Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

selchuk

• www.selchuk.com

olurmu kimsede yok , multi touch siz kimse kalmadi , multi touch mac i olmayaninda iphone u var TR de , iphone u trackpad e yatirip iphone nun multi touch ini kullaniyor = ) iphone nun boyu ile multi touch track pad in boyu hemen hemen ayni = ) buralara gelmisken dedim sana multi touch li biseler vereyim diye , verdigim 4 haneli rakam da baska yerde zor biliyorsun = )

Buğra Henden

• Yönetici
  • "Together we stand, divided we fall."

valla ben ziftlendim selcuk. iphone da aldım, macbook da... hesabım dibi gördü, cumartesi dönüyorum.
15" MacBook Pro (Late 2011) & iPhone 6+ & iPad 3
mac mini (Late 2011) (Media Center)

cmdilmac

• Cihangir Dilmaç

merhabalar,

17" mbp kullanıyorum, firefox u denemek istiyorum fakat fontlar gözüme çok küçük geliyor. her seferinde zoom yapmak zorunda kalıyorum. kalıcı olarak bu ayarı yapmam  mümkün değil mi???
bir de firefox u önerirsiniz safari yi mi??? bana safari çok yavaş geliyor...en önemli eksiği ise firefoxtaki eklenti olayı yok.

teşekkürler...
MacBook Pro 17"  2.16ghz  2gig ram

ezaman

Herkese selam

Macbook Pro 2.53 kullanıyorum ve Offıce 2008 de entourage programında İ harfim çıkmıyor.

TÜRKÇE KARAKTERLER'ME ÖRNEK OLMASI 'Ç'N BU CÜMLEY' GÖNDER'YORUM.

Sadece buyuk i harfinde sorun var ne gıbı öerılerınız vardır bana  ?

Teşekkur ederım.

megavolkan

Ynt: Firefox, Türkçe font sorunu ve microsoft office
Cevap #64 - 27 Haziran 2009, 21:50

Sayın MicroPsoft Offiz 2008 ve muadili mikrop yazılımla fontları çorbaya dönmüş arkadaşlar. Az evvel bulduğum (internetten, kendi buluşum değil :) çözümü hepinizle paylaşmak istiyorum. Font klasörleriyle falan uğraşmadan boğuşmadan:

Eğer benim gibi Office 2008 kurduktan sonra diğer uygulamalardaki fontlarınızda bozulma olduysa;
1- Halihazırda kullanmakta olduğunuz font yönetim yazılımını kapatın (Font Book hariç)

2- Mac OS X yerleşik Font Book uyguyamasını çalıştırın.

3- Collection sekmesinden All Fonts'u seçip, Edit (Düzen) menüsünden Select All (Tümünü Seç) deyin.

4- File menüsünden Validate Fonts (Türkçe sistem karşılığı neyse) seçin. Çok fontunuz varsa biraz zaman alıyor, biraz bekleyin.

5- Çıkan pencerede işlem bittikten sonra üst sol açılır menüden (All) Warnings'i seçin (sarı renkte olanlar). Bunlar bozuk olmayan ama asılları değiştirilmiş (muhtemelen Offiz) fontlarınız, duplicate olanlar vs. Alttaki Select All Fonts kutusunu işaretleyin ve pencerenin en alt sağındaki Remove Selected butonuyla işlemi bitirin. Uyduruk fontlar orijinalleriyle değiştirildi.

6- Logout veya Restart yapın. Font sorununuz düzelmiş olmalı. (Benim düzeldi)

Umarım bunun gibi bir sorununuz varsa siz de çözmüş olursunuz. Saygılar efenim.

zenzen

Cevap #65 - 20 Ağustos 2009, 18:04

Arkadaşla ben yeni mac ailesine katıldım. Yıllardır pC kullanıyorum ve bu font problemi ile yeni karşılaşıyorum. Hemen konuya gireyim. Ben Quark programından Arial Black fontunu sağlıklı bir çıkış alırken Indesign CS2 programında aynı font i ve ğ harflerini kutucuk şeklinde hem ekranda hem yazıcıdan çıkartıyor.
2) Frehand programında helvetica 8 fontum ekranda görünmesine rağmen yaptığım çizimleri ındesign a aktardığımda ekranda görünüyor ancak yazıcıdan o fontların kullanıldığı yerler boş geliyor.

lütfen bana yardımcı olursanız sevinirim.

deadsoul

merhabalar,
ben de yeni bir mac kullanıcısıyım ve bu siteye office yükeldikten sonra çıkan font sorunumla ilgili araştırma yaparken ulaştım. gerçekten çok yardımcı oldu ve üye olup bu ilk mesajımı yazmaya itti (: okuduklarım sonrası izlediğim yol kısaca:

library>fonts'ta bulunan microsoft klasörünü sürükleyerek başka bir yere taşıdım (yedeklemek amaçlı silmedim). daha sonra apple destekten tiger tu support paketini indirdim/yükledim/baştan başlattım.
hem internette, hem office programlarında, messengerlar da türkçe font sorunu çekmiyorum ant itibariyle.
herkese teşekkürler..

vantaggio

• Lütfen buraya bilgisayarınızın özelliklerini yazınız.
Cevap #67 - 17 Haziran 2011, 02:18

bende font klsoru bos  bu font isinden sinir geldi.

utf sivar font un turkce uyumlusu var
bu fontlar tum karakter uyumlu yapilmiyor.
universal utf16  genel olsa iyi olur.

Ücretsiz .design uzantılı domain kaydetme fırsatı