Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Ynt: Time Capsule nedir?
Cevap #75 - 14 Kasım 2010, 12:13

Arkada?lar Time Capsule ile ilgili bir sorunum var;
250 GB hardiscli MacBook Pro kullan?yorum.Bu sebepten dolay? 500 GB'l?k Time Capusle'de Partition ay?r?rken 260GB'l?k 1 adet yedekleme bölümü,bir adet de 240GB'l?k Özel Dosyalar?m? ve Filmlerimi manuel kopyalayabilece?im bir k?s?m ay?rm??t?m.Bugun nas?l olduysa 260GBl?k k?sm?n doldu?unu gördüm.Sar? ???k yan?p sönüyor.Merak etti?im konular ?unlar;
1-250GB'l?k hardDisci olan bilgisayar?mnda ?uan ancak 150GB dolu, nas?l oluyorda TC 260GB yedekleme yapabiliyor?
2-240GB'l?k 2.Partition'u Formatlama yapmadan yada herhangi bir kay?p ya?amadan Disc Utility uygulamas?yla azalt?p,as?l yedekleme yapt???m 1.Partition'u büyütebilir miyim?

NOT: Ayr?ca di?er bir konuda az önce farkettim.Finde r'? açt?m Yedekleme yaparken DEV?CES k?sm?nda iki tane hard disc k?sm? birtanesinin ad? Time Capsule di?erinin ad? da benim yaratt?m 2.Partition Data ancak her ikisinin de içinde ayn? dosya var "Backups.backupd b"kalsörü var.Onun içinde de Sabri'sMacbookPro isimli klasör var.Ayr?ca Shared k?sm?n?n alt?nda da benim manual yukledi?im dosyalar? görebiliyorum.

Acaba mükerer bir yükleme mi var?ilkönce Partition yarat?rken bir hata m? yapt?m?
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2010, 12:22 Gönderen: Sabri Çifçi »
A.Sabri Ç?FÇ?

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #76 - 14 Kasım 2010, 15:51

Bu konu ba?l???na bir bak?n, faydas? olabilir.

http://turkmac.com/forum/index.php/topic,16304

Lizard King

• Gnik Drazil
Cevap #77 - 02 Nisan 2011, 01:40

Uzunca süre ara?t?rmalar?m sonras?nda Mac'e sonunda geçi? yapt?m. Yaparken Time Capsule üzerine detayl?ca ara?t?rma yapt?m ve 1tb'lik modelini ald?m. Beni cezbeden en önemli iki özelli?i evdeki wireless network'u 5Ghz üzerinden kurabiliyor olmas? ve kendisine ek bir external hdd'yi usb ile ba?layarak wireless network üzerinden evdeki her mac'in kullan?m?na açmas?. Kullanmaya ba?layal? 1 hafta oldu ve ne derece memnun oldu?umu anlatamam. Bütçe ay?rabilecek herkese ?iddetle tavsiye ederim.
Macbook Pro 15" Retina 16GB Ram
Macbook Pro 17" 8GB Ram SSD
27" Led Cinema Display
Iphone 5
New Ipad Retina Display

balbeyi

Cevap #78 - 20 Mayıs 2011, 10:21

Uzunca süre ara?t?rmalar?m sonras?nda Mac'e sonunda geçi? yapt?m. Yaparken Time Capsule üzerine detayl?ca ara?t?rma yapt?m ve 1tb'lik modelini ald?m. Beni cezbeden en önemli iki özelli?i evdeki wireless network'u 5Ghz üzerinden kurabiliyor olmas? ve kendisine ek bir external hdd'yi usb ile ba?layarak wireless network üzerinden evdeki her mac'in kullan?m?na açmas?. Kullanmaya ba?layal? 1 hafta oldu ve ne derece memnun oldu?umu anlatamam. Bütçe ay?rabilecek herkese ?iddetle tavsiye ederim.

Windows i?letim sistemide görüyormu?
15-inch MacBook Pro with Retina display    2.6GHz Quad-core Intel Core i7,
8GB 1600MHz DDR3L SDRAM
512GB Flash Storage

Apple MacBook Pro 17-inç 2,2GHz quad-core Intel Core i7 (Q TR Klavye, 8GB RAM, 750GB HD, AMD Radeon HD 6750M 1GB)

Lizard King

• Gnik Drazil
Cevap #79 - 20 Mayıs 2011, 14:14

Evet windows'larda giri? yapabiliyor Time Machine'in payla?t?rd??? external hdd'lere
Macbook Pro 15" Retina 16GB Ram
Macbook Pro 17" 8GB Ram SSD
27" Led Cinema Display
Iphone 5
New Ipad Retina Display

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #80 - 27 Temmuz 2011, 10:39

Arkada?lar;
Tc ile ilgli merak etti?im önemli birkaç konu var.Bilgisayar?m?n 250GBl?k hard disci neredeyse dolmu? durumda.500Gbl?k TC'm tamam?n? sürekli yedeklemektedir .

Soru1-Bilgisayar?mda yüksek yer tutan resimler,videolar ve di?er dosyalar? bilgisayar?mdan silsem, TC'de yedekli oldu?u için istedi?im zaman içlerinden gerekli dosyalar? geri yükleyebilir miyim?

Soru2-Bilgisayar?m? formatlay?p tem?z bir kurulum yapt?ktan sonra TCden son tarihe ait restore i?lemi yapsam,sistemde formattan önceki hatalar,yava?lamalar ve problemler aynen yedeklendi?i gün itibariyle tekrar bilgisayar?ma geri yüklenir mi?Formatlamam?n bir anlam? kalmamas?ndan korkuyorum.

Yard?mlar?n?z için ?imdiden te?ekkür ederim.
Sayg?lar.
A.Sabri Ç?FÇ?

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #81 - 27 Temmuz 2011, 10:57

1- Tek kopyas? olan bir dosyan?n yede?i yok demektir. Ayr?ca, TM yedek diskte yer azald???nda eski yedekleri siler bu nedenle bence iyi bir yöntem de?il.

2- Büyük bir ihtimalle, evet.

Sabri Çifçi

• MacbookPro Retina
Cevap #82 - 17 Ağustos 2011, 23:35

Arkada?lar;

Yeni s?f?r ald???m Hard Disc'imi takt?m ve Time Capsule arac?l??? ile sistemi yeniden kurmak istiyorum.

1-Eski yede?imde Lion vard?.Lion SL'?n üzerine kuruluyor ya.Sizce Time Capsule Lion yüklenmi? haliyle restore eder mi?

2-Wireless olarak restore i?lemi ba?lad? ancak çoook uzun sürece?ini bildi?imden restore i?lemi s?ras?nda Ethernet kablosunu takt?m.Bu ?ekilde olunca otomatikman veri transferini ethernet üzerinden yapmaya ba?lar m?? Yoksa wireless mi devam eder?

Sayg?lar.
A.Sabri Ç?FÇ?

Lordrdley

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #83 - 04 Ekim 2011, 22:46

Arkadaslar toreent ile bir dvd indirdim fakat macimde olsun istemiyorum.tc ye atarak ordan izlemek istiyorum mumkunmudir acaba?

ulimen

• viva la revolucion!
Cevap #84 - 05 Ekim 2011, 11:18

Arkadaslar toreent ile bir dvd indirdim fakat macimde olsun istemiyorum.tc ye atarak ordan izlemek istiyorum mumkunmudir acaba?

Time Capsule icine attiginiz her dosyaya kablolu yada kablosuz olarak ulasabilirsiniz . Bu bir film dosyasiysa rahatlikla seyredebilirsin izi, syg.
Mac Mini 2,4-GHz Intel Core 2 Duo - 4 GB ram - 250 GGB Samsung 840 SSD - NVIDIA GeForce 320M - Mac OSX 10.7
Magic Mouse / Wireless Aluminum Keyboard / Magic Trackpad / Logitech HD c910
iPhone 4 16GB Black

pocemonmutlu

• iPhone4 32gb - iPad1 64gb+3g - iPad2 64gb+3g
Cevap #85 - 11 Ocak 2012, 21:36

Merhaba, Bende 2TB TC almak istiyorum fakat ben Mac i?letim sistemi yedeklemeden çok film ar?ivimi tutmak için kullanaca??m. TC içindeki film ar?ivimi Apple TV, iPad2 ayg?tlar?nda (kablosuz olarak) sorunsuzca tan?t?p izleyebilirmiyi m? Te?ekkür ederim...
iPhone4 32gb Bilkom
iPad1 64gb+3G Bilkom
iPad2 64gb+3G Bilkom
MacBookPro 13" Bilkom

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #86 - 12 Ocak 2012, 14:38

Network harddiski olarak gözüküyor, eri?ip okuma özelli?i varsa oynat?r.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

vantaggio

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #87 - 13 Ocak 2012, 17:56

Time capsule  icinde hard drive olan kablosuz router dir. tek eksigi adsl modem ozelligi olmamasidir, bu  na eksik denemz,  cunku internet baglanti protokolleri habire degistigi icin,   time capusle isterseni kablo modem e, normal modeme, fier modeme baglayabilirsin iz.
Asil sorun su time capusle cok yaratici bir urun. evinizin her yerinde ulasabilceginiz kablosuz bir veri bankasi gibi dusunebiliriz.
fiyatina gore kapasitesi az bir urun
ilerd eyeni cikacak 8-10 tb lik hard drive ile modifiye edilebilecke bir urunse alinabilir,
yabanci sitelerdeokudum incelerede kablosuz veri transfer hizinin yava oldugundan bahsedilior, genel olrak pratik bir cozum

Fakat bana kalirsa

usb 3.0 port u olan bir router alip ona istedigimiz kapasitede hard drive i takmak daha iyi bir secenek

ornek simdi 1 tb kullaniyorsunuz ama 3 sene sonra 12-14 tb hard drive taktiginizda sadece hard drive i alp takmak daha iyi.

usb 3.0 router
http://cnettv.cnet.com/d-link-media-router-dir-857-usb-3/9742-1_53-50118166.html

ufuk

Cevap #88 - 13 Ocak 2012, 18:00

Superonline adsl abonesi oldum, verdikleri modemin arkas?nda usb giri?i var. ??in güzel yan? buraya istedi?iniz kapasitede bir usb bellek takabiliyorsunu z ve a?a ba?lanan herkes bu bellek üzerine dosya yükleyebiliyor yada çekebiliyor. Bu da ayr? bir özellik tabi :)

Zebedee

• 2011 MacBook Pro 13" - 16GB Ram - 250 GB SSD
    • www.SanalOrtam.com
Cevap #89 - 14 Ocak 2012, 14:10

Superonline adsl abonesi oldum, verdikleri modemin arkas?nda usb giri?i var. ??in güzel yan? buraya istedi?iniz kapasitede bir usb bellek takabiliyorsunu z ve a?a ba?lanan herkes bu bellek üzerine dosya yükleyebiliyor yada çekebiliyor. Bu da ayr? bir özellik tabi :)
Hangi marka/model modem verdiler size?
www.SanalOrtam.com
Twitter: @tsusamci

2011 MacBook Pro 13" 16 GB Ram 250 GB Samsung SSD  MacOS 10.9 TR
iPhone 5c 16gb - iPhone 5 16gb - iPad Mini 16 GB - iPad 1 Wifi 32 gb - iPhone 3GS 16gb

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri