Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hammy

• www.kahve.gen.tr
    • Kahve Keyfiww
Ynt: Firefox, Türkçe font sorunu ve microsoft office
Cevap #45 - 27 Aralık 2007, 12:35

Kıdemli bir PC ve yeni bir Mac kullanıcısı olarak tesekkur ederim. Firefox sorunumu uzun süreden sonra ancak bu foruma bakarak cözebildim. Leopard ile bu sorunun cozulemedigi belirtilmiş ancak OnyX ile cache temizliği yapıldıktan sonra ilginç bir şekilde http://destek.apple.com.tr/dosyalar/TigerTUSupport_Intel.pkg.zip  yuklenince Leopard'da da sorun cozuldu.

Simdi sıra Paralells ile olan sıkıntıyı cozmekte. Deneyimi olan varsa yardım..

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."
Cevap #46 - 27 Aralık 2007, 12:58

Parallels ile iligili sikintinizi da forumda arama yaptiktan sonra baska bir forum basliginda belirtirseniz yardim edebiliriz.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Atilla Yalman

• Party Store
Cevap #47 - 03 Şubat 2008, 02:21

benim de leopard da firefox türkçe karakter sorunum var.işletim sistemim ingilizce ve de henüz msoffice 2008 i yüklemedim.sist em tertemiz kurulu.türkçe klavyeyi tanıtmak için birkaç deneme yanılma ile buldum türkçe klavye de bir sorun yok yani safari de herşey normal ama firefox yalan.....
MacMini 2,3 GHz Intel Core i5
iPad Mini 32gb.
iPhone 5s
iPod Touch 4G 8gb.
iPod Nano 2G 2gb.

nouvelle

Cevap #48 - 04 Şubat 2008, 17:35

ben de çok yeni bir mac kullanıcısıyım. . forumu okudum fakat leopard ile ilgili bir çözüm bulamadım. detaylı olarak biri anlatırsa sevinirim. daha office bile kurulu değil hiç bir şeyi değiştirmediğim halde birden kendi kendine türkçe karakterler uçtu.
tecrübeli arkadaşların ellerinden öpüyoruz.

hayatisenturk

• Ziyaretçi
Cevap #49 - 05 Şubat 2008, 21:21

Daha önce de göndermiştim ama bir miktar güncelledim.

Aşağıdaki linkte bulunan fontları indirip zip'li dosya içerisinde bulunan "Beni Oku" dosyasında anlatılan yönergelere uyarsanız sorununuz kalmayacaktır.  ;)

http://www.hayatisenturk.com/System_Fonts.zip

Emin Buğra SARAL

• rahmetli.info
    • Kişisel Blog

Daha önce de göndermiştim ama bir miktar güncelledim.

Aşağıdaki linkte bulunan fontları indirip zip'li dosya içerisinde bulunan "Beni Oku" dosyasında anlatılan yönergelere uyarsanız sorununuz kalmayacaktır.  ;)

http://www.hayatisenturk.com/System_Fonts.zip

Hayati abi, sistem fontlarını eğer bozulduysa bunlarla değiştirmede sistemin ingilizce olmasından kaynaklanacak bir sorun oluşur mu? Ya da dil ile bir alakası yok kardeşim, ne yaparsan yap mı dersin :P
Emin Buğra SARAL  | www.rahmetli.in fo
- iMac Late 2006 20' | 2.16 GHz Intel | 2.5 GB RAM | Leopard
- MacBook Pro 15' | 2.8 GHz Intel | 4 GB RAM | Snow Leopard

Mareşal

• "Her seçiş, bir vazgeçiştir."

Arayüzde hangi dilin tercih edildiği önemli değil. Önemli olan sistem dili Türkçe iken, Türkçe yazarken / görüntülerken, unicode destek içerisinde Türkçe karakterlerin de yer aldığı sistem fontlarına sahip olmaktır.

Pardon Hayati abicim, sen yoktun vekaleten...

erenkar

Cevap #52 - 02 Haziran 2008, 01:55

Merhaba,
Bende firefox kullanıyorum, Türkçe karakterler önceleri düzgünken bozulunca forumda arama yapıp, burada anlatılanları uyguladım.
User>library>fonts klasörünü yedekledikten sonra tamamen sildim, onyx ile cacheyi temizledikten sonra firefox düzeldi, ama yahoo mail accountu hala Türkçe karakterleri göstermiyordu, bu belki düzeltebilir diye;
Alıntı
http://destek.apple.com.tr/dosyalar/TigerTUSupport_Intel.pkg.zip
dosyasını yükledim ve kurdum. Son durum;
1. Firefox ı (i noktasiz küçük olanı- bende kare olarak görünüyor) hariç Türkçe karakterleri gösteriyor- Safaride karakterler düzgün/ yahoo mail hariç
2. User>lib>fonts klasörüm tamamen boş (bir zararı yok gibi gözüküyor ama orayı boşaltmam önerilir diye yazdım)
3. Yüklediğim tiger TUsupport'u geri almanın bir yolu var mı?
veya şu halde ne yapabilirim?
4. Acrobat readerda  Türkçe yazıları düzgün açabilmeme rağmen, başlık sayfası bozuk karakterlerle çıkıyor, bunun için ne yapılabilir?
5. Yahoo mail'de Türkçe karakterlerin bozuk çıkması için ne yapılabilir?
Yardımlar için şmdiden teşekkürler...
macbook pro early 2011 i5 4>>16  / 320>>500 SSD gb Mac OS X 10.9.5
macbook core duo 2.0, 2 gb 250 GB WD Mac OS x 10.4.11

Yavuz Kaynar

• Karanlığa söveceğine, kalk bir mum yak. (Konfiçyüs
    • iskefiyeli
Cevap #53 - 02 Haziran 2008, 09:20

Merhaba,
1. Firefox ı (i noktasiz küçük olanı- bende kare olarak görünüyor) hariç Türkçe karakterleri gösteriyor- Safaride karakterler düzgün/ yahoo mail hariç

Forumda da bunun yanıtı çok da defa verildi. Özellikle Kazım'ın bu konudaki önerilerini bulabilirsiniz. Ama ben size bir link vereyim oraya bakın.

Yine de Firefox 3 (şu an aday sürümü mevcut ama kullanıcılara sunulabilecek kadar kararlı) kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Hem daha hızlı, hem de bu tip sorunlar ortadan kalkmış durumda. Bilgisayarınıza takla attırmak zorunda kalmazsınız.

Firefox 3'ü şuradan indirebilirsini z.
MacPro 2x2,26 QuadCore
23" Apple LED Cinema Display
MacOS X 10.7.4 (Tr)

erenkar

Cevap #54 - 02 Haziran 2008, 17:49

Yavuz bey, hızlı ve yararlı cevabınız için çok teşekkürler. (iste bilgisayarımı kullanmadığım için ancak şimdi görüp uygulama fırsatı buldum)

sadece sys pref>international>türkçeyi yukarı alınca "ı"larım geri geri geldi. :D

Forumda bu konuda çok yazı olduğu doğru, arama yapınca en yakın başlık burası gibi gözüktü ve önerilenleri uygulayınca sorun farklı bir şekilde devam ettiği için tekrar sormak zorunda kaldım.
Sadece arama yapın demekle kalmayıp link verme nezaketini gösterdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.
Bu forumda gerçekten şimdiye kadar karşılaştığım tüm sorunlara ya eski soruları arayarak ya da yeni başlıklar açarak çözüm buldum ama bütün bu ayarların nasıl yapıldığı, olası sorunları ve nasıl düzeltilebilece ğini (troubleshooting gibi) bulabileceğimiz basılı veya nette bir kaynak var mı?
Herkese iyi çalışmalar
macbook pro early 2011 i5 4>>16  / 320>>500 SSD gb Mac OS X 10.9.5
macbook core duo 2.0, 2 gb 250 GB WD Mac OS x 10.4.11

 Siret 

• E.T sevimli Uzaylı Filminden Beri Aşığım Sana
Cevap #55 - 02 Haziran 2008, 18:16

Benimde başıma gelmişti bu sorun firefox türkçe karakter sorunu. Microsoft içindeki türkçe ve ingilizce haricindeki tüm zımbırtıları silmiştim sorun çözülmüştü. Dosyanın yerlerini değiştirincede düzeldiğini söylediler ama ben direk sildim kökten. Tabi Türkçe destek paketinide yüklemek gerekli.
iMAC 20. 2,1 Ghz PPC G5.Leopard 10.5.8
2,5 GB DDR2 SDRAM

metulen

Cevap #56 - 26 Temmuz 2008, 15:07

Leopard kullanıyordum ve aynı sorunları yaşıyordum. eğer yazarken bir sorur yaşıyorsanız türkçe klavye desteğini yükleyin. Firefoxta yazıları görüntülemede türkçe karakter problemi yaşıyorsanız da Firefox3 ü yükleyin. Hem daha hızlı çalışıyor hemde görselliği iyileştirilmiş. Elbetteki türkçe karakter sorunuda uçup gitmişşş
iMac core2duo 2.0GHz, 20"
İPOD Video 80GB

ozgurcakici

Cevap #57 - 28 Temmuz 2008, 23:51

Selam,
Bu TigerTU support u yükledikten sonra ilginç bir şekilde Safari ilk açılışta oldukça yavaşladı.
İlk 1-2 dk sürekli dönen top görüyorum....

selchuk

• www.selchuk.com

safari de multitouch trackpad ozelligi ile 3 parmakla back-forward yapmaya alistim ve gercekten kolay bir ozellik webde gun boyu gezen biri icin , firefox da yok boyle birsey 3 parmak la slide yapiyorum tanimiyor hareketi , hatta parmaklari 4 e ve 5 e bile cikardim tik yok :) varmi bilgisi olan bu konuda ? becerebilen ?

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

sevgili selchuk,

1. burada kimsede o aletten henüz yok. ben ısmarladım ama gelmedi :)
2. bu konuyla hiç alakası yok, istersen donanım veya mac os x bölümüne aç..
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı