Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Ynt: imac'in, windows'u bozulmu?
Cevap #15 - 15 Şubat 2008, 14:04

Bootcamp ile , ?u anda kulland???n?z virtual pc o kadar performans vermeyecektir ama genede hiç yoktan iyidir.
Yanl?? anla??lmaya neden olmas?n diye buray? aç?kl??? kavu?turmam?z gerekecek...
BootCamp, Intel i?lemcili Mac'ler üzerinde kullan?labilen bir yaz?l?md?r... Sizin elinizde bulunan G5 (ve öncesi G4,G3 vs) ise PowerPC mimarisine sahip bir i?lemcidir...
Virtual PC uygulamas? ise ad? üzerinde sanal bir PC ortam? yarat?r.. Ancak sanal bilgisayar?n?za i?lemci, ram, grafik kart? gibi sanal bile?enlerin simüle edilmesi k?s?tl? olacakt?r... Bir taraftan k?s?tl? bile?enl tan?mlanabilmesi di?er yandan Intel için yaz?lm?? kodlar?n PowerPC taraf?ndan anlayaca?? dile dönü?türülmesi ile Windows'tan performans beklemeyin,,,
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Aktepe

Cevap #16 - 15 Şubat 2008, 14:10

TextEdit'te arama yaparken "Ignore Case"nin ba??ndaki i?areti kald?r?rsan?z kapanmad???n? göreceksiniz. :)

Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

mactrcn

• TARCIN
Cevap #17 - 15 Şubat 2008, 14:10

bence imac verilme sebebi calisanlarin cok rahat ogrenebilecegi bir bilgisayar uzerinde islem yapmalarini saglamak hemde stabil bir sistemde islemlerin aksamadan devam etmesidir.
yoneticiler; hem boylece calisanlara windows ve ona bagli uygulamalari ogretmek icin bir suru egitim masraflarindan kurtulmuslardir, hemde surekli problem cikartan windows sistemlerini yeniden toparlamak icin yapilan masraflardan.
tabii bu benim yorumum. imzamda yazidigi gibi daha acemiyim :)
MacBook Core2Duo 2.2 Ghz 4GB memory (White) - 10.5.5
iPhone 3G 3.1
Samsung 226BW widescreen
WD MyBook2 Home Edition 500 GB
Toshiba 2.5" 250 GB

canan

Cevap #18 - 15 Şubat 2008, 14:27

Tüm pencerelerimin üzerinde bulunan sar? renkli trafik lambas?na shift ile bas?nca harika bir ?ekilde a??r çekim, dock'a dü?üyor. Sürekli kullanaca??m. Süper bir olay. Bu özellik pencerelere, e?lenmek için mi konulmu??

Erase, dediklerinizi yapt?m. Ekranda " Permissions repair complete. The privileges have been verified or repaired on the selected volume." yaz?ld?. Arkas?ndan TextEdit ile arama yap?l?nca; yukar?da anlatt???m gibi yine çökerek; yaz?lar? kaybettim. Her halde bu text program? bozuk; eskisi gibi word kullanaca??m. 

Aktepe'ye te?ekkürler. Textedit, aramada art?k kapanm?yor.
Alıntı
TextEdit'te arama yaparken "Ignore Case"nin ba??ndaki i?areti kald?r?rsan?z kapanmad???n? göreceksiniz.

PC'de Denge isimli program ile konuklar için sat?? yönetim sistemini kullan?p, QuarkXPress Passport ile çe?itli sat?? tan?t?mlar? haz?rlamaktayd?m.
iMac G5, 20", 2.1 GHz, 250GB, 1GB, Mac OS X 10.5.4 ingilizce.
Mac OS X 10.5.4 ile 10.4.11 yüklü 700MHz,200GB HDD,Nec DL DVD 16x Writer'l? PowerPC G4 eMac ve iMac400 PPCG3 ile Dell Notebook ve Exper Bilgisayar.

Tankut Bozo?lu

• Expert
Cevap #19 - 15 Şubat 2008, 14:50

Canan Han?m,

Dock'taki z?playan programlar? be?endi?inize göre size daha da çok be?enece?iniz bir bilgi verece?im.

Klavye'nizin, F9, F10, F11 tu?lar?na teker teker s?ras?yla bas?n. Eminim, art?k dock'u rahat b?rak?rs?n?z. Pencerelerinizi n aras?nda rahatl?kla gezinebilmenizi sa?layan bu teknolojiye, Exposé deniliyor.

Arkas?ndan F12'ye bas?n. Dashboard'a ho? geldiniz. Ekleyebilece?iniz; binlerce widget bulunuyor. Saymakla bitmez. Benim favori widget'lar?m ise; webcam'ler, gerçek zamanl? uydudan gelen hava durumu haritas? ki weather channel, accu weather, istat pro, think secret ve fazlas?...

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #20 - 15 Şubat 2008, 15:40

bu malesef texteditteki bir bug'dir. cözümü ise aktepenin verdigi yöntemdir. ancak textedite alternatif yüzlerce yazilim bulabilirsiniz.
bunlarin haricinde istedginiz herseyle oynayabilirsini z. yalniz uyaraim:

users klasöründeki ev sembollu kullanici adinizin oldugu klasörün adini kesinlikle degistirmeyin. o zaman kullanici ayarlarini kaybedersiniz ve düzeltmesi cok sinir edici olur.

sitede bir cok püf bulabileceginiz den eminim.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Ercan Eras

• PowerMac G5 Quad 2.5 23" Apple Cinema HD MacOS X 1
Cevap #21 - 15 Şubat 2008, 16:00

Alıntı
users klasöründeki ev sembollu kullanici adinizin oldugu klasörün adini kesinlikle degistirmeyin. o zaman kullanici ayarlarini kaybedersiniz ve düzeltmesi cok sinir edici olur.

Bir de Macintosh HD > System klasöründen uzak durun...
Ne yaparsan?z yap?n, bu klaör ve içindekilere elinizi sürmeyin...

Son olarak nacizane tavsiyem; platformlar aras? geçi?te veya ileride sorun ya?amaman?z için dosya isimlerinde türkçe harf ve/veya özel karakterler kullanmamaya özen gösterin...
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2008, 16:06 Gönderen: ErasE »
PowerMac G5 Quad 2.5
23" Apple Cinema HD
MacOS X 10.5.8

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #22 - 15 Şubat 2008, 16:24

Macintosh'a ve MacOS X'e yabanci tüm kullanicilar icin bu basligi sabitliyorum arkadaslar, elimizden geldigince temiz tutalim, zira bu durumdaki tüm kullanicilara bu basligi referans gösterecegim..
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

ozgur

• Lümpen Proleter!!
    • http://absurd.org/
Cevap #23 - 15 Şubat 2008, 23:25

bence konu ismi tam cuk oturmus içerigine.

Katiliyorum.
Umutsuz kitlelerin iLLuminati'si olaca??z![/url]

YEKT

• Bilkom'a kafam ******* Hani ku?lar a?açlar.......
Cevap #24 - 15 Şubat 2008, 23:38

Canan abla diyeyim cunku res?mde goruldugu uzere benim ablam yas?ndas?n oncel?kle dogru yolu bulup mac'e gect?g?n ?c?n ve mudurler?n?z?n s?ze mac dag?tt?g? ?c?n onlar?n aln?ndan opuyorum konuma gel?y?m eger mac ?le ?sler? ?lerletmek ?st?yorsan kars?na geleb?lecek her sorunu burada az?c?k b?r arama ?le cozumunu bulab?l?rs?n birde antalya'da varm? b?lmem ama apple center'a g?d?p orada 1 cal?san? bulup s?ze ustun koru baz? programlar? anlatmalar?n? saglayab?l?rs?n mac os ?le yolun ac?k olsun kolay gels?n (ben?m f?kr?m bence b?r sorunla kars?lasmayacaks?n ama  :) )bu arada macin cok ?y? hay?rl? olsun (ne kadar ppc olsada) siz daha dashboard olay?n? gormed?n?z  ;D ben esas ona as?k olmustum  8)
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2008, 23:40 Gönderen: YEKT »
iMac 27inc i7 3.1GHZ,  Mac mini 2.5GHZ i5, iPad 2 32gb Wifi, iPhone, iPhone 3g, iPhone 4, iPod Nano 6.nesil, Colour Classic.

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #25 - 16 Şubat 2008, 00:53

Taze Mac'çiler için k?lavuz bilgiler tad?nda bir ana ba?l?k aç?lmas? ve bu ba?l?k alt?nda da temel bilgilere ili?kin alt ba?l?klar olu?turulmas? çok daha iyi olmaz m??

KILAVUZ (veya TEMEL) B?LG?LER > Ana ba?l?k.

Mail.app'ta Account (Hesap) olu?turmak
         "         Rule (Kural) olu?turmak
         "         Signature (imza) olu?turmak
vs. vs.

Password Reset (?ifre S?f?rlamak)
Disk Formatlamak
Sistem Yüklemek / Yükleme seçenekleri
vs. vs.

?imdi bütün bunlar elbette Mac OS X alt?nda da toplanabilir ancak darmada??n bir görüntü var. Üzerine yap?lan bol geyikler de cabas? arkada?lar. (Hele bir de Erdener abi hadisesi var o apayyr?).

Bence bu tip temel bilgilerin ana ba?l?k alt?nda toplanmas? ve mümkünse alt?na yorum girilmemesi; girilecek yorumlar?n mevcut forum ba?l?klar?nda aç?lmas? ve bu yorumlar ?????nda bu temel bilgilerin yazar? taraf?ndan revize edilmesi daha manal? olacak.

Emin Bu?ra SARAL

• rahmetli.info
    • Ki?isel Blog
Cevap #26 - 16 Şubat 2008, 12:23

Allah'?m ya mesaj? okudu?umda yerlere yatt?m  ;D
Allah da sizi güldürsün e mi ... :)
Emin Bu?ra SARAL  | www.rahmetli.in fo
- iMac Late 2006 20' | 2.16 GHz Intel | 2.5 GB RAM | Leopard
- MacBook Pro 15' | 2.8 GHz Intel | 4 GB RAM | Snow Leopard

mactrcn

• TARCIN
Cevap #27 - 16 Şubat 2008, 12:46

Maresal abimize katiliyorum. bende mac e ilk basladigim gunlerde sikintilar yasamis, sikintilarin soru halini bilmedigimden arama secenegini kullanamamistim . ama bunun icin bir baslik olursa ve orada bir nevi tutorial lar olursa cok guzel olur.
iPhone 3G 3.1
Samsung 226BW widescreen
Toshiba 2.5" 250 GB

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."
Cevap #28 - 16 Şubat 2008, 13:34

Mac OS X konusunda A'dan Z'ye temel bilgilerin yer alaca?? bir ana ba?l?k olu?turmak için alt yap? çal??malar? ba?lam??t?r arkada?lar..
Bu ba?l?k alt?nda yer alacak alt ba?l?klar?n titizlikle seçilip, içeri?inin de sade ve do?ru bilgilerle olu?turulmas? gerekiyor. Bu görevi ?ahsen üstlenmi? bulunuyorum.
"imac'in windows'u bozulmu?" ba?l??? ile kimimizi gülümseten, kimimizi de gülmekten sandalyeden dü?üren; bununla birlikte benzer forumlarda örne?ine henüz rastlanmayan tamamlanmas? zor ve fakat çok yararl? olaca??n? dü?ündü?üm bu k?lavuz bilgilerin olu?turulmas?na vesile olacak olan Canan han?m'a da hepiniz ad?na te?ekkür ederim. Kendisini Antalya TMF fahri temsilcisi ilan ediyorum ayn? zamanda.
?çeri?e katk?da bulunmak isteyen arkada?lar?n sade ve düzgün bir Türkçe kullanmalar?n?; haz?rlad?klar? içeri?i önce forum yöneticilerine Cc yaparak göndermelerini rica ederim. Yay?nlanacak bilgilerin, içeri?inin do?rulu?u ve kullan?lan Türkçe'nin düzgün olmas? kriterlerini ta??mas? gerekti?inden "onaylanmas?" durumu vard?r. Unutmay?n ki, bu bilgiler tahminlerinizin ötesinde k?ymet ve öneme sahip olacak. Bu yüzden bu konudaki titizli?i anlay??la kar??laman?z? istiyorum.
Örnek olmas? aç?s?ndan ilk giri?i en k?sa zamanda ?ahsen yapaca??m.

Tüm Mac camias?na hay?rl? olsun.

mactrcn

• TARCIN
Cevap #29 - 16 Şubat 2008, 15:31

Maresal abi bir sey soracam:
Alıntı
kullan?lan Türkçe'nin düzgün olmas? kriterlerini

demissin. Burada duzgunluktan kastin cumlenin sokak agzi ile yazilmamis olmasi ve anlasilabilir olmasi mi? Eger yazilanlarin turkce karakterlerine de onem verecek misiniz?
iPhone 3G 3.1
Samsung 226BW widescreen
Toshiba 2.5" 250 GB

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri