Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

budweiser

Ynt: Grafik tasar?m ve 3D modellemede neden MAC ?
Cevap #45 - 06 Eylül 2007, 02:51

3d modellemeye baslaynlara maya ile baslamalarini tavsiye ederim 3dmax , cinema4d ve maya kullandim (1 er sene )maya gercekten digerlerinden farkli,interface olarak cok daha rahatsin.
 ;)
dolu basak egri durur

kas?mduman

Cevap #46 - 16 Eylül 2007, 12:08

3d modellemeye baslaynlara maya ile baslamalarini tavsiye ederim 3dmax , cinema4d ve maya kullandim (1 er sene )maya gercekten digerlerinden farkli,interface olarak cok daha rahatsin.
 ;)

ozaman maya kullanaca??z.ben yok biliyodum ama oldu?una sevindim
« Son Düzenleme: 16 Eylül 2007, 13:27 Gönderen: kas?mduman »
aç?lay abi iran olmayacakm?yd?k abi?
ha bide aç?lay abi,?u s?ralar bi tabakhanedir gidiyo,sen ne dersin üstad?m?
-dokunma çekirge,baba yorgun!

Sinan Karhan

• Vita brevis, ars longa.
    • SKC Ad Design Studio
Life is short, and art long; the crisis fleeting; experience perilous, and decision difficult.

hale

Cevap #48 - 19 Eylül 2007, 17:39

benim birlikte çal??t???m partnerim kendisini tan?d???mdan beri pc kullan?r ve orda design de yapard? taaaakkiii mac le tan??ana kadar....onun tan?m?na göre "e?ekten inip ata bindim" diyor, ?uanada kadar bilgisayar kullanmam???m diyor...bende 15 y?ld?r mac kullan?yorum, mac'i sevmemek mümkün de?il...her?eyi ile ayr? bir teknoloji, insana ayr?cal?kl? k?l?yor kim ne derse desin...... ;)

kas?mduman

Cevap #49 - 19 Eylül 2007, 22:41

olay bitmi?tir.bir aya in?allah macprom geliyor arkada?lar.benide kand?rd?n?z ;)

geldi?inde ilk izlenimlerimi yeni bir kullan?c? heyecan?yla beraber payla?aca??m sizlerle...
aç?lay abi iran olmayacakm?yd?k abi?
ha bide aç?lay abi,?u s?ralar bi tabakhanedir gidiyo,sen ne dersin üstad?m?
-dokunma çekirge,baba yorgun!

Emin Bu?ra SARAL

• rahmetli.info
    • Ki?isel Blog
Cevap #50 - 13 Mart 2008, 20:36

PC'yi b?rak?p Mac'e geçmek, e?ekten inip Audi'ye binmektir benim kan?mca :)

Kendimden bir örnek vereyim, neden mac oldu?una:
19 ya??nday?m, 7 y?ld?r tasar?mla u?ra??yorum. Ve hala amatörden öteye gitti?imi dü?ünmüyorum, çünkü tekdüze, yenili?e aç?k olmayan Corel üzerinde yo?unla?m??t?m... Onca y?l ne mi oldu? Bo?a gitti, Corel kullan?rken hobaaa PC kilitlenirdi (ki donan?mdan dolay? de?ildi, çok yüksek özellikleri vard?) hadi her ?eyi ba?tan yap... Sinir krizleri... Ayr?ca nedenini anlayamad???m ?ekilde program kapan?verirdi, ne bir hata, ne bir 'kapat?yorum abi evde çocuklar bekliyor' ?eklinde uyar?... Corel zaten hantal bir program gazete tasar?m? için. Onu b?rakt?m, Quark'a geçeyim dedim herkes kullan?yor diye. Quark'? sevemedim, pratik olmay? arad?m y?llard?r... Corel'in belki de k?sayollar?yd? hani kendine çeken.
Neyse, sonra arkada??m bana Mac tavsiye etti, ne oldu?unu bilmiyor ilk kez duyuyordum 1 y?l önce. Tavsiye edi?inden 2 gün sonra ara?t?r?p sat?n ald?m, onca paraya k?y?p. Zengin biri de?iliz ailece :)
Annem ve babam kasas? olmad??? için çok sevdiler, ben de havas?n? sevdim, son bir aya kadar hiç MacOsX kullanmad?m, Bootcamp ile Windows kulland?m... Neden insan i?kence çekti?i halde devam eder ki Windows'a anlam?yorum :)
Bir ay önce InDesign'iMac'e kurdum, windows'tan ta??nay?m diyerek...
Ve normalde windows'ta yar?m saatte yapt???m bir sayfay? 10 dk gibi k?sa bir sürede tamamlad?m... Her ?ey pratik, her ?ey h?zl?. Windows'ta da belki h?zl? ama ?öyle dü?ünmek gerek, bir i?i uzun yoldan h?zl? yapmak var bir de k?sa yoldan h?zl? yapmak var...
Sayfalar aras?ndaki geçi?, bir yerden bir yere istedi?in gibi z?play?? hem çok zevkli, hem de çok pratik.
Eskiden off kim ?imdi tasar?mla u?ra?acak derdim, art?k oyun oynar gibi geliyor bana...
Ben amatör tasar?mc? ve amatör Mac kullan?c?s?y?m... Profesyonel olmak için çok zaman harcamak gerek. Ama Windows'ta zaman harcayaca??ma Mac için harcar?m 100000 kat daha iyi...

?yi ki vars?n Mac :)
« Son Düzenleme: 13 Mart 2008, 20:38 Gönderen: Emin Bu?ra SARAL »
Emin Bu?ra SARAL  | www.rahmetli.in fo
- iMac Late 2006 20' | 2.16 GHz Intel | 2.5 GB RAM | Leopard
- MacBook Pro 15' | 2.8 GHz Intel | 4 GB RAM | Snow Leopard

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #51 - 13 Mart 2008, 21:49

bilgisayar?nla mutlu olmana sevindim Bu?ra. (hayat?m boyunca fazla ada??m olmad?, garip geliyor söylemek :)

intele geçmenin bir art?s? daha... switcher say?s? art?yor böylece :))
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

kaver

Cevap #52 - 18 Eylül 2008, 15:27

3D ve oyun disinda windows manasiz bir sistem zaten (mimari programlardan bahsetmiyorum) , ancak cogu 3D yazilimindan windowsta veya linuxte aldigin verimi almanin imkani yok, ayrica paylasimi daha buyuk bir ag oldugundan dolayi, plug-in, cart curt gerektiginde zaten anliyorsunuz bu isin neden macte yapilamayacagin i... Ornegin Z-brush yeni versiyonunu mac e de cikaracak diyorlar ama suan mac teki versiyonunu kullanana kolay gelsin diyorum...

Bu durumda Bootcamp takiliyoruz, ve arada sirada da olsa windowsla muhattap oluyoruz...

Not: Cinema 4D yle baslardim ben  ;)

applemouse

Cevap #53 - 07 Ekim 2009, 15:43

apple ile ilgili öyle bak?n?rken farkkettim bu konuyu. bir çok arkada??n dedi?i gibi bu sorunun cevab? çok ama unutulmamas? gereken bir ?ey var ve her?eyden en önemlisi apple'?n donmamas?, virüs girmemesi ve bu yüzden konsantreyi bozmamas?. insan?n moralini bozmamas?. donan?m ve yaz?l?m uyumu zaten apayr? bir konu. neyse i?te bir de apple'?n distribütörlü?ünü yapan bilkom'un da grafik programlar?n? kendi bünyesine katmas? sonucu bir grafiker için apple kaç?n?lmaz oluyor.

osmanasm

Cevap #54 - 14 Ekim 2009, 20:13

(kusura bakma msn al??kanl??? imla hatas?)
selam.ben makine resim ö?rencisiyim.soru:mac le nas?l tan??t?m?
el-cevap:merak...:D windowstan linux e z?plad?m 3 ay kullanmad?m taki bölümümün gerektirdi?i solidworks kullan beni diyene kadar.sonra mac yükliyeyim dedim (daha önce amerikan filmlerinde Nicolas Cage falan kullan?rken görürdüm) ba?lad?m ara?t?rmaya normal pc ye ancak hacintoshla yükleniyormu? ve yeni yükledim(her nekadar orjinal olmad??? için pi?man olsamda)kullan?yorum ve bay?ld?m cidden.as?l istedi?im meslek mak.res de?ildi grafiker olmak istiyordum ve kafaya koydum ö?rencem bu i?i. forumlarda okudu?um kadar?yla bu i? mac te daha iyi..az biraz photoshop'a ba?lang?ç seviyesinde bilgim var(linuxte gimp kullanm??t?m mactede kullan?yorum).photoshoptan devam ederekmi di?er programlara atl?yay?m yoksa bana tavsiyelerde ve nasihat edecek birileri varm?(çok sevinirim) ;D
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2009, 23:05 Gönderen: osmanasm »

Buğra Henden

• Yönetici
Cevap #55 - 14 Ekim 2009, 20:33

Merhaba,

Lütfen imla kurallar?na dikkat ediniz. Bu konudaki kural?m?z? lütfen okuyunuz.

Aksi takdirde mesaj?n?z silinecektir.

Te?ekkürler.

osmanasm

Cevap #56 - 15 Ekim 2009, 13:19

ben de makina mühendisiyim, yok öyle bir program. ögrenecekseniz o programlari ögrenin okulun pc lablarinda, mac kismindaki cözümler cok basit kaliyor.
abi akl?ma tak?ld? makine mühendisiyim dedin peki mac te hangi programlar? kullanabiliyors un bu dalla ilgili.bende makine resim ö?rencisiyim ve mac kullan?yorum.

Buğra Henden

• Yönetici
Cevap #57 - 15 Ekim 2009, 13:22

hic bir yazilim kullanmiyorum, is yerinde de windows kullanmam gerekiyor. üniversitede de windows kullandim.

tezi mac os x altinda yazdim.

isin icine analiz, cizim, mühnedislik tasarim giriyorsa windows malesef sart.

osmanasm

Cevap #58 - 15 Ekim 2009, 13:32

hic bir yazilim kullanmiyorum, is yerinde de windows kullanmam gerekiyor. üniversitede de windows kullandim.

tezi mac os x altinda yazdim.

isin icine analiz, cizim, mühnedislik tasarim giriyorsa windows malesef sart.
hadi ya  ??? genemi windows.ama grafik tasar?ma yönelcem ve ba?lad?m çal??malara  ;) ;D

erkut

Cevap #59 - 26 Eylül 2011, 16:41

selam arkada?lar..
yeni olarak autocad ve 3Dmax modelleme kursuna ba?lad?m..autocad için herhangi bir dizüstü yeter diye dü?ünüyorum, fakat ?u 3D için karars?z kald?m imac al?p (hangi imac) boot camp kursam sa?l?kl? çal??abilirmiyim (klavye, komut vs..) ?u pc olay?na hiç girmek istemiyorum..ay n? zamanda grafik tasar?m i?i ile u?ra?maktay?m yani bir ta? ile iki ku? vurmak istiyorum :) yard?mc? olabilirseniz çok sevinirim..i?te mac evde mac benim harika olacak....

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri