Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 18   Aşağı git
0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

worldwideweb

• Her?eyden vazgeçer, Vatandan vazgeçmeyiz.
Ynt: Sistem Optimizasyonu
Cevap #30 - 28 Mart 2007, 18:39

Bu ba?l??? olu?turan arkada?a te?ekkürler, çok iyi oldu. Yeni mac kullan?c?s? olarak bilgisayar?m? tan?mak istiyorum ve ba?l?k sayesinde istedi?im her?eyi yapabiliyorum ( ?uanki isteklerimi kar??l?yor  :)).

Program çok ho?uma gitti download ettikten sonra dosyalara kaydettim ileride laz?m olur diye
iP5

grafikermac

Cevap #31 - 10 Nisan 2007, 09:40

ShowVolumeFrag ben bunu download yapt?m ama aç?nca ?ifre sordu.. açamad?m ne yapmal?y?m?

TwinCahil

• Kırmızı Kart
  • Sanat Ayr?nt?larda Gizlidir.
Cevap #32 - 10 Nisan 2007, 10:00

ShowVolumeFrag ben bunu download yapt?m ama aç?nca ?ifre sordu.. açamad?m ne yapmal?y?m?

San?yorum, istemi? oldu?u ?ifre sizin Mac'inizde ki Admin yetkisi olan kullan?c? ?ifresidir. E?er siz admin yetkisine sahipseniz kendi user ?ifrenizide girebilirsiniz.
Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

TwinCahil

• Kırmızı Kart
1.7.9 sürümü yay?nlanm??t?r.
Cevap #33 - 19 Nisan 2007, 17:14

Bildiklerim damlaysa bilmediklerim okyanustur. Ne yaz?k ki bu okyanusta yüzme bilmiyorum. @TwinCahil

satuk

• http://www.turkforum.eu
Cevap #34 - 09 Mayıs 2007, 23:58

herkese selam,
bu optimasyon programini(onyx) indirdim ve karistirdim biraz.. ilavetten degistirmem gereken yerler var mi ?? yada tavsiye ettiginiz birsey var mi ?? 3 haftadir macbookpro mu kullaniyorum. yeniyim daha, hergün birseyler kesfediyorum kendimce.. onun icin bu programi tam olarak nasil kullanacagimi bilemedim. biraz yardimci olursaniz sevinirim. programi oldugu gibi calistirayim mi yada dikkat etmem gereken herhangi birsey var mi ??

konu disi bir soru sormak istiyorum. pil güncellemesini yaptiktan sonra macimin acilmasi daha uzun sürüyor "güncellemeleri" ariyor eger bir yanlisim yoksa. sonra yavas da kapaniyor.. bunun nedenleri nedir sizce ?

cevaplariniz icin simdiden sagolun..
macbookpro

barsahin

Cevap #35 - 10 Mayıs 2007, 01:32

konu disi bir soru sormak istiyorum. pil güncellemesini yaptiktan sonra macimin acilmasi daha uzun sürüyor "güncellemeleri" ariyor eger bir yanlisim yoksa. sonra yavas da kapaniyor.. bunun nedenleri nedir sizce ?

Öncelikle ?unu belirteyim:
Her güncelleme sonras? sistemin içindeki "Disk Utilility" yaz?l?m?ndan "Repair Disk Permission" yap?lmas? önerilir ve ço?u zaman sistemin tutarl? çal??mas? için gereklidir.

Ama bu demek de?ildir ki bilgisayar?ndaki yava?laman?n tek nedeni budur? Bunun birçok farkl? nedeni olabilir. "Repair Disk Permission" fayda etmez ise di?er nedenler ara?t?r?l?r.

Bir de kablosuz a? kullanm?yorsan ama Airport aç?ksa, bu durum bilgisayar?n?n aç?lmas?nda çok az da olsa gecikmeye neden olur. ?nternet ba?lant?n? kablolu bir yöntem ile gerçekle?tiriyorsan Airport'u kapal? tut.
i? = MBP mid 2014
ev = MBP Pro mid 2009, mac mini mid 2011

satuk

• http://www.turkforum.eu
Cevap #36 - 10 Mayıs 2007, 10:16

merhaba,
ben bu Repair "Utiliti Disk" (Repair Disk Permission) i bulamadim.
http://www.satuk.ch/mac/Bild 4.png burdaki "Festplatten-Dienstprogramm" i mi kastediyorsun ?

macbookpro

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #37 - 10 Mayıs 2007, 10:35

merhaba,
http://www.satuk.ch/mac/Bild 4.png burdaki "Festplatten-Dienstprogramm" i mi kastediyorsun ?

Sizin sistem dilinize göre evet bahsetti?imiz yaz?l?m Festplatten-Dienstprogramm budur.

barsahin

Cevap #38 - 10 Mayıs 2007, 11:32

merhaba,

Sistemin Almanca olaca?? akl?ma gelmemi?ti.
Cahil arkada??m?z?n da dedi?i gibi Festplatten Dienstprogramm = Disk Utilitiy
Bunun içinde Repair Disk Permission (Disk izinlerini onar)'?n Almanca kar??l??? neyse onu yapmak laz?m.
i? = MBP mid 2014

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #39 - 10 Mayıs 2007, 12:33

Festplattenrech te reparieren.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Yalç?n Eren

• Welcome back
    • web sitem
Cevap #40 - 10 Mayıs 2007, 14:54

Festplattenrechte reparieren.

Koptum yahu...  haha! ;D ;D ;D

Hay?r, yar?n öbürgün sistemi Norveççe olan bir arkada? ç?karsa ne yapaca??z, ben onu merak ediyorum.  :P

TwinCahil

• Kırmızı Kart
Cevap #41 - 10 Mayıs 2007, 15:01

Koptum yahu...  haha! ;D ;D ;D

Hay?r, yar?n öbürgün sistemi Norveççe olan bir arkada? ç?karsa ne yapaca??z, ben onu merak ediyorum.  :P

Genelde, ben görsel anlatmay? bu sebeple seçiyorum. Disk izlence'sinin çal??makta olan bir ekran görüntüsü ile iyice bir anlatmak gerekir. Ho? san?r?m biryerlerde vard?. Bereket görseller ayn? da yaz?lar de?i?iyor.

Bakt?k yine anlatam?yoruz, çeviririç bizde sistemimizi soru soran arkada??n kulland??? lisana öyle yard?m ederiz. :) Neden olmas?n. ;)

Aktepe

Cevap #42 - 10 Mayıs 2007, 15:21

Bu durumlarda olan arkada?lar hangi dilde kullan?yor olursa olsun, ?ngilizce'yi üste alarak ilgili uygulamay? bulup forumda tavsiye edilen çözümleri yerine getirebilirler.
Mac mini Intel Core2Duo 2,4 GHz 4 GB OS X 10.6.8
iMac Intel i3 3,06 GHz 21,5" 4 GB OS X 10.9.4
iPod Classic 5G 30 GB Siyah

barsahin

Cevap #43 - 10 Mayıs 2007, 15:30

Genelde, ben görsel anlatmay? bu sebeple seçiyorum.

Görsel anlatmak için biraz vakit de laz?m, yazmak kadar h?zl? olam?yor, her zaman da bu vakti bulamayabiliyor uz.
Bu yüzden s?k?nt? ya?ayan arkada?lar, sistemleri hakk?nda detayl? bilgi verirlerse çok daha h?zl? ve do?ru cevap al?rlar.
i? = MBP mid 2014

zoom

Cevap #44 - 22 Mayıs 2007, 14:44

En iyile?tir seçene?i uyguland???nda sisteme yada dosyalara bir zarar gelme olas?l??? var m? ?

Yanl?? hat?rlam?yorsam bu forumda birisi onyx'den zararl? ç?km??t?.
iMac C2D 2.0 Ghz - 2 GB Ram

+ Hızlı Yanıt

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.
Kullanıcı Adı: E-Posta:

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri