Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Ynt: Time Capsule nedir?
Cevap #60 - 18 Nisan 2010, 01:38

Kendiniz network ayarl?yorsan?z DHCP aç?k m? TC'de? Ben bridge modunda kullan?yorum ama modemin kendisinde DHCP yoksa mac harici bilgisayarlara manuel ip vermem gerekiyor. TC için de böyledir belki.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #61 - 18 Nisan 2010, 02:03

Kendiniz network ayarl?yorsan?z DHCP aç?k m? TC'de? Ben bridge modunda kullan?yorum ama modemin kendisinde DHCP yoksa mac harici bilgisayarlara manuel ip vermem gerekiyor. TC için de böyledir belki.

?nternet--> TCP/IP
   Configure IPv4 Using DHCP olarak ayarl? .Ayr?ca Conneting Sharing off (Bridge Mode) olarak ayarlay?nca ancak ahata mesaj? alm?yorum.
A.Sabri Ç?FÇ?

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #62 - 18 Nisan 2010, 20:09

Arkada?lar 3 gündür TC ile u?ra??yorum birçok ?eyi hallettim ancak merak etti?im di?er konu da TC ile Wireless modemi birbirine Ethernet kablosuyla de?il de Wireless olarak nas?l ba?lan?yor?

Modem ile bilgisayar? Ethernet ile ba?lay?p,bilgisayar? da TC'e wireless ba?lasak olabilir mi dersiniz?

San?r?m Modem - Bilgisayar - TC üçlüsünü komple Wireless ba?lamak mümkün de?il???
A.Sabri Ç?FÇ?

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #63 - 18 Nisan 2010, 20:26

Manuel de?il de Assist Me diyerek ayar yaparken ba?lant? çe?idine Join a Wireless network diyerek TC'yi wireless olarak modeminize ba?lars?n?z.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

can-n

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #64 - 27 Mayıs 2010, 12:49

time capsul macbokunuza kablosuz olarak ba?lanan hdd dir
time machine ile beraber çal???r sizin haberiniz olmadan back up al?r ve herhangi bir sorun oldu?u zaman mükemmel ara yüzü ile istedi?iniz tarihteki verilerinize geri dönebilirsiniz ayn? zaman da birkaç maci ba?laman?z da mümkündür as?l amac? budur
hatta s?logan? bile var:
geri almakta birad?m öte... :D :D

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #65 - 09 Ağustos 2010, 20:21

Arkada?lar TCdeki USB giri?ine External Hard Disc ba?larsak,External Hard Discden TC'le dosya kopyalamam?z mümkün olabilir m?? ben beceremedim:(
A.Sabri Ç?FÇ?

mustafa

Cevap #66 - 09 Ağustos 2010, 21:31

Arkada?lar TCdeki USB giri?ine External Hard Disc ba?larsak,External Hard Discden TC'le dosya kopyalamam?z mümkün olabilir m?? ben beceremedim:(
evet olur. neden beceremediniz?
MacBook Pro Retina Late 2013 (2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD)
iPhone 6S

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #67 - 09 Ağustos 2010, 21:57

Hard Disc NTFS formatl? acaba sadece Mac formatl? discleri mi finderde  2. hard disc olarak görebilirim?
A.Sabri Ç?FÇ?

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #68 - 09 Ağustos 2010, 23:35

Hard Disc NTFS formatl? acaba sadece Mac formatl? discleri mi finderde  2. hard disc olarak görebilirim?

Evet, bildi?im kadar? ile, TC NTFS formatl? diskleri desteklemiyor.

husexin

• Macbook pro 2.4 GHz intel core2duo 2gb DDR3
Cevap #69 - 24 Ekim 2010, 02:32

arkada?lar ?imdi harici disk olarak time capsule hakk?nda 1seyler okudum ama yine de hakk?nda soru i?aretleri kald? kafamda harici disk almak istiorum kafamda wdnin firewirel? modellerinden 2tb olan? var yada time capsule al?cam ama time capsuleden kablosuz olarak iste?im veriye an?nda ula??p izleye bilir miyim mesela filmler için konu?uyorum kablosuz ba?lant? film izleme konusunda bu soru i?aretlerini kuvvetlendiriyo r kafamda yard?mc? olursan?z sevinirim:d

ciwans

Cevap #70 - 24 Ekim 2010, 02:38

Time capsule'de usb veya ethernet giri?leri de mevcut.
Macbook Air 1.6
MacBook Pro "Core i5" 2.4 13" Late 2011
IPhone 4S 5.1.1

Ebt

• '' Sola Dubium ''
Cevap #71 - 24 Ekim 2010, 02:42

Time Capsul kullanm?yorum ama tercih edilmesinde kablosuz eri?imin ciddi pay? vard?r diye tahmin ediyorum. Kablosuz eri?imle film izlerken de sorun ya?amazs?n?z diye dü?ünüyorum.

Benim yazd?klar?m farazi. Time Capsul kullanan arkada?lar size daha net bilgiler verecektir.

mustafa

Cevap #72 - 24 Ekim 2010, 11:14

arkada?lar ?imdi harici disk olarak time capsule hakk?nda 1seyler okudum ama yine de hakk?nda soru i?aretleri kald? kafamda harici disk almak istiorum kafamda wdnin firewirel? modellerinden 2tb olan? var yada time capsule al?cam ama time capsuleden kablosuz olarak iste?im veriye an?nda ula??p izleye bilir miyim mesela filmler için konu?uyorum kablosuz ba?lant? film izleme konusunda bu soru i?aretlerini kuvvetlendiriyo r kafamda yard?mc? olursan?z sevinirim:d

bende airport extreme dual band var. üzerine wd 1tb my studio hdd tak?l?. film süper izliyorum.
MacBook Pro Retina Late 2013 (2.6 i7 16GB RAM 500GB SSD)
iPhone 6S

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #73 - 24 Ekim 2010, 14:36

Time Capsule ile kablosuz filim izleyebilirsini z.
A.Sabri Ç?FÇ?

Tiwanaku

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
kayboldum san?r?m
Cevap #74 - 25 Ekim 2010, 00:48

online ki?iler ile konu?abilece?im bir nokta aramaktay?m.çok acil bir yard?ma ihtiyac?m var arkada?lar :( nereye yazmam gerekti?ini bilemedim.

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri