Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

Yaz?lar?n?zda Türkçe karakterler yerine standard? bile olmayan ne idü?ü belirsiz harf öbekleri kullanmay?n?z, okunmay? çok güçle?tirmektedir.

Çengelli veya noktal? bir harf kullanman?z gerekiyorsa, çengelsiz veya noktas? olmayan alternatifini kullanman?z yeterlidir. MUTLAKA düzgün bir Türkçe ile yaz?n?z. Buran?n MSN mesaj penceresi olmad???n? unutmay?n?z. Herhangi bir sebepten dolay? bilgisayar?n?z Türkçe karakter yazam?yorsa, Türkçe karakter kullanmadan (ama mutlaka düzgün Türkçe ile) yazman?zda bir sorun yoktur.

Halk aras?nda MSN Türkçesi, bizim taraf?m?zdansa apaçi Türkçesi olarak adland?r?lan üsluptan veba gibi kaç?n?n?z. Kaç?nmad???n?z taktirde forum yönetimi size vebal? gibi davrand???nda a?lamay?n?z. (I??k h?z?yla tedavi uygulad???m?z bir örnek)

Sitemizde kesinlikle görmek istemedi?imiz davran?? kal?plar?na örnekler:

Ben Turq degilemqi! what happening? LOL
- Ben daa küçüqum we anlamiorim imla felan ama?
- isstediimi yazarim ve yaziorm sana neki kardeshim yaah!!!!!
- Hmm unutmaa bu forum herkesin tamamm? sn yönetici maarurlanma tamamm? ok?
- Bana dayatamazsiniz dayatma yapamassiniz we ben biLdigim gibi degiL istediim gibi yazarim we asLindada sizdende iyi biLirim turkcei ama bana dayathamazsi?niz hadi baqaLim!!!

Bu tip ç?k?? yapanlar? veya böyle dü?ünenleri aram?zda ?STEM?YORUZ. 1 Kas?m itibariyle, bu yönde hareket eden kullan?c?lar?n kendi kararlar?yla forumdan ayr?lma ?anslar? da olmayacakt?r.
« Son Düzenleme: 26 Aralık 2009, 12:53 Gönderen: Bu?ra Henden »
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri