Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Ynt: user ismi de?i?tirmek
Cevap #60 - 16 Mayıs 2010, 16:10

Asl?nda onu yapman?za bile gerek yok kökeninde... Enter'a bas?p da de?i?tirebilirsiniz muhtemelen... Bu kadar kolay de?i?ti?i için zaten 4 sayfa konu?ulmu? :)

Hiç de?i?tirmedim aç?kças?, akl?ma da gelmemi?ti hiç. Ancak, birebir (büyük - küçük harf, bo?luk...vb.) eskisinin ayn?sn? yazarsan?z e?er, muhtemelen sorun olmaz diye dü?ünüyorum.
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

muratist

• you snooze, you lose..
Cevap #61 - 16 Mayıs 2010, 16:16

Benim dikkatimden kaçm?? ozaman..
System prefrences taki Accounts bölümündeki isim de?i?iyordu rahatça ama bu Finder daki ev resmindeki ismi de?i?tirememi?tim bende bi türlü.
Burdan da okuyunca komut falan yazmak gerekti?inden t?rsm??t?m fakat demin dedi?im ?ekilde de?i?ti.
Böyle kals?n bakal?m nasolsa art?k system disk im var bi numara olursa tekrar yüklerim :) Ama bence olmaz gibi :D.
Neyse belki kullan?c? ad?na g?c?k olanlar için faydal? bi çözüm olabilir :)
?15.4" MacBook Pro OS X Mountain Lion 10.8.2 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore | 16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD
?13" MacBook OS X Lion 10.7.2 | 2.1GHz Intel Core2Duo | 4GB DDR2 RAM | 500GB Seagate SSHD
?iPad Retina 16GB | WiFi + 4G | iOS 6.0.1
?iPhone 5 16GB | iOS 6.0.2
?iPod Nano

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #62 - 17 Mayıs 2010, 08:25

Benim sistemimde de?i?mesine izin yok. Tabiki kullan?c? ad?m? ve ?ifremi girerek de?i?tirebilirim ama ben yine de tavsiye etmiyorum.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #63 - 13 Temmuz 2010, 22:06

Baz? dokümanlarda, k?sa kullan?c? ad?n?n tamam?n?n küçük harflerden olu?mas? gerekti?i belirtilmi?. Örne?in,

http://support.apple.com/kb/ht1428

Ben ?imdiye kadar hep büyük harf kullanm???md?r ve bir sorun olmam??t?r. Var m? böyle bir zorunluluk?

*Çetin

• Grammar Lieutenant...
Cevap #64 - 13 Temmuz 2010, 22:21

Baz? i?lemlerde s?k?nt? yaratabiliyor. Örne?in kullan?c? ad?m Windows'da Çetin. Eski atari emulatörlerimi kullan?c? ad?m alt?nda çal??t?ram?yorum, C:'ye atmam gerekiyor çünkü Ç harfini tan?mad???ndan kendi user klasörüme giremiyor. Mac için de ayn?s? geçerli ama büyük harfle yaparsan?z bir?ey olacak diye de?il, ne olur ne olmaz. Bir program? kurarken ne oldu?u belirsiz bir hata ald???n?zda çözümünü bulman?z zor olacakt?r. Terminal'de problem yaratabilir mesela belki.
iMac 21.5'' (10,1) - OS X 10.8.2
MBP 15'' (3.1) - OS X 10.8 K?? Uykusunda
Nokia Lumia 920 WP8

cameration

• Lütfen buraya bilgisayar?n?z?n özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #66 - 17 Ekim 2010, 05:14

merhaba arkada?lar batu merhaba; dediklerinin hepsini yapt?m ama terminal içerisinde senin resimde gösterdiklerinin hiçbiri ç?km?yor, sadece ?unlar var.
Last login: Sun Oct 17 05:06:39 on console
Cameration:~ eskiisim$
sadece bunlar var. ne yapmal?y?m peki ?imdi, yoksa yanl?? bi?eymi yapt?m anlamad?m.

cameration

Cevap #67 - 17 Ekim 2010, 05:18

Kullan?c? ismi de?i?tirmenin çok riskli bir i?lem oldu?unu ve sistemin çökmesi gibi sorunlar yaratabilece?ini; bu sebepten i?lem öncesinde sa?lam bir yedekleme yap?lmas? gerekti?ini ve herhangi bir sorumluluk kabul etmeyece?imi belirtmeliyim ;)

Kullan?c? ismini de?i?tirmek için önce ikinci bir kullan?c? ad? aç?n; ad?n? de?i?tirmek istedi?iniz kullan?c?n?n otomatik giri? (auto login) özelli?ini ve File Vault ?ifrelemesini kapat?n; ard?ndan farkl? bir kullan?c? ile giri? yap?n.

Daha sonra System Preferences > Accounts'ta de?i?tirmek istedi?iniz kullan?c? ad?na sa? t?klayarak Advanced Options'a t?klay?n.

Advanced Options ekran?nda mevcut kullan?c? isminizi, yenisiyle de?i?tirin.
Ayr?ca /Users/eskikullaniciismi olarak görünen k?sm?, /User/yenikullaniciismi ?eklinde de?i?tirin.

OK diyerek System Preferences'tan ç?k?n.

Daha sonra Terminal uygulamas?n? açarak (Applications/Utilites içerisinde) ve
sudo mv /Users/eskikullaniciismi /Users/yenikullanicismi komutunu girin.

Ve Mac'inizi yeniden ba?lat?n.

merhaba arkada?lar batu merhaba; dediklerinin hepsini yapt?m ama terminal içerisinde senin resimde gösterdiklerinin hiçbiri ç?km?yor, sadece ?unlar var.
Last login: Sun Oct 17 05:06:39 on console
Cameration:~ eskiisim$
sadece bunlar var. ne yapmal?y?m peki ?imdi, yoksa yanl?? bi?eymi yapt?m anlamad?m.

makdag

• http://www.mustafaakdag.net
Cevap #68 - 17 Ekim 2010, 06:20

Kod: [Seç]
sudo mv /Users/eskikullaniciismi /Users/yenikullanicismi komutunu yazacaks?n?z tam olarak oraya...

- Eski kullan?c? ismi de?i?tirmeden önce kulland???n?z,
- Yeni kullan?c? ismi ise, de?i?tirdikten sonra kullanmaya ba?layaca??n?z isimler.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2010, 06:23 Gönderen: makdag »
Mustafa Akda? - Mustafa Akda? - Günce

- MBP 2.5 Ghz. (Mid 2012) - Os X 10.10.1, ing.
- iPhone 4s.

liane cartman

Cevap #69 - 10 Nisan 2011, 21:56

Konunun üzerinden biraz zaman geçmi? ama ayn? ?eyi yapmak isteyenlere yard?mc? olmak ad?na belirtiym; bu denilenleri yapt?m ve ev simgesindeki ismi sorunsuzca de?i?tirdim. Art?k her?eyde benim ismim yaz?yor, süper oldu. Ancak terminal k?sm?nda o yaz?lmas? gerekenleri yazmak istedi?imde yaz?lacak bir sat?r bo?lu?u yoktu - restart att???mdaysa, her?ey istedi?im gibiydi. Önceki isimse, users k?sm?nda duruyor.

? Murat

Cevap #70 - 07 Mayıs 2011, 14:21

Aman can?m ha "apple" yazm?? ha "ahmet mehmet" yazm?? ne fark eder :) ama herkesin kendi zevki tabi :) risk almaya de?mez derim :)
?MacBook Mac OS X 10.6.6
2.4 Ghz 2 GB
? Iphone 3GS 16 GB

sermac

• Snow Leopard 10.6.7 2.53 GHz Intel Core 2 Duo MacB

Merhaba ,Ben kullan?c? ad? de?i?tirdim fakat ,yeni bir kullan?c? açt? ve eski bilgilerime ula?am?yorum.HDD de kullan?lan alan görünüyor fakat bilgilerime bu kullan?c? ile oturum aç?nca ula?am?yorum.Eski kullan?c? dosyalar?ma ve arayüzüne nas?l ula?abilirim.Veya restore yapabilrimiyim yard?mc? olursan?z çok sevinirim.

sermac

• Snow Leopard 10.6.7 2.53 GHz Intel Core 2 Duo MacB

Merhaba,

Ben cevab?n? buldum,fakat home directory'i de?i?tirirken dikkatli olmak gerekiyor bütün datalarda silinebilirmi?.O yüzden gerek yok ama yinede de?i?tirmek istetenlere duyurulur.
Home directory ye hangi directory olmas? gerekti?ni yazarsan?z o kullan?c?ya ait arayüz ve bilgiler geliyor.

Turker Inanmaz

• MD313LL/A
Cevap #73 - 01 Aralık 2012, 16:53

"Bahsi geçen yöntem 10.8.2'de de geçerlidir" diye not dü?eyim.
Macbook Pro 13" Late 11  • iPhone 6 • iPad Air 2 • Apple TV • Airport Extreme

sehavetkar

• PROGRESSIVE.
Cevap #74 - 24 Ocak 2013, 16:46

Bir kullan?c? ismi de?i?tirmenin bu kadar uzun sürmemesi laz?md?.. Olmad? OSX, olmad?! :)
ibooks author, indesign nerd, sürekli ö?renen mekanizma.

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri