Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hammy

• www.kahve.gen.tr
    • Kahve Keyfiww
Ynt: Firefox, Türkçe font sorunu ve microsoft office
Cevap #45 - 27 Aralık 2007, 12:35

K?demli bir PC ve yeni bir Mac kullan?c?s? olarak tesekkur ederim. Firefox sorunumu uzun süreden sonra ancak bu foruma bakarak cözebildim. Leopard ile bu sorunun cozulemedigi belirtilmi? ancak OnyX ile cache temizli?i yap?ld?ktan sonra ilginç bir ?ekilde http://destek.apple.com.tr/dosyalar/TigerTUSupport_Intel.pkg.zip  yuklenince Leopard'da da sorun cozuldu.

Simdi s?ra Paralells ile olan s?k?nt?y? cozmekte. Deneyimi olan varsa yard?m..

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #46 - 27 Aralık 2007, 12:58

Parallels ile iligili sikintinizi da forumda arama yaptiktan sonra baska bir forum basliginda belirtirseniz yardim edebiliriz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Atilla Yalman

• Party Store
Cevap #47 - 03 Şubat 2008, 02:21

benim de leopard da firefox türkçe karakter sorunum var.i?letim sistemim ingilizce ve de henüz msoffice 2008 i yüklemedim.sistem tertemiz kurulu.türkçe klavyeyi tan?tmak için birkaç deneme yan?lma ile buldum türkçe klavye de bir sorun yok yani safari de her?ey normal ama firefox yalan.....
MacMini 2,3 GHz Intel Core i5
iPad Mini 32gb.
iPhone 5s
iPod Touch 4G 8gb.
iPod Nano 2G 2gb.

nouvelle

Cevap #48 - 04 Şubat 2008, 17:35

ben de çok yeni bir mac kullan?c?s?y?m.. forumu okudum fakat leopard ile ilgili bir çözüm bulamad?m. detayl? olarak biri anlat?rsa sevinirim. daha office bile kurulu de?il hiç bir ?eyi de?i?tirmedi?im halde birden kendi kendine türkçe karakterler uçtu.
tecrübeli arkada?lar?n ellerinden öpüyoruz.

hayatisenturk

• Ziyaretçi
Cevap #49 - 05 Şubat 2008, 21:21

Daha önce de göndermi?tim ama bir miktar güncelledim.

A?a??daki linkte bulunan fontlar? indirip zip'li dosya içerisinde bulunan "Beni Oku" dosyas?nda anlat?lan yönergelere uyarsan?z sorununuz kalmayacakt?r.  ;)

http://www.hayatisenturk.com/System_Fonts.zip

Emin Bu?ra SARAL

• rahmetli.info
    • Ki?isel Blog

Daha önce de göndermi?tim ama bir miktar güncelledim.

A?a??daki linkte bulunan fontlar? indirip zip'li dosya içerisinde bulunan "Beni Oku" dosyas?nda anlat?lan yönergelere uyarsan?z sorununuz kalmayacakt?r.  ;)

http://www.hayatisenturk.com/System_Fonts.zip

Hayati abi, sistem fontlar?n? e?er bozulduysa bunlarla de?i?tirmede sistemin ingilizce olmas?ndan kaynaklanacak bir sorun olu?ur mu? Ya da dil ile bir alakas? yok karde?im, ne yaparsan yap m? dersin :P
Emin Bu?ra SARAL  | www.rahmetli.in fo
- iMac Late 2006 20' | 2.16 GHz Intel | 2.5 GB RAM | Leopard
- MacBook Pro 15' | 2.8 GHz Intel | 4 GB RAM | Snow Leopard

Mare?al

• "Her seçi?, bir vazgeçi?tir."

Arayüzde hangi dilin tercih edildi?i önemli de?il. Önemli olan sistem dili Türkçe iken, Türkçe yazarken / görüntülerken, unicode destek içerisinde Türkçe karakterlerin de yer ald??? sistem fontlar?na sahip olmakt?r.

Pardon Hayati abicim, sen yoktun vekaleten...

erenkar

Cevap #52 - 02 Haziran 2008, 01:55

Merhaba,
Bende firefox kullan?yorum, Türkçe karakterler önceleri düzgünken bozulunca forumda arama yap?p, burada anlat?lanlar? uygulad?m.
User>library>fonts klasörünü yedekledikten sonra tamamen sildim, onyx ile cacheyi temizledikten sonra firefox düzeldi, ama yahoo mail accountu hala Türkçe karakterleri göstermiyordu, bu belki düzeltebilir diye;
Alıntı
http://destek.apple.com.tr/dosyalar/TigerTUSupport_Intel.pkg.zip
dosyas?n? yükledim ve kurdum. Son durum;
1. Firefox ? (i noktasiz küçük olan?- bende kare olarak görünüyor) hariç Türkçe karakterleri gösteriyor- Safaride karakterler düzgün/ yahoo mail hariç
2. User>lib>fonts klasörüm tamamen bo? (bir zarar? yok gibi gözüküyor ama oray? bo?altmam önerilir diye yazd?m)
3. Yükledi?im tiger TUsupport'u geri alman?n bir yolu var m??
veya ?u halde ne yapabilirim?
4. Acrobat readerda  Türkçe yaz?lar? düzgün açabilmeme ra?men, ba?l?k sayfas? bozuk karakterlerle ç?k?yor, bunun için ne yap?labilir?
5. Yahoo mail'de Türkçe karakterlerin bozuk ç?kmas? için ne yap?labilir?
Yard?mlar için ?mdiden te?ekkürler...
macbook pro early 2011 i5 4>>16  / 320>>500 SSD gb Mac OS X 10.9.5
macbook core duo 2.0, 2 gb 250 GB WD Mac OS x 10.4.11

Yavuz Kaynar

• Karanl??a sövece?ine, kalk bir mum yak. (Konfiçyüs
    • iskefiyeli
Cevap #53 - 02 Haziran 2008, 09:20

Merhaba,
1. Firefox ? (i noktasiz küçük olan?- bende kare olarak görünüyor) hariç Türkçe karakterleri gösteriyor- Safaride karakterler düzgün/ yahoo mail hariç

Forumda da bunun yan?t? çok da defa verildi. Özellikle Kaz?m'?n bu konudaki önerilerini bulabilirsiniz. Ama ben size bir link vereyim oraya bak?n.

Yine de Firefox 3 (?u an aday sürümü mevcut ama kullan?c?lara sunulabilecek kadar kararl?) kullanman?z? ?iddetle tavsiye ederim. Hem daha h?zl?, hem de bu tip sorunlar ortadan kalkm?? durumda. Bilgisayar?n?za takla att?rmak zorunda kalmazs?n?z.

Firefox 3'ü ?uradan indirebilirsini z.
MacPro 2x2,26 QuadCore
23" Apple LED Cinema Display
MacOS X 10.7.4 (Tr)

erenkar

Cevap #54 - 02 Haziran 2008, 17:49

Yavuz bey, h?zl? ve yararl? cevab?n?z için çok te?ekkürler. (iste bilgisayar?m? kullanmad???m için ancak ?imdi görüp uygulama f?rsat? buldum)

sadece sys pref>international>türkçeyi yukar? al?nca "?"lar?m geri geri geldi. :D

Forumda bu konuda çok yaz? oldu?u do?ru, arama yap?nca en yak?n ba?l?k buras? gibi gözüktü ve önerilenleri uygulay?nca sorun farkl? bir ?ekilde devam etti?i için tekrar sormak zorunda kald?m.
Sadece arama yap?n demekle kalmay?p link verme nezaketini gösterdi?iniz için ayr?ca te?ekkür ederim.
Bu forumda gerçekten ?imdiye kadar kar??la?t???m tüm sorunlara ya eski sorular? arayarak ya da yeni ba?l?klar açarak çözüm buldum ama bütün bu ayarlar?n nas?l yap?ld???, olas? sorunlar? ve nas?l düzeltilebilece?ini (troubleshooting gibi) bulabilece?imiz bas?l? veya nette bir kaynak var m??
Herkese iyi çal??malar
macbook pro early 2011 i5 4>>16  / 320>>500 SSD gb Mac OS X 10.9.5
macbook core duo 2.0, 2 gb 250 GB WD Mac OS x 10.4.11

 Siret 

• E.T sevimli Uzayl? Filminden Beri A????m Sana
Cevap #55 - 02 Haziran 2008, 18:16

Benimde ba??ma gelmi?ti bu sorun firefox türkçe karakter sorunu. Microsoft içindeki türkçe ve ingilizce haricindeki tüm z?mb?rt?lar? silmi?tim sorun çözülmü?tü. Dosyan?n yerlerini de?i?tirincede düzeldi?ini söylediler ama ben direk sildim kökten. Tabi Türkçe destek paketinide yüklemek gerekli.
iMAC 20. 2,1 Ghz PPC G5.Leopard 10.5.8
2,5 GB DDR2 SDRAM

metulen

Cevap #56 - 26 Temmuz 2008, 15:07

Leopard kullan?yordum ve ayn? sorunlar? ya??yordum. e?er yazarken bir sorur ya??yorsan?z türkçe klavye deste?ini yükleyin. Firefoxta yaz?lar? görüntülemede türkçe karakter problemi ya??yorsan?z da Firefox3 ü yükleyin. Hem daha h?zl? çal???yor hemde görselli?i iyile?tirilmi?. Elbetteki türkçe karakter sorunuda uçup gitmi???
iMac core2duo 2.0GHz, 20"
?POD Video 80GB

ozgurcakici

Cevap #57 - 28 Temmuz 2008, 23:51

Selam,
Bu TigerTU support u yükledikten sonra ilginç bir ?ekilde Safari ilk aç?l??ta oldukça yava?lad?.
?lk 1-2 dk sürekli dönen top görüyorum....

selchuk

• www.selchuk.com

safari de multitouch trackpad ozelligi ile 3 parmakla back-forward yapmaya alistim ve gercekten kolay bir ozellik webde gun boyu gezen biri icin , firefox da yok boyle birsey 3 parmak la slide yapiyorum tanimiyor hareketi , hatta parmaklari 4 e ve 5 e bile cikardim tik yok :) varmi bilgisi olan bu konuda ? becerebilen ?

Bu?ra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

sevgili selchuk,

1. burada kimsede o aletten henüz yok. ben ?smarlad?m ama gelmedi :)
2. bu konuyla hiç alakas? yok, istersen donan?m veya mac os x bölümüne aç..
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Yenilogo Logo ve Kurumsal Kimlik Hizmetleri