm numaras? bu tür konularda önemli de?ildir.
Apple her yeni güncelleme yapt???nda, güncellemenin Türkçe olabilmesi için i? Bilkom'a geçer. Bilkom'da ellirinin yo?unlu?undan vs. dolay? bu Türkçele?tirme operasyonunu geçikmeli yapar.( at?yorum 3 hafta 3 ay gibi)

Dolay?s?yla siz kulland???n?z sisteme göre güncelleme yapaca??n?za göre Türkçe Güncellemelerin mevcut en üst sürümünü yapmak zorundas?n?z. Yada yeni ç?kan ve Türkçele?tirmesi beklenen güncellemeyi bekleyeceksiniz .

At?yorum ?uan Tiger 10.4.9.1 sürümü yay?nlansa, ing sistem yükleyenler hemen yükleyebilir. Fakat Türkçe arayüz yüklü sistem kullananlar Bilkom'un uyarlad??? güncellemeyi beklemek zorundad?r.

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #58 - 06 Nisan 2007, 21:32

XP'de FAT32'nin NTFS'e göre avantaj ve dezavantajlar? nelerdir. Mac'le dosya al??veri?i yapabilmek için XP'yi FAT32 olarak kurarsak bunun XP üzerinde performans ve benzer yönlerden bir dezavantaj? olur mu?

Çok detayl? bilmiyorum ama NTFS'de daha performansl? çal???yormu? XP. Bir de daha önce belirtildi?i gibi 32GB'?n üzerine ç?kmak için NTFS mecburi.
Mac'te de UFS format? var ama pek kullanm?yoruz geriye dönük uyumluluk için.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

TwinCahil

• Kırmızı Kart
NTFS
Cevap #59 - 06 Nisan 2007, 21:41

MacOS X öncesi (dahili samba olmayan MacOS 9) i?letim sistemiyle Windows NT 4 Server ve Windows NT 5 Server (win2000 server) 'da Apple Share payla??m yapabilmek için PC'deki payla??ma aç?lacak hdd'lerin NTFS format?nda olmas? gerekiyordu. Fat ve Fat32 formatl? diskleri Apple Share olarak payla?t?ram?yorduk. Klasik sistem eri?emiyordu.

Neyse ki MacOS X ile dahili samba deste?i ile PC taraf?nda Apple Share olu?turmadan eri?im yapabiliyoruz.  :P

NTFS'nin aç?l?m?

Fat32 ve NTFS avantajlar? ve dezavantajlar?

« Son Düzenleme: 06 Nisan 2007, 21:48 Gönderen: Cahil »
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 78   Yukarı git

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri