Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

macvoyager

• iMac 21.5" i7, 8 GB DDR3
Ynt: Sistem Optimizasyonu
Cevap #255 - 21 Kasım 2011, 22:29

hay?r bilmiyorum :D

herkesten bi parola hatas? duyunca aç?kcas? çekiniyorum onyx'ten ama san?r?m bi denemeliyim.

edit: bu arada ?öyle bi ?ey okudum. onyx'in yapt??? i?i disk utility de yap?yor demi?ler, do?ru mudur? cache ve log temizlemesi falan da yap?yor mu disk utility?

edit2: youtube'da baz? mac sahipleri onyx kulland?ktan sonra tekrar oturum açamad?klar?n?, siyah bi ekranda tak?ld?klar?n?, onyx'in maclerini mahvetti?ini falan söylemi?ler.

program?n nas?l kullan?lmas? gerekti?iyle ilgili döküman var m? forumda? internette aramaktay?m ayn? zamanda.onyx help baya yard?mc? oluyormu?.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2011, 22:59 Gönderen: macvoyager »

mothermonster

• 2.5 Ghz i7 8GB RAM MBP
Cevap #256 - 21 Kasım 2011, 23:26

Ben hala kendi dilimde bu kadar kaliteli bir forum olduguna inanamiyorum. Cok tesekkurler.

Atasay?

• iReplaced to Pc
Cevap #257 - 21 Kasım 2011, 23:37

edit2: youtube'da baz? mac sahipleri onyx kulland?ktan sonra tekrar oturum açamad?klar?n?, siyah bi ekranda tak?ld?klar?n?, onyx'in maclerini mahvetti?ini falan söylemi?ler.

istisnalar olabilir belki ama 1 senedir kullan?yorum sorunsuz bir ?ekilde isterseniz "clean my mac'i" kullan?n disk izinlerini onarma i?leri hariç cache vss temizler güzel program.

?öyle bir arayüzü var
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2011, 23:39 Gönderen: Atasay?05 »
MacBook Pro 7.1 13' Corsair Force GT 120 GB SSD & Hitachi 250GB HDD & 8GB DDR3 
             ???
iPhone 5 16 GB (Black) JB
             ???
iPod Shuffle 2 GB (Green)

akman onursoy

• ?stanbul do?umlu, ya?? oldukça ileri, ATATÜRK sevg
Cevap #258 - 22 Kasım 2011, 16:25

Selamlar, ben alt? y?ld?r eMac kullan?yorum. Daima ONYX kullan?yorum, hem çok faydal? hem de ?imdiye kadar hiçbir problemle kar??la?mad?m. Tabii son zamanlar?n iMac lerinde bir problem oluyorsa, bir?ey diyemem. Ama herkese ONYX tavsiye ederim.
akman

muratist

• you snooze, you lose..
Cevap #259 - 28 Kasım 2011, 00:55

Drive Genius'ta çok faydal? bir program üstelik ?u aralar macsales'de indirimdeydi..
?15.4" MacBook Pro OS X Mountain Lion 10.8.2 | 2.2GHz Intel i7 QuadCore | 16GB DDR3 RAM | 240GB SanDisk Extreme SSD
?13" MacBook OS X Lion 10.7.2 | 2.1GHz Intel Core2Duo | 4GB DDR2 RAM | 500GB Seagate SSHD
?iPad Retina 16GB | WiFi + 4G | iOS 6.0.1
?iPhone 5 16GB | iOS 6.0.2
?iPod Nano

nuke

Cevap #260 - 06 Aralık 2011, 21:22

?ubat 2010'da 2.el ald???m macbook'a haz?r lion alm??ken bi s?f?rdan kurulum yapaty?m dedim. son zamanlarda dönen gökkü?a??ndan gelen b?kk?nl?ktan apple'a küfretmeye ba?lam??t?mki (ki her canl? ölümü tadacakt?rdan mac'inde ölümü tadaca??ndan böle küfürlere gerek yok:) format sonras? mac sanki yeniden do?mu? gibi oldu valla.

burada arkada?lar her f?rsatta sorun varsa onyx ile halledin format atmay?n diyor ama demekki 2 seneyi geçmemek laz?m.

tü tü ma?allah diyin:)
MACBOOK PRO 2.4GHZ 2GB RAM 200GB 15"
APPLE TV 3

kinemania

Cevap #261 - 18 Temmuz 2012, 13:14

Konunun ana metnindeki ?u k?s?m kafam? kar??t?r?yor, birkaç yönden okudum fakat yapmam gerekeni do?ru tespit edemedim:

"Birçok kullan?c?, iyile?tirme yapaca?? disk veya bölüntü üzerinde çal??an ve o an aktif olan sistem üzerinden iyile?tirme i?lemi yapar. Oysa bu i?lem, aktif olan sistem bile?enleri ve çal??t???n?z programlar?n sisteme entegre olan dosyalar?nda iyile?tirmeler yapamaz. Bu yüzden, izin onarma i?leminize ra?men problemlerin devam etmesi olas?d?r. Yapman?z gereken, mevcut sisteminizi pasif duruma getirmek, yani bilgisayar?n?z? ba?ka bir bölüntüye yüklü Mac OS X’ten veya sistem diski üzerinden açarak,  Disk Utility uygulamas?n? kullanmakt?r.”

Bilgisayar?mdaki MAC OS X Snow Leopard, Macintosh HD üstüne kurulu. Bu MAC OS X’i ayr?ca ba?ka bir bölüntüye de mi kurmak gerekiyor. 50 GB’l?k ayr? bir bölüntüm var; bo? duruyor. Oraya s?f?rdan MAC OS X kurup+güncellemeleri yap?p 10.6.8’e yükselterek (böylece bilgisayarda çift MAC OS X olmu? olacak) sonra bilgisayar? 50 GB’l?k o bölüntüden mi ba?latmal?y?m? 

Ben, bilgisayar? ba?ka bir sistem diskinden açmay?, sistemi MAC OS X dvd’sinden ba?latmak gibi anlam??t?m; o ?ekilde yaparak izinleri onar?yordum, o da gereksizmi?.

Burada konu?ulanlara göz att?m ama pek bahsi geçmemi?. Detayl? bilgi verebilenlere te?ekkürlerimle...
Macbook Pro 15" (Mid-2010)
2.66 GHz Core i7 6GB 1067 MHz DDR3 RAM
NVIDIA GeForce GT330MMac OS X El Capitan Beta
Macbook air 5,1 11" 1.7 Ghz Intel Core i5, 4GB 1600 Mhz DDR3 RAM Mac OS X 10.9 Yosemite iPhone 5 iOS9

June8

• MacBook Pro 13", Yosemite
Cevap #262 - 18 Temmuz 2012, 13:42

?zinleri onarmak için farkl? bir diskten ba?latmak gerekmez.

Should I start up from a Mac OS X install disc to repair disk permissions?
This is not necessary because Disk Utility looks at the receipts on the volume being checked.

About Disk Utility's Repair Disk Permissions feature

kazimtaskin

• Her seçi?, bir vazgeçi?tir.
    • MacCafé Gold
Cevap #263 - 18 Temmuz 2012, 21:42

Sistem Optimizasyonu yaz?s?n? haz?rlad???m y?l, kulland???m i?letim sistemini hat?rlam?yorum. Ancak daima son sürüm i?letim sistemini kullanan biri olarak, yaz?n?n haz?rland??? sene kulland???m disk utility yaz?l?m? ?u mealde bir uyar? veriyordu:

"disk izinlerini onarma i?lemini, sisteminizi kurulum diski ile ba?latarak yap?n."

Bunu net hat?rl?yorum. ?imdi gereksiz olmu? olabilir, dikkate almay?n?z.
K.T.
iMac Core2Duo 3.06GHz 21,5" l 8 GB RAM l Mac OS X 10.9 l WD 1 TB External HD l Working forever
Twitter: @kazimtaskin

kinemania

Cevap #264 - 19 Temmuz 2012, 10:27

Tamamd?r. Çok te?ekkür ederim.:
Macbook Pro 15" (Mid-2010)
2.66 GHz Core i7 6GB 1067 MHz DDR3 RAM
NVIDIA GeForce GT330MMac OS X El Capitan Beta
Macbook air 5,1 11" 1.7 Ghz Intel Core i5, 4GB 1600 Mhz DDR3 RAM Mac OS X 10.9 Yosemite iPhone 5 iOS9

nuyan33

• Lütfen imza k?sm?na Mac'inizin özelliklerini yaz?n?z.
Cevap #265 - 01 Mart 2016, 20:15

güzel çal??ma te?ekürler ederim...

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri